LAJMI I FUNDIT:

Dalin pamjet e reja në Sydney, policia e vetme vret sulmuesin që vrau të paktën pesë persona

Dalin pamjet e reja në Sydney, policia e vetme vret sulmuesin që vrau të paktën pesë persona

Të paktën gjashtë persona u vranë nga një sulmues me thikë gjatë incidentit në një qendër tregtare në Sydney të Australisë.

Edhe vetë i dyshuari u vra në qendrën tregtare Westfield Bondi Junction ndërsa raportohet edhe për të lënduar të tjerë.


Tashmë janë publikuar dhjetëra video në rrjete sociale dhe njërën prej tyre shihet një police pranë të dyshuarit të shtrirë në dysheme, raporton bbc.

Momenti kur një i ri e pengon të dyshuarin për sulm me thikë në Sydney - ai konsiderohet heroi i ri i Australisë
Lexo po ashtu Momenti kur një i ri e pengon të dyshuarin për sulm me thikë në Sydney - ai konsiderohet heroi i ri i Australisë

Policia australiane ka pohuar se një police që ishte afër vendit të ngjarjes ka arritur ta neutralizojë dhe ta vras sulmuesin.

“Ajo u përball me shkelësin që kishte kaluar në këtë fazë në nivelin 5”, tha para gazetarëve ndihmëskomisioneri Anthony Cooke.

“Ndërsa ajo vazhdoi të ecte me shpejtësi pas tij për ta arritur atë, ai u kthye, u përball me të, ngriti thikën. Ajo shtiu në të me armë zjarri dhe ky person tani ka vdekur”, thotë ai.

Ndryshe, autoritetet australiane janë duke hetuar rastin dhe do të dalin së shpejti me detaje të reja. /Telegrafi/

https://twitter.com/visegrad24/status/1779052237831983246

Në trend Botë

Më shumë
Huliganët në Beograd rrahën për vdekje vëllain e zëvendës-presidentit të Qeverisë së Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës

Huliganët në Beograd rrahën për vdekje vëllain e zëvendës-presidentit të Qeverisë së Federatës së Bosnjës dhe Hercegovinës

Serbia
Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Gjermania forcon të drejtat e të huajve pa nënshtetësi, shkak bëhet një djalë nga Kosova

Botë
Ligjvënësi amerikan, Tajvanit: Armët po vijnë

Ligjvënësi amerikan, Tajvanit: Armët po vijnë

Botë
Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar

Shtetet baltike bashkohen me Norvegjinë, Finlandën dhe Poloninë për të ndërtuar "murin kundër dronëve të Rusisë"

Botë
Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Zelensky: Na lejoni të godasim objektivat brenda Rusisë

Botë
Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Kishte rreth 200 njerëz brenda – momenti i sulmit të qendrës tregtare në Kharkiv të Ukrainës, nga i cili mbetën disa të vdekur

Botë
Kalo në kategori