LAJMI I FUNDIT:

Sllobodan Millosheviq

113 Artikuj

Plani “Patkoi” dhe lufta tjetër e Rudolf Scharpingut për Kosovën

Plani “Patkoi” dhe lufta tjetër e Rudolf Scharpingut për Kosovën

Fakte
Video e gazetares Amanpour, nga krimet serbe në Kosovë deri te njohja e targave – e komenton ambasadori Dugolli

Video e gazetares Amanpour, nga krimet serbe në Kosovë deri te njohja e targave – e komenton ambasadori Dugolli

Kosovë
Shkrimtari izraelit e krahason Netanyahun me Millosheviqin: Atij i pëlqen të krahasohet me Churchillin, por kjo është më e përshtatshme

Shkrimtari izraelit e krahason Netanyahun me Millosheviqin: Atij i pëlqen të krahasohet me Churchillin, por kjo është më e përshtatshme

Azia
Rusia po rekruton mercenarë nga Serbia për luftën në Ukrainë – një ndër rekrutuesit kryesor është djali i Sllobodan Millosheviq

Rusia po rekruton mercenarë nga Serbia për luftën në Ukrainë – një ndër rekrutuesit kryesor është djali i Sllobodan Millosheviq

Serbia
Gazetari serb Popoviq: ‘Vrite veten’ – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: ‘Vrite veten’ – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Serbia
Beshiri: Daljet publike të Aleksandar Vuçiqit janë demagogji, regjimi i tij po bën gjithçka që serbët ta urrejnë BE-në

Beshiri: Daljet publike të Aleksandar Vuçiqit janë demagogji, regjimi i tij po bën gjithçka që serbët ta urrejnë BE-në

Serbia
Media zvicerane NZZ: Ambiciet për Serbinë e Madhe kërcënojnë paqen në Ballkan, Millorad Dodik po armatoset

Media zvicerane NZZ: Ambiciet për Serbinë e Madhe kërcënojnë paqen në Ballkan, Millorad Dodik po armatoset

Serbia
Ish-zyrtari i kryeministrit malazez: Nuk ka dallim mes regjimit të Millosheviqit dhe Vuçiqit, është e njëjta ideologji dhe janë të njëjtit njerëz

Ish-zyrtari i kryeministrit malazez: Nuk ka dallim mes regjimit të Millosheviqit dhe Vuçiqit, është e njëjta ideologji dhe janë të njëjtit njerëz

Serbia
Djali i Sllobodan Millosheviqit shfaqet në publik pas 20 vitesh – i kërkuari nga Interpoli zbulon bustin e babait të tij në Moskë

Djali i Sllobodan Millosheviqit shfaqet në publik pas 20 vitesh – i kërkuari nga Interpoli zbulon bustin e babait të tij në Moskë

Serbia
Mediet gjermane: Rusët me plan të çmendur – i ngritet monument kriminelit Sllobodan Millosheviq në Moskë

Mediet gjermane: Rusët me plan të çmendur – i ngritet monument kriminelit Sllobodan Millosheviq në Moskë

Serbia
Kurti: Serbia i grumbulloi të burgosurit në Dubravë për t’i vrarë e pushkatuar

Kurti: Serbia i grumbulloi të burgosurit në Dubravë për t’i vrarë e pushkatuar

Kosovë
24 vjet nga masakra e Vushtrrisë, u vranë 68 shqiptarë

24 vjet nga masakra e Vushtrrisë, u vranë 68 shqiptarë

Kosovë
Grupi ekstremist ‘Ujqërit e Natës’ i afërt me Putinin po i ngritin një statujë të Sllobodan Millosheviqit në qendër të Moskës

Grupi ekstremist ‘Ujqërit e Natës’ i afërt me Putinin po i ngritin një statujë të Sllobodan Millosheviqit në qendër të Moskës

Serbia
Ministrja Gërvalla e quajti “Slloba i vogël”, Daçiq: Më ka fyer që më tha i vogël

Ministrja Gërvalla e quajti “Slloba i vogël”, Daçiq: Më ka fyer që më tha i vogël

Kosovë
Kush ishin anëtarët e BIA-s serbe të përfshirë në vrasjen e Zoran Gjingjiqit?

Kush ishin anëtarët e BIA-s serbe të përfshirë në vrasjen e Zoran Gjingjiqit?

Serbia
Veterani rus që madhëron Millosheviqin dhe Mlladiqin paraqitet me simbolin ‘Z’ në një gjimnaz të Vranjës dhe disa institucione në Serbi

Veterani rus që madhëron Millosheviqin dhe Mlladiqin paraqitet me simbolin ‘Z’ në një gjimnaz të Vranjës dhe disa institucione në Serbi

Serbia
Viti 2002: Euro, zgjerimi i NATO-s dhe i BE-së

Viti 2002: Euro, zgjerimi i NATO-s dhe i BE-së

Histori
Johnson: Putin e paraqet Ukrainën sikurse Millosheviqi dikur Kosovën

Johnson: Putin e paraqet Ukrainën sikurse Millosheviqi dikur Kosovën

Evropa
Drashkoviq: Millosheviqi qëllimisht e humbi Kosovën, që të nxisë ndjenjat anti-Perëndimore dhe ta kthejë Serbinë kah Rusia

Drashkoviq: Millosheviqi qëllimisht e humbi Kosovën, që të nxisë ndjenjat anti-Perëndimore dhe ta kthejë Serbinë kah Rusia

Kosovë
Lufta e Kosovës: Luftë parimesh dhe personalitetesh

Lufta e Kosovës: Luftë parimesh dhe personalitetesh

Histori
Reutersi përgënjeshtron Rusinë, imazhet e postuara nuk janë të bombardimit të Serbisë nga NATO – ato shfaqin Bagdadin

Reutersi përgënjeshtron Rusinë, imazhet e postuara nuk janë të bombardimit të Serbisë nga NATO – ato shfaqin Bagdadin

Kosovë
Putin ‘ringjall’ Millosheviqin – deklarata që tregojnë ngjashmërinë e madhe në retorikën e tyre

Putin ‘ringjall’ Millosheviqin – deklarata që tregojnë ngjashmërinë e madhe në retorikën e tyre

Nga Bota
Vetëvendosje krahason Putinin me Millosheviqin: Të dy kryen gjenocid, mohuan krimet dhe punuan me Vuçiqin

Vetëvendosje krahason Putinin me Millosheviqin: Të dy kryen gjenocid, mohuan krimet dhe punuan me Vuçiqin

Kosovë
Kryeministri britanik tregon pse sheh një “analogji të ngushtë” midis Putinit dhe Millosheviqit

Kryeministri britanik tregon pse sheh një “analogji të ngushtë” midis Putinit dhe Millosheviqit

Nga Bota