LAJMI I FUNDIT:

Arbër Zeneli transferohet zyrtarisht te Elfsborg

Arbër Zeneli transferohet zyrtarisht te Elfsborg

Elfsborg ka bërë të ditur se Arbër Zeneli është rikthyer në klub, pas aventurës së tij në Turqi.

Klubi suedez njoftoi se sulmuesi që përfaqëson Kosovën ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2027 si lojtar i lirë.

“Pas tetë vitesh jashtë shtetit, më në fund ka ardhur koha që Arbër Zeneli të kthehet në shtëpi. IF Elfsborg janë të lumtur të njoftojnë se së bashku me Arbërin kanë rënë dakord për një kontratë deri në vitin 2027. Arbëri do t’i bashkohet skuadrës direkt dhe do të mbajë fanellën me numrin 9”, thuhet në njoftimin e klubit.


“Arber Zeneli, 29 vjeç, ka AIK-un e Hälsinggården si klubin e tij mëmë, por iu bashkua IF Elfsborg si 12-vjeçar. Ai kaloi përmes ekipit të të rinjve të klubit dhe arriti në ekipin A përpara sezonit 2014. Një sezon në të cilin ai ishte pjesë, ndër të tjera, duke fituar Kupën e Suedisë pas një fitoreje finale 1-0 kundër Helsingborgs IF”.

“Debutimi i tij erdhi në ndeshjen premierë në 2014 jashtë fushe kundër Åtvidabergs FF. Gjatë sezonit të tij të parë, Zeneli bëri 16 paraqitje Allsvenskan. Fillimisht bëhej fjalë kryesisht për nëntë, por në fund të sezonit ai mori gjithnjë e më shumë kohë për të luajtur”, thuhe më tej në njoftimin e tyre. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

Laporta e do Nico Williamsin, Flick preferon yllin tjetër të Spanjës

La Liga
Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Rodri zemëroi anglezët me provokimet në festë e organizuar në Madrid, bashkëlojtari i tij i kujtoi se ku luan

Ndërkombëtare

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori