LAJMI I FUNDIT:
Spanja

Spanja

907 Artikuj

Gjermanët nuk munden pa veturë, britanikët pa aeroplan e italianët pa ushqimin e tyre – evropianët nuk do të hiqnin dorë nga to për hir të mbrojtjes së planetit

Gjermanët nuk munden pa veturë, britanikët pa aeroplan e italianët pa ushqimin e tyre – evropianët nuk do të hiqnin dorë nga to për hir të mbrojtjes së planetit

Evropa
Pamje të një përleshjeje masive në një resort pushimi të Spanjës, nuk munguan grushtet e shkelmat, por as edhe shishet – disa të lënduar

Pamje të një përleshjeje masive në një resort pushimi të Spanjës, nuk munguan grushtet e shkelmat, por as edhe shishet – disa të lënduar

Evropa
Demi 580 kilogramësh kërcen murin, bie nga 15 metra lartësi gjatë një festivali në Spanjë

Demi 580 kilogramësh kërcen murin, bie nga 15 metra lartësi gjatë një festivali në Spanjë

Evropa
Spanja dhe Portugalia regjistrojnë temperaturat e tyre më të larta ndonjëherë gjatë prillit

Spanja dhe Portugalia regjistrojnë temperaturat e tyre më të larta ndonjëherë gjatë prillit

Evropa
Vuçiq: Nuk mund ta pengojmë anëtarësimin e Kosovës në NATO, shpresat te Spanja dhe Hungaria

Vuçiq: Nuk mund ta pengojmë anëtarësimin e Kosovës në NATO, shpresat te Spanja dhe Hungaria

Kosovë
Profesori spanjoll kritikon votën kundër të Spanjës ndaj Kosovës: Në vend se të vepronim si Greqia e Ukraina, ne vepruam si Serbia e Azerbajxhani

Profesori spanjoll kritikon votën kundër të Spanjës ndaj Kosovës: Në vend se të vepronim si Greqia e Ukraina, ne vepruam si Serbia e Azerbajxhani

Kosovë
Spanja përgatitet për temperatura rekord të prillit, mund të arrijnë deri në 40 gradë Celsius

Spanja përgatitet për temperatura rekord të prillit, mund të arrijnë deri në 40 gradë Celsius

Evropa
Ndjekje si nëpër filma në resortin turistik në Mallorca, dilerët e drogës më varkë përplasen në rërën e plazhit – arrestohen tre persona

Ndjekje si nëpër filma në resortin turistik në Mallorca, dilerët e drogës më varkë përplasen në rërën e plazhit – arrestohen tre persona

Evropa
Dy të vdekur në një restorant në Madrid – zjarri nisi pasi një kamerier dështoi me shoun “mishi në flakë”

Dy të vdekur në një restorant në Madrid – zjarri nisi pasi një kamerier dështoi me shoun “mishi në flakë”

Evropa
Alpinistja spanjolle largohet nga shpella ku qëndroi e izoluar për 500 ditë

Alpinistja spanjolle largohet nga shpella ku qëndroi e izoluar për 500 ditë

Evropa
Xhaçka në takimin me kryediplomatin spanjoll: Duhet angazhim rreth anëtarësimit të Kosovës në organizata ndërkombëtare

Xhaçka në takimin me kryediplomatin spanjoll: Duhet angazhim rreth anëtarësimit të Kosovës në organizata ndërkombëtare

Kosovë
Shqipëria nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Spanjën për çështjet e integrimit

Shqipëria nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Spanjën për çështjet e integrimit

Shqipëri
Harta ku Kosova ishte pjesë e Serbisë, kompania spanjolle letër Ramës: Kërkojmë falje, s’kishte qëllime politike

Harta ku Kosova ishte pjesë e Serbisë, kompania spanjolle letër Ramës: Kërkojmë falje, s’kishte qëllime politike

Kosovë
Spanja në telashe të mëdha, sezona turistike mund të dështojë shkaku i mungesës së punëtorëve

Spanja në telashe të mëdha, sezona turistike mund të dështojë shkaku i mungesës së punëtorëve

Botë
I shpëton vdekjes për “një fije floku”, del nga lokali në qytetin spanjoll – rrobalarësja shpërthen

I shpëton vdekjes për “një fije floku”, del nga lokali në qytetin spanjoll – rrobalarësja shpërthen

Evropa
Spanja përshëndet ujdinë Kosovë-Serbi në Ohër: Zbatimi i marrëveshjeve është mundësi që nuk duhet humbur

Spanja përshëndet ujdinë Kosovë-Serbi në Ohër: Zbatimi i marrëveshjeve është mundësi që nuk duhet humbur

Kosovë
Spanja do të dërgojë gjashtë tanke Leopard në Ukrainë pas Pashkëve

Spanja do të dërgojë gjashtë tanke Leopard në Ukrainë pas Pashkëve

Evropa
Arriti në Spanjë pas pesë viteve që i kaloi në ekzil, ish-ministrja katalunase arrestohet menjëherë

Arriti në Spanjë pas pesë viteve që i kaloi në ekzil, ish-ministrja katalunase arrestohet menjëherë

Evropa
Lloga në takim me Garcia: Spanja do ta intensifikojë bashkëpunimin në pjesën e reformave në gjyqësor dhe sundimin e së drejtës

Lloga në takim me Garcia: Spanja do ta intensifikojë bashkëpunimin në pjesën e reformave në gjyqësor dhe sundimin e së drejtës

Politikë
Volkswagen synon të prodhojë 3 milionë makina të vogla elektrike në Spanjë gjatë vitit 2025-2030

Volkswagen synon të prodhojë 3 milionë makina të vogla elektrike në Spanjë gjatë vitit 2025-2030

Auto Lajme
Për herë të parë në historinë 700-vjeçare, një manastir spanjoll pranon vajza në kor

Për herë të parë në historinë 700-vjeçare, një manastir spanjoll pranon vajza në kor

Evropa
Stacioni i braktisur i trenit që u shndërrua në një hotel spektakolar

Stacioni i braktisur i trenit që u shndërrua në një hotel spektakolar

Evropa
Pengesa e radhës për sportistët e Kosovës vjen nga Spanja, nuk lejon përfaqësimin me simbolet shtetërore në garat për kajakim

Pengesa e radhës për sportistët e Kosovës vjen nga Spanja, nuk lejon përfaqësimin me simbolet shtetërore në garat për kajakim

Sporte tjera
Spanjolli detyrohet ta paguajë ish-gruan e tij me mbi 200 mijë dollarë për shkak të ‘punëve të shtëpisë’

Spanjolli detyrohet ta paguajë ish-gruan e tij me mbi 200 mijë dollarë për shkak të ‘punëve të shtëpisë’

Fun Lajme