LAJMI I FUNDIT:

Zbulohet plani i Real Madridit për Courtois dhe Militao përpara rikthimit të shumëpritur

Zbulohet plani i Real Madridit për Courtois dhe Militao përpara rikthimit të shumëpritur

Real Madridi ka planifikuar ndeshje miqësore gjatë pushimit ndërkombëtar për të testuar aftësinë e portierit Thibaut Courtois dhe mbrojtësit Eder Militao.

Carlo Ancelotti dhe stafi i tij mjekësor i duan të dy yjet e tyre në prill, por pa rrezikuar.

“Ata kanë filluar të punojnë me ekipin këtë javë, ne do të përfitojmë nga kjo pauzë për të bërë miqësore kundër ekipit të të rinjve”, ka thënë fillimisht Ancelotti.


“Unë mendoj se ata do të jenë gati për ndeshjen e datës 31 mars (kundër Athletic Bilbao). Ne nuk do të rrezikojmë. Ata po bëjnë shumë mirë”, përfundoi ai.

Courtois pësoi një dëmtim të ligamentit të kryqëzuar anterior (ACL) në stërvitje pak para fillimit të sezonit, duke bërë që Real Madridi të sjellë Kepa Arrizabalaga në huazim nga Chelsea si mbulim.

Militao, ndërkohë, grisi (ACL) në gjurin e tij të majtë në ndeshjen hapëse të sezonit dhe nuk ka luajtur që atëherë. Ishte menduar se të dy mund të mos kthehen këtë sezon.

Belgu dhe braziliani ka të ngjarë të jenë të disponueshëm për ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt, ndeshja në shtëpi e të cila do të zhvillohet më 9/10 prill dhe ndeshja jashtë vendit një javë më vonë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Real Madridi dhe Chelsea po i shkëmbejnë yjet

Ndërkombëtare
Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

Joan Laporta jep lajmin e madh për tifozët: Barcelona mund të nënshkruajë me objektivat që ka

La Liga
Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

Dy formacionet që do të përdorë Carlo Ancelotti për sezonin e ardhshëm

La Liga
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

Fabrizio Romano jep dy lajme të mëdha për tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori