LAJMI I FUNDIT:

Sllobodan Millosheviq

105 Artikuj

Mediet gjermane: Rusët me plan të çmendur – i ngritet monument kriminelit Sllobodan Millosheviq në Moskë

Mediet gjermane: Rusët me plan të çmendur – i ngritet monument kriminelit Sllobodan Millosheviq në Moskë

Serbia
Kurti: Serbia i grumbulloi të burgosurit në Dubravë për t’i vrarë e pushkatuar

Kurti: Serbia i grumbulloi të burgosurit në Dubravë për t’i vrarë e pushkatuar

Kosovë
24 vjet nga masakra e Vushtrrisë, u vranë 68 shqiptarë

24 vjet nga masakra e Vushtrrisë, u vranë 68 shqiptarë

Kosovë
Grupi ekstremist ‘Ujqërit e Natës’ i afërt me Putinin po i ngritin një statujë të Sllobodan Millosheviqit në qendër të Moskës

Grupi ekstremist ‘Ujqërit e Natës’ i afërt me Putinin po i ngritin një statujë të Sllobodan Millosheviqit në qendër të Moskës

Serbia
Ministrja Gërvalla e quajti “Slloba i vogël”, Daçiq: Më ka fyer që më tha i vogël

Ministrja Gërvalla e quajti “Slloba i vogël”, Daçiq: Më ka fyer që më tha i vogël

Kosovë
Kush ishin anëtarët e BIA-s serbe të përfshirë në vrasjen e Zoran Gjingjiqit?

Kush ishin anëtarët e BIA-s serbe të përfshirë në vrasjen e Zoran Gjingjiqit?

Serbia
Veterani rus që madhëron Millosheviqin dhe Mlladiqin paraqitet me simbolin ‘Z’ në një gjimnaz të Vranjës dhe disa institucione në Serbi

Veterani rus që madhëron Millosheviqin dhe Mlladiqin paraqitet me simbolin ‘Z’ në një gjimnaz të Vranjës dhe disa institucione në Serbi

Serbia
Viti 2002: Euro, zgjerimi i NATO-s dhe i BE-së

Viti 2002: Euro, zgjerimi i NATO-s dhe i BE-së

Histori
Johnson: Putin e paraqet Ukrainën sikurse Millosheviqi dikur Kosovën

Johnson: Putin e paraqet Ukrainën sikurse Millosheviqi dikur Kosovën

Evropa
Drashkoviq: Millosheviqi qëllimisht e humbi Kosovën, që të nxisë ndjenjat anti-Perëndimore dhe ta kthejë Serbinë kah Rusia

Drashkoviq: Millosheviqi qëllimisht e humbi Kosovën, që të nxisë ndjenjat anti-Perëndimore dhe ta kthejë Serbinë kah Rusia

Kosovë
Lufta e Kosovës: Luftë parimesh dhe personalitetesh

Lufta e Kosovës: Luftë parimesh dhe personalitetesh

Histori
Reutersi përgënjeshtron Rusinë, imazhet e postuara nuk janë të bombardimit të Serbisë nga NATO – ato shfaqin Bagdadin

Reutersi përgënjeshtron Rusinë, imazhet e postuara nuk janë të bombardimit të Serbisë nga NATO – ato shfaqin Bagdadin

Kosovë
Putin ‘ringjall’ Millosheviqin – deklarata që tregojnë ngjashmërinë e madhe në retorikën e tyre

Putin ‘ringjall’ Millosheviqin – deklarata që tregojnë ngjashmërinë e madhe në retorikën e tyre

Nga Bota
Vetëvendosje krahason Putinin me Millosheviqin: Të dy kryen gjenocid, mohuan krimet dhe punuan me Vuçiqin

Vetëvendosje krahason Putinin me Millosheviqin: Të dy kryen gjenocid, mohuan krimet dhe punuan me Vuçiqin

Kosovë
Kryeministri britanik tregon pse sheh një “analogji të ngushtë” midis Putinit dhe Millosheviqit

Kryeministri britanik tregon pse sheh një “analogji të ngushtë” midis Putinit dhe Millosheviqit

Nga Bota
Vladimir Putin sikurse Millosheviqi në fazën para Tribunalit për Krime Lufte

Vladimir Putin sikurse Millosheviqi në fazën para Tribunalit për Krime Lufte

Evropa
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1921, 1931, 1941 … 2021!?

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1921, 1931, 1941 … 2021!?

Agron Shala
Viti 2001: Lufta afër e larg

Viti 2001: Lufta afër e larg

Agron Shala
Viti 1991: Jugosllavia në luftë, copa-copa drejt Evropës së Bashkuar!

Viti 1991: Jugosllavia në luftë, copa-copa drejt Evropës së Bashkuar!

Agron Shala
Viti 1941: Shqipëria i shpall luftë BRSS-së, fillon periudha e njohur si “Tri ditë Shipni”

Viti 1941: Shqipëria i shpall luftë BRSS-së, fillon periudha e njohur si “Tri ditë Shipni”

Agron Shala
Dokumentari VIRUSSIA: Veprimet e Millosheviqit kanë qenë të përkrahura nga Kisha Ortodokse dhe Rusia

Dokumentari VIRUSSIA: Veprimet e Millosheviqit kanë qenë të përkrahura nga Kisha Ortodokse dhe Rusia

Serbia
Wesley Clark rrëfen bisedën e vitit 1999: Millosheviq më tha “dimë si të sillemi me shqiptarët, i vrasim”

Wesley Clark rrëfen bisedën e vitit 1999: Millosheviq më tha “dimë si të sillemi me shqiptarët, i vrasim”

Kosovë
Mediat serbe: Vuçiq, Vulin e Daçiq, trashëgimtarë të politikës së partnerëve të tyre, që kryen krime mizore ndaj shqiptarëve

Mediat serbe: Vuçiq, Vulin e Daçiq, trashëgimtarë të politikës së partnerëve të tyre, që kryen krime mizore ndaj shqiptarëve

Kosovë
​20 vjet nga ekstradimi i Sllobodan Millosheviqit në Hagë

​20 vjet nga ekstradimi i Sllobodan Millosheviqit në Hagë

Kosovë