LAJMI I FUNDIT:

Sllobodan Millosheviq

105 Artikuj

Bëhen 22 vjet nga kapitullimi i Sllobodan Millosheviqit

Bëhen 22 vjet nga kapitullimi i Sllobodan Millosheviqit

Kosovë
Osmani: Nuk ka më dyshime se qëllimi i Millosheviqit, Mlladiqit e të tjerëve që ishin pjesë e regjimit, ishte gjenocidi

Osmani: Nuk ka më dyshime se qëllimi i Millosheviqit, Mlladiqit e të tjerëve që ishin pjesë e regjimit, ishte gjenocidi

Drejtësi
Në teatrin e pushtetit të Bertrand Russellit

Në teatrin e pushtetit të Bertrand Russellit

Fakte
Dita kur gjykata konfirmoi padinë kundër Slobodan Milosheviqit

Dita kur gjykata konfirmoi padinë kundër Slobodan Milosheviqit

Serbia
Daçiq: Para arrestimit, Millosheviqit i është ofruar ikja për në Rusi – por ai e refuzoi

Daçiq: Para arrestimit, Millosheviqit i është ofruar ikja për në Rusi – por ai e refuzoi

Serbia
“Regjimi i Millosheviqit dhe ky sot – ngjashmëritë dhe dallimet”

“Regjimi i Millosheviqit dhe ky sot – ngjashmëritë dhe dallimet”

Serbia
40 orë me kasapin…

40 orë me kasapin…

Histori
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1920, 1930, 1940… 2020!?

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1920, 1930, 1940… 2020!?

Agron Shala
Viti 2000: Zgjedhjet…

Viti 2000: Zgjedhjet…

Agron Shala
Viti 1990: Rrahmoni, “shqiptarët e ndershëm”, helmimet, vrasjet, demonstratat, Republika, Kushtetuta, pajtimi… rezistenca!

Viti 1990: Rrahmoni, “shqiptarët e ndershëm”, helmimet, vrasjet, demonstratat, Republika, Kushtetuta, pajtimi… rezistenca!

Agron Shala
Djali i Fadil Hoxhës, Sharri, ndër të parët ka shkruar parullën: Kosova Republikë!

Djali i Fadil Hoxhës, Sharri, ndër të parët ka shkruar parullën: Kosova Republikë!

Fakte
Berisha: Në kohën kur ish-drejtuesit e Kosovës me hekura në duar u ulën në sallën e gjyqit, Rama firmosi marrëveshje me Vuçiqin

Berisha: Në kohën kur ish-drejtuesit e Kosovës me hekura në duar u ulën në sallën e gjyqit, Rama firmosi marrëveshje me Vuçiqin

Kosovë
Biden në zyrën e Millosheviqit më 1991: Zotëri president, unë mendoj se ju jeni një kriminel lufte

Biden në zyrën e Millosheviqit më 1991: Zotëri president, unë mendoj se ju jeni një kriminel lufte

Kosovë
Kryeprokurori amerikan Ramsey Clark në film dhe dashuria e tij për Millosheviqin

Kryeprokurori amerikan Ramsey Clark në film dhe dashuria e tij për Millosheviqin

Daut Dauti
Peter Handke shpallet person non-grata në Sarajevë

Peter Handke shpallet person non-grata në Sarajevë

Ballkan
Handke nuk pranon të komentojë polemikat

Handke nuk pranon të komentojë polemikat

Cult+
Zyrtarë të lartë të NOBEL-it do të bojkotojnë ceremoninë e dhënies së çmimit për Handken

Zyrtarë të lartë të NOBEL-it do të bojkotojnë ceremoninë e dhënies së çmimit për Handken

Cult+
A nuk është më Handke austriak? Pasaporta si dhuratë nga Millosheviqi nxit reagime në Austri!

A nuk është më Handke austriak? Pasaporta si dhuratë nga Millosheviqi nxit reagime në Austri!

Nga Bota
Peter Handke mori një pasaportë jugosllave, si dhuratë nga Millosheviqi – për çfarë i duhej ajo?

Peter Handke mori një pasaportë jugosllave, si dhuratë nga Millosheviqi – për çfarë i duhej ajo?

Nga Bota
Anarkia e mendimit dhe relativizimi i vlerave

Anarkia e mendimit dhe relativizimi i vlerave

Analiza
Zgjedhja politike edhe ajo e Handkes?

Zgjedhja politike edhe ajo e Handkes?

Cult+
Peter Handke thotë se do të shmangë shtypin përgjithmonë

Peter Handke thotë se do të shmangë shtypin përgjithmonë

Cult+
Drita dhe errësira e Nobelit 2019

Drita dhe errësira e Nobelit 2019

Analiza
Presidenti kolumbian e krahason Nicolas Maduron me Sllobodan Miloseviqin

Presidenti kolumbian e krahason Nicolas Maduron me Sllobodan Miloseviqin

Nga Bota