LAJMI I FUNDIT:

Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Një skenë e pabesueshme është regjistruar në një stacion treni në Sydney.

Një kalë gare u shfaq në platformë ndërsa pasagjerët e tronditur largoheshin nga rruga e tij.


Zyrtarët thonë se ai u arratis nga një hambar aty pranë dhe kërkoi strehim nga shiu.

Videoja tregon kafshën që endet nëpër stacion, dhe më pas me mirësjellje “pret” trenin pas vijës së verdhë.

Incidenti u regjistrua më 5 prill, pak para mesnatës, raporton The Sydney Morning Herald.

“Ai eci përgjatë platformës dhe pa sukses u përpoq të hipte në tren. Në fund i çorientuar ka arritur te parkingu ku e ka gjetur pronari”, kanë thënë me shaka përfaqësues të hekurudhës lokale.

Me të njëjtin ton shtohet se autoritetet nuk do të marrin masa të mëtejshme, pasi kali “thjesht bënte shaka”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Fun
Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Testoni aftësitë tuaja matematikore: Cili numër fshihet pas shkronjës N?

Interesante
Gruaja ecën në rrugët e Londrës e veshur me fustanin indian lungi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Gruaja ecën në rrugët e Londrës e veshur me fustanin indian lungi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Interesante
Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Fun
Një inxhinier i çuditshëm tentoi ta kthente një fshesë me rrymë në një mini motoçikletë

Një inxhinier i çuditshëm tentoi ta kthente një fshesë me rrymë në një mini motoçikletë

Fun
Temperaturat e ulëta -

Temperaturat e ulëta - "opsioni i fshehur" në makinën larëse që i than rrobat më shpejt

Interesante
Kalo në kategori