LAJMI I FUNDIT:

Arbër Zeneli vazhdon shkëlqimin, realizon gol spektakolar ndaj Malmos

Arbër Zeneli vazhdon shkëlqimin, realizon gol spektakolar ndaj Malmos

Arbër Zeneli ka vazhduar shkëlqimin pas rikthimit në Suedi me fanellën e Elfsborgit.

Sulmuesi dardan ka gjetur sërish golin me fanellën e Elfsborgit, kësaj radhe në derbin ndaj Malmos.

Ishte minuta e 34-të e ndeshjes kur Zeneli u fut në zonë nga krahu i majtë dhe me një gjuajtje të fortë realizoi për 1-0.


Ky ishte goli i dytë radhazi për sulmuesin dardan në elitën e futbollit suedez, pasi realizoi edhe xhiron e kaluar.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Van der Vaart godet dy yjet e Anglisë, njërin e quan lojtar 'të padobishëm'

Përfaqësueset
Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Spanja fitoi një shumë të madhe duke fituar titullin, kjo është shuma që shkon për lojtarët dhe stafin

Përfaqësueset
Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Argjentina mposht Kolumbinë pas vazhdimeve, mbron titullin e kampionit në 'Copa America'

Ndërkombëtare
Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Williams 'harron' menjëherë triumfin në Euro 2024, tregon qëllimin e Spanjës

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Notat e lojtarëve, Spanjë 2-1 Angli: Willams e Yamal shkëlqejnë te fituesit

Përfaqësueset
Kalo në kategori