LAJMI I FUNDIT:

Skijimi

64 Artikuj

Pesë skiatorë të zhdukur janë gjetur të vdekur në Alpet zvicerane – një mbetet i zhdukur

Pesë skiatorë të zhdukur janë gjetur të vdekur në Alpet zvicerane – një mbetet i zhdukur

Evropa
Gjashtë të zhdukur gjatë një turneu të skive pranë Matterhorn në Zvicër

Gjashtë të zhdukur gjatë një turneu të skive pranë Matterhorn në Zvicër

Evropa
Tentoi të bëjë rrotullim në ajër me ski në Kanada, i riu përplaset direkt në teleferik – shpëton pa lëndime serioze

Tentoi të bëjë rrotullim në ajër me ski në Kanada, i riu përplaset direkt në teleferik – shpëton pa lëndime serioze

Amerika
Kishin dalë për skijim, bora “i varrosi për së gjalli” – pamje nga shpëtimi i skiatorëve në Nevada dhe Kaliforni

Kishin dalë për skijim, bora “i varrosi për së gjalli” – pamje nga shpëtimi i skiatorëve në Nevada dhe Kaliforni

Amerika
Ekipi ndërkombëtar i ekspertëve të skijimit malor teston rrafshnaltën e Sublicës dhe fshatin Doberdol në Shqipëri

Ekipi ndërkombëtar i ekspertëve të skijimit malor teston rrafshnaltën e Sublicës dhe fshatin Doberdol në Shqipëri

Shqipëri
Këta janë skiatorët që ndihmuan nxjerrjen e  trupit të pajetë të shtetases amerikane në Brezovicë

Këta janë skiatorët që ndihmuan nxjerrjen e trupit të pajetë të shtetases amerikane në Brezovicë

Kosovë
Vdekja tragjike e amerikanes në Brezovicë, trupi i pajetë dërgohet në IML

Vdekja tragjike e amerikanes në Brezovicë, trupi i pajetë dërgohet në IML

Kronika e Zezë
Vdekja tragjike e amerikanes në Brezovicë, shpëtimtarët japin paralajmërimin për turistët

Vdekja tragjike e amerikanes në Brezovicë, shpëtimtarët japin paralajmërimin për turistët

Kronika e Zezë
Dyqani në Zvicër: Nuk u japim ski me qira hebrenjve

Dyqani në Zvicër: Nuk u japim ski me qira hebrenjve

Evropa
Rrëshqiti nga ulësja e teleferikut në Kaliforni, 16-vjeçarja u rrëzua nga 25 metra – u dërgua në spital për trajtim

Rrëshqiti nga ulësja e teleferikut në Kaliforni, 16-vjeçarja u rrëzua nga 25 metra – u dërgua në spital për trajtim

Amerika
Shoqata për Kërkim dhe Shpëtim: Shumë persona kanë thyer gjymtyrët në Brezovicë gjatë së dielës

Shoqata për Kërkim dhe Shpëtim: Shumë persona kanë thyer gjymtyrët në Brezovicë gjatë së dielës

Kosovë
Lirika Deva, e 31-ta në sllallom të madh në LOD për të Rinj Gangwon 2024

Lirika Deva, e 31-ta në sllallom të madh në LOD për të Rinj Gangwon 2024

Sporte tjera
Reshje të borës dhe erëra të fuqishme, bëhet thirrje për kujdes të shtuar për bjeshkatarët dhe skitarët që frekuentojnë viset malore

Reshje të borës dhe erëra të fuqishme, bëhet thirrje për kujdes të shtuar për bjeshkatarët dhe skitarët që frekuentojnë viset malore

Kosovë
Kosova me dy skitarë në Lojërat Olimpike Dimërore për të Rinj ‘Gangwon 2024’

Kosova me dy skitarë në Lojërat Olimpike Dimërore për të Rinj ‘Gangwon 2024’

Sporte tjera
Skitarja Lirika Deva fiton medalje të artë në Bansko të Bullgarisë

Skitarja Lirika Deva fiton medalje të artë në Bansko të Bullgarisë

Sporte tjera
Stuhia godet qytetin kinez Xinjiang, pushuesit mbesin të “ngujuar” në teleferik – erërat i frynin kabinat e tyre

Stuhia godet qytetin kinez Xinjiang, pushuesit mbesin të “ngujuar” në teleferik – erërat i frynin kabinat e tyre

Azia
Janë shpallur vendet më të mira të skive në Evropë: Këto janë vetëm disa prej tyre

Janë shpallur vendet më të mira të skive në Evropë: Këto janë vetëm disa prej tyre

Çfarë të vizitosh
Bora në Brezovicë vështirëson qarkullimin e automjeteve

Bora në Brezovicë vështirëson qarkullimin e automjeteve

Komunat
Nënshkruhet kontrata, skitarja Sophie Sorschag, edhe zyrtarisht do ta përfaqësojë Kosovën

Nënshkruhet kontrata, skitarja Sophie Sorschag, edhe zyrtarisht do ta përfaqësojë Kosovën

Sporte tjera
Nga nesër fillon sezoni i ri i skijimit në Kodrën e Diellit!

Nga nesër fillon sezoni i ri i skijimit në Kodrën e Diellit!

Maqedonia e Veriut
Dhjetë destinacionet turistike dimërore në Kosovë që ia vlen t’i vizitoni

Dhjetë destinacionet turistike dimërore në Kosovë që ia vlen t’i vizitoni

Ismail Jakupi
Drejtori i Kodrës së Diellit optimist për sezonin e ardhshëm

Drejtori i Kodrës së Diellit optimist për sezonin e ardhshëm

Maqedonia e Veriut
Djaloshi tetë-vjeçar nga Kolorado ka skijuar në të shtatë kontinentet

Djaloshi tetë-vjeçar nga Kolorado ka skijuar në të shtatë kontinentet

Interesante
Çfarë zgjidhje do ketë për numrin e madh të ndërtimeve pa leje në Kodrën e Diellit?

Çfarë zgjidhje do ketë për numrin e madh të ndërtimeve pa leje në Kodrën e Diellit?

Maqedonia e Veriut