LAJMI I FUNDIT:

Superliga e Suedisë

55 Artikuj

Shkëlqim Vladi refuzon transferimin te gjiganti suedez Malmo

Shkëlqim Vladi refuzon transferimin te gjiganti suedez Malmo

Ndërkombëtare
Kishin marrë me vete 30 topa të fryrë: Aeroplani që mbante futbollistët e Goteborg u desh të ulet para kohe pasi topat rrezikonin të shpërthenin

Kishin marrë me vete 30 topa të fryrë: Aeroplani që mbante futbollistët e Goteborg u desh të ulet para kohe pasi topat rrezikonin të shpërthenin

Ligat tjera
Malmo blindon Patriot Sejdiun, ylli nga Kosova nënshkruan kontratë afatgjate

Malmo blindon Patriot Sejdiun, ylli nga Kosova nënshkruan kontratë afatgjate

Ligat tjera
Futbollisti u martua, por për shkak të debutimit me klubin suedez nuk ishte fare në dasmë – në vend të tij dërgoi vëllain

Futbollisti u martua, por për shkak të debutimit me klubin suedez nuk ishte fare në dasmë – në vend të tij dërgoi vëllain

Ndërkombëtare
Sulmuesi i Kosovës, Astrit Selmani pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Hapoel Beer Sheva

Sulmuesi i Kosovës, Astrit Selmani pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Hapoel Beer Sheva

Ndërkombëtare
Zyrtare: Dion Krasniqi ka nënshkruar me klubin e elitës suedeze Varbergs Bois

Zyrtare: Dion Krasniqi ka nënshkruar me klubin e elitës suedeze Varbergs Bois

Ligat tjera
E refuzoi kalimin te Chelsea, talenti i Malmos tregon çfarë fshihet pas vendimit të tij

E refuzoi kalimin te Chelsea, talenti i Malmos tregon çfarë fshihet pas vendimit të tij

Premier League
Astrit Selmani, heroi i Hammarbyt – shënon golin e fitores në Kupën e Suedisë

Astrit Selmani, heroi i Hammarbyt – shënon golin e fitores në Kupën e Suedisë

Ligat tjera
Sulmuesit e Kosovës në top formë gjatë vitit 2022, Giresse ka shtatë opsione për ndeshjet e muajit mars

Sulmuesit e Kosovës në top formë gjatë vitit 2022, Giresse ka shtatë opsione për ndeshjet e muajit mars

Romak Zeqiri
Zyrtare: Loret Sadiku kthehet në Suedi dhe nënshkruan për Hammarbyn

Zyrtare: Loret Sadiku kthehet në Suedi dhe nënshkruan për Hammarbyn

Ndërkombëtare
Loret Sadiku në bisedime me Hammarbyn, rikthimi i tij në Suedi është shumë afër

Loret Sadiku në bisedime me Hammarbyn, rikthimi i tij në Suedi është shumë afër

Ndërkombëtare
Astrit Selmani i jashtëzakonshëm, realizon ‘het-trick’ brenda 15 minutave

Astrit Selmani i jashtëzakonshëm, realizon ‘het-trick’ brenda 15 minutave

Ndërkombëtare
Rrëfimi i jashtëzakonshëm nga Astrit Selmani – Pa vdekjen me sy dy javë më parë, refuzoi Suedinë dy herë për Kosovën si dhe ëndrra e madhe të jetë tandem me Zlatan Ibrahimovicin

Rrëfimi i jashtëzakonshëm nga Astrit Selmani – Pa vdekjen me sy dy javë më parë, refuzoi Suedinë dy herë për Kosovën si dhe ëndrra e madhe të jetë tandem me Zlatan Ibrahimovicin

Romak Zeqiri
Ra pa ndjenja në tokë, Hammarby njofton për gjendjen e Astrit Selmanit

Ra pa ndjenja në tokë, Hammarby njofton për gjendjen e Astrit Selmanit

Ndërkombëtare
Astrit Selmani bije pa ndjenja në fushë – dërgohet me urgjencë në spital

Astrit Selmani bije pa ndjenja në fushë – dërgohet me urgjencë në spital

Përfaqësuesja e Kosovës
Barcelona ka mbetura pa buxhet për super yje – ka kthyer kokën kah talentët e mëdhenj, i radhës që pritet të afrohet është Swedberg

Barcelona ka mbetura pa buxhet për super yje – ka kthyer kokën kah talentët e mëdhenj, i radhës që pritet të afrohet është Swedberg

La Liga
Selmani, heroi i Hammarbyt në derbin me Malmon

Selmani, heroi i Hammarbyt në derbin me Malmon

Ndërkombëtare
Astri Selmani shpëton Hammarbyn nga humbja me një gol fantastik

Astri Selmani shpëton Hammarbyn nga humbja me një gol fantastik

Ndërkombëtare
Zyrtare: Marek Hamsik kalon te IFK Goteborg

Zyrtare: Marek Hamsik kalon te IFK Goteborg

Ligat tjera
Hamsik po rikthehet në Evropë, por befason të gjithë me skuadrën e re

Hamsik po rikthehet në Evropë, por befason të gjithë me skuadrën e re

Ndërkombëtare
Zyrtare: Jetmir Haliti nënshkruan për AIK

Zyrtare: Jetmir Haliti nënshkruan për AIK

Ligat tjera
Sulmuesi Astrit Selmani tregon për kontaktet e para me Kosovën dhe bisedën që kishte me Ibrahimovicin pasi nënshkroi për klubin e tij

Sulmuesi Astrit Selmani tregon për kontaktet e para me Kosovën dhe bisedën që kishte me Ibrahimovicin pasi nënshkroi për klubin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Chelsea ka gati ofertën për Ahmedhodzic, boshnjaku do ta thyej rekordin e Ibrahimovicit

Chelsea ka gati ofertën për Ahmedhodzic, boshnjaku do ta thyej rekordin e Ibrahimovicit

Premier League
Zyrtare: Fidan Aliti bëhet me skuadër të re, huazohet te Zurichu

Zyrtare: Fidan Aliti bëhet me skuadër të re, huazohet te Zurichu

Ndërkombëtare