LAJMI I FUNDIT:

Sydney

127 Artikuj

Aeroplani me dy persona në bord bën ulje emergjente në aeroportin e Sydney, për pak sa nuk përplasen në shtëpi dhe pemë

Aeroplani me dy persona në bord bën ulje emergjente në aeroportin e Sydney, për pak sa nuk përplasen në shtëpi dhe pemë

Australia
Çfarë dihet deri më tani për sulmin në Sydney?

Çfarë dihet deri më tani për sulmin në Sydney?

Australia
Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Fun Lajme
Shkon në shtatë numri i të vdekurve nga sulmi me thikë në Sydney, dëshmitarët rrëfejnë tmerrin që panë

Shkon në shtatë numri i të vdekurve nga sulmi me thikë në Sydney, dëshmitarët rrëfejnë tmerrin që panë

Australia
Pas sulmit me thikë në Sydney, reagon kryeministri australian Albanese

Pas sulmit me thikë në Sydney, reagon kryeministri australian Albanese

Australia
Dalin pamjet e reja në Sydney, policia e vetme vret sulmuesin që vrau të paktën pesë persona

Dalin pamjet e reja në Sydney, policia e vetme vret sulmuesin që vrau të paktën pesë persona

Australia
Momenti kur një i ri e pengon të dyshuarin për sulm me thikë në Sydney – ai konsiderohet heroi i ri i Australisë

Momenti kur një i ri e pengon të dyshuarin për sulm me thikë në Sydney – ai konsiderohet heroi i ri i Australisë

Australia
Sulm me thikë në Sydney, shkon në katër numri i viktimave

Sulm me thikë në Sydney, shkon në katër numri i viktimave

Australia
Njerëzit ‘fluturuan nëpër kabinë’: Rreth 50 të lënduar pasi një aeroplan pati një ‘problem teknik’ gjatë fluturimit Sydney-Auckland

Njerëzit ‘fluturuan nëpër kabinë’: Rreth 50 të lënduar pasi një aeroplan pati një ‘problem teknik’ gjatë fluturimit Sydney-Auckland

Nga Bota
Portën e zbrazët dhe kohë sa të donte, sulmuesi australian bën huqjen e vitit

Portën e zbrazët dhe kohë sa të donte, sulmuesi australian bën huqjen e vitit

Ndërkombëtare
Posteri në stacionin hekurudhor që hutoi pasagjerët në Syndey, australianët po përpiqen të kuptojnë domethënien

Posteri në stacionin hekurudhor që hutoi pasagjerët në Syndey, australianët po përpiqen të kuptojnë domethënien

Interesante
Kaos në aeroportin e Sydney, punonjësi i sigurimit përplaset me veturë në aeroplan – anulohen shumë fluturime

Kaos në aeroportin e Sydney, punonjësi i sigurimit përplaset me veturë në aeroplan – anulohen shumë fluturime

Australia
Sydney u mbulua nga tymi për të katërtën ditë radhazi

Sydney u mbulua nga tymi për të katërtën ditë radhazi

Australia
Australianja mbeti me dy gunga pas një ndërhyrjeje në fytyrën e saj

Australianja mbeti me dy gunga pas një ndërhyrjeje në fytyrën e saj

Dështime
Balena kurioze notoi pranë një kajaku në Sydney

Balena kurioze notoi pranë një kajaku në Sydney

Interesante
Ndërtesa 7-katëshe në Sydney përfshihet nga zjarri, i tërë qyteti mbulohet nga tymi i zi – evakuohen qindra persona

Ndërtesa 7-katëshe në Sydney përfshihet nga zjarri, i tërë qyteti mbulohet nga tymi i zi – evakuohen qindra persona

Australia