LAJMI I FUNDIT:

Trazira në qytetin kinez Chongqing pasi kompania Zybio largon nga puna 10 mijë punëtorë pa ua dhënë pagën e fundit

Trazira në qytetin kinez Chongqing pasi kompania Zybio largon nga puna 10 mijë punëtorë pa ua dhënë pagën e fundit

Janë duke vazhduar trazirat në Kinë ngase shumë kompani kanë filluar të kenë vështirësi financiare pasi infektimet me virusin COVID-19 po shënojnë rritje ekstreme.

Raportohet se dhjetëra mijëra punëtorë kinez nga qyteti Chongqing janë konfrontuar me policinë, pasi kompania Zybio ka larguar nga puna pa ua dhënë pagën e fundit

“Raportohet se punëtorët kinezë nga qyteti i Chongqing, janë konfrontuar me policinë, sepse punëdhënësi i tyre Zybio ka pushuar nga puna 10,000 punëtorëve pa ua dhënë pagën e muaj të fundit”, raportohet në medie sociale.


https://twitter.com/sotiridi/status/1611862682092584960

Zyrtarët e qeverive të Bashkimit Evropian rekomanduan që pasagjerëve që udhëtojnë nga Kina të kenë test negativ për Coronavirusin.

Ky rekomandim vjen në kohën kur Pekini po përgatitet të lehtësojë masat e udhëtimit, pavarësisht se shteti po përballet me një valë të re të infektimeve me COVID-19.

Rastet me Coronavirus fillimisht ishin regjistruar në fund të vitit 2019 në Kinë. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Trokit: 17 vite kreativitet dhe inovacion

Trokit: 17 vite kreativitet dhe inovacion

Trokit
UBT – lider i arsimit privat në Kosovë dhe rajon për nga renditja në Webometrics

UBT – lider i arsimit privat në Kosovë dhe rajon për nga renditja në Webometrics

UBT
Ephesus Travel Kosova me oferta speciale për Selectum Hotels

Ephesus Travel Kosova me oferta speciale për Selectum Hotels

Ephesus Travel Kosova Agency
ATK në aksion, bizneset kontrollohen për kuponë fiskalë dhe regjistrim të punëtorëve

ATK në aksion, bizneset kontrollohen për kuponë fiskalë dhe regjistrim të punëtorëve

Ekonomi
Makineria i preu krahun, minatori e fajëson “Trepçën”, drejtori thotë se u lëndua qëllimisht dhe e largon nga puna

Makineria i preu krahun, minatori e fajëson “Trepçën”, drejtori thotë se u lëndua qëllimisht dhe e largon nga puna

Ekonomi
Bllokohen 26 ton mish të shkrirë nga Brazili që vinte në Kosovë

Bllokohen 26 ton mish të shkrirë nga Brazili që vinte në Kosovë

Ekonomi
Kalo në kategori