LAJMI I FUNDIT:

Zeneli asiston dy herë, Celina shënon gol të bukur – këto janë statistikat e dyshes dardane në përballjen mes tyre

Zeneli asiston dy herë, Celina shënon gol të bukur – këto janë statistikat e dyshes dardane në përballjen mes tyre

Arbër Zeneli dhe Besant Celina ishin protagonistë në ndeshjen mes skuadrave të tyre, Elfsborg – AIK, që u mbyll 6-1 për vendasit.

Kjo ndeshje i takoi xhiros së nëntë të elitës së futbollit suedez, ku Zeneli asistoi në golin e dytë dhe të tretë të Elfsborgut, kurse Celina e realizoi golin e vetëm të mysafirëve.


Zeneli asistoi në minutat 18′ dhe 45′, ndërsa Bersant Celina gjeti golin në minutën e 73-të me gjuajtje të saktë nga distanca.

Ahmed Qasemi me het-trik ishte lojtar i ndeshjes (9.0), por edhe Zeneli dhe Celina morën nota të mira nga SofaScore.

Arbër Zeneli që u zëvendësua në minutën e 79-të, u vlerësua me notën 8.6, ndërsa Celina që kompletoi ndeshjen për AIK, ishte më i miri te skuadra e tij me notën 7.8.

Sezoni në Suedi sapo ka filluar, me Elfsborgun që zë vendin e tetë me 13 pikë, një më pak se AIK-u që është i shtati. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori