LAJMI I FUNDIT:

Gazetari serb Popoviq: ‘Vrite veten’ – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq

Gazetari serb Popoviq: ‘Vrite veten’ – kjo përgjigje mund ta pres Radoiçiqin nga shefi i tij Vuçiq
Reklama

Gazetari serb Predrag Popoviq ka komentuar daljen e fundit të nënkryetarit të Listës Serbe, Milan Radoiçiq, i cili ishte parë në Manastirin e Banjskës, pas sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës.

Popoviq thekson se Radoiçiqin mund të pret përgjigjja e njëjtë sikurse e kriminelit serb i luftës, Milan Martiq që i kishte dhënë kasapi i Ballkanit, Sllobodan Millosheviq.


“Vrite veten! Tani Milan Radoiçiqin mund ta presë të njëjtën përgjigje nga shefi i tij Aleksandar Vuçiq”, ka shkruar Popoviq.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka publikuar një video nga sulmi i terroristëve ndaj Policisë së Kosovës, në të cilin shihet Radoiçiq.

“Kryekrimineli Radoiçiq ka qenë udhëheqës i këtij grupi terrorist dhe i sulmit ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku. Kjo është edhe një dëshmi tjetër mbi veprimtarinë e tij terroriste ndaj Republikës së Kosovës. Nënkryetari i Listës Serbe është prijës i sulmit terrorist dhe grupit të terroristëve”, ka njoftuar Sveçla.

Pamje të reja nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, shihet Milan Radoiçiq
Lexo po ashtu Pamje të reja nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, shihet Milan Radoiçiq

Kujtojmë se në mëngjesin e së dielës, ora 02:34, zyrtarë të Policisë së Kosovës janë sulmuar në fshatin Banjskë, ku si pasojë ka mbetur i vrarë polici Afrim Bunjaku dhe një është plagosur.

Në shkëmbimin e zjarrit mes policisë dhe terroristëve serbë, kanë mbetur të vrarë tre sulmues. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Mesazhi nga Blinken për Izraelin është i qartë – gazetari i BBC sjell

Mesazhi nga Blinken për Izraelin është i qartë – gazetari i BBC sjell "detajet" e tij

Botë
Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Botë
Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Sulmuesit dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë – detaje dhe pamje të sulmit në Jerusalem nga i cili mbetën tre të vdekur

Botë
Hamasi merr përgjegjësinë për sulmin kur dy persona dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë, duke vrarë tre njerëz në Jerusalem

Hamasi merr përgjegjësinë për sulmin kur dy persona dolën nga një veturë dhe filluan të qëllojnë, duke vrarë tre njerëz në Jerusalem

Botë
E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

Botë
Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Hungaria heq dorë, BE-ja ka rënë dakord për paketën e mbështetjes financiare për Ukrainën

Evropa
Kalo në kategori