LAJMI I FUNDIT:
Thibaut Courtois

Thibaut Courtois

331 Artikuj

Info

Thibaut Courtois është futbollist belg i lindur më 11 maj 1992.

Nga dy yje në secilën pozitë – Real Madridi i sezonit të ardhshëm duket i frikshëm me Mbappe, Davies dhe Alexander-Arnold

Nga dy yje në secilën pozitë – Real Madridi i sezonit të ardhshëm duket i frikshëm me Mbappe, Davies dhe Alexander-Arnold

La Liga
Lëndimi i Thibaut Courtois – Real Madridi përgatit kontratën e re për Lunin

Lëndimi i Thibaut Courtois – Real Madridi përgatit kontratën e re për Lunin

La Liga
Courtois pësoi tjetër lëndim, Real Madridi ka tre opsione për ta zëvendësuar belgun

Courtois pësoi tjetër lëndim, Real Madridi ka tre opsione për ta zëvendësuar belgun

La Liga
Courtois humbet sezonin pas operimit në gju

Courtois humbet sezonin pas operimit në gju

La Liga
Courtois thyen heshtjen për lëndimin që pësoi në stërvitje

Courtois thyen heshtjen për lëndimin që pësoi në stërvitje

La Liga
Zyrtare: Real Madridi konfirmon lëndimin e rëndë të Courtois – belgu u largua nga stërvitja në lot

Zyrtare: Real Madridi konfirmon lëndimin e rëndë të Courtois – belgu u largua nga stërvitja në lot

La Liga
Zbulohet plani i Real Madridit për Courtois dhe Militao përpara rikthimit të shumëpritur

Zbulohet plani i Real Madridit për Courtois dhe Militao përpara rikthimit të shumëpritur

La Liga
Lajm i mirë për Real Madridin, Courtois shumë afër rikthimit në stërvitje të plota

Lajm i mirë për Real Madridin, Courtois shumë afër rikthimit në stërvitje të plota

La Liga
Ancelotti konfirmon datën e rikthimit nga lëndimi të dyshes Courtois dhe Militao

Ancelotti konfirmon datën e rikthimit nga lëndimi të dyshes Courtois dhe Militao

La Liga
Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

La Liga
Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen

Sa paguhen në javë dhe sezon yjet e Real Madridit, befasuese se kush e përbën top 15-shen

La Liga
Ancelotti ofron përditësimin e fundit për pesë lojtarët e lënduar të Real Madridit

Ancelotti ofron përditësimin e fundit për pesë lojtarët e lënduar të Real Madridit

La Liga
FIFA shpall formacionin më të mirë të vitit – dominon Man City me gjashtë lojtarë

FIFA shpall formacionin më të mirë të vitit – dominon Man City me gjashtë lojtarë

Ndërkombëtare
Zbulohet lista e portierëve më të vlefshëm në botë, mungojnë emra të mëdhenj

Zbulohet lista e portierëve më të vlefshëm në botë, mungojnë emra të mëdhenj

Ndërkombëtare
Lojtarët me rënien më të madhe të vlerës në treg, Sancho i treti në listë

Lojtarët me rënien më të madhe të vlerës në treg, Sancho i treti në listë

Ndërkombëtare
Courtois mbështet Haalandin në garën për të fituar çmimin si më i miri nga FIFA

Courtois mbështet Haalandin në garën për të fituar çmimin si më i miri nga FIFA

Ndërkombëtare
Lista e lojtarëve të lënduar të Real Madridit dhe datat e rikthimit të tyre

Lista e lojtarëve të lënduar të Real Madridit dhe datat e rikthimit të tyre

La Liga
“Nuk do të luaj derisa Tedesco të jetë trajner, më kërcënoi”, Courtois flet për vendimin e tij

“Nuk do të luaj derisa Tedesco të jetë trajner, më kërcënoi”, Courtois flet për vendimin e tij

Ndërkombëtare
Lista e lëndimeve me tetë lojtarë të Real Madridit dhe datat e mundshme të kthimit

Lista e lëndimeve me tetë lojtarë të Real Madridit dhe datat e mundshme të kthimit

La Liga
Lista me 10 lojtarë të La Ligës që kanë këputur ligamentet këtë sezon – tre luajnë për Real Madridin

Lista me 10 lojtarë të La Ligës që kanë këputur ligamentet këtë sezon – tre luajnë për Real Madridin

La Liga
Courtois do të humbasë Euro 2024 me Belgjikën, i jep prioritet sezonit të ardhshëm me Real Madridin

Courtois do të humbasë Euro 2024 me Belgjikën, i jep prioritet sezonit të ardhshëm me Real Madridin

Ndërkombëtare
Real Madridi ka tetë lojtarë të dëmtuar aktualisht, Ancelotti tani me probleme serioze

Real Madridi ka tetë lojtarë të dëmtuar aktualisht, Ancelotti tani me probleme serioze

La Liga
Emiliano Martinez shpallet portieri më i mirë i vitit

Emiliano Martinez shpallet portieri më i mirë i vitit

Ndërkombëtare
Jo vetëm Barcelona, edhe Real Madridi me shumë lëndime para El Clasicos

Jo vetëm Barcelona, edhe Real Madridi me shumë lëndime para El Clasicos

La Liga