LAJMI I FUNDIT:

Kishin dalë për skijim, bora “i varrosi për së gjalli” – pamje nga shpëtimi i skiatorëve në Nevada dhe Kaliforni

Kishin dalë për skijim, bora “i varrosi për së gjalli” – pamje nga shpëtimi i skiatorëve në Nevada dhe Kaliforni

Resoret e skijimit në Kaliforni dhe Nevada kanë publikuar pamjet dramatike të skiatorëve që “ishte varrosur” në borë, si shenjë paralajmërimi për të gjithë vizitorët që të jenë të kujdesshëm gjatë skijimit.

Ski California, një organizatë jofitimprurëse që ka në pronësi 36 resorte në Kaliforni dhe Nevada, ka postuar videon gjatë ditës së sotme, transmeton Telegrafi.


Videoja ka për qëllim të paralajmërojë për rrezikun që u kanoset entuziastëve të sporteve ekstreme, që praktikohen në borë.

Pamjet janë marrë nga kamerat e skiatorëve Francis Zuber dhe Riley Flyyn. Në video skiatorët ishin “varrosur” thellë në borë nga sasia e madhe që kishte rënë.

Ishin këmbët që u kishin mbetur mbi sipërfaqe të borës, mjaftueshëm që t’i shohin dhe shpëtojnë në momentet e fundit.

Ekipet e shpëtimit janë detyruar që me duar dhe mjete tjera ta largojnë borën, që i kishte mbuluar dhe të marrin frymë lirshëm. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Për rezolutën e Srebrenicës, Perëndimi nuk ishte i izoluar siç tha Vuçiq - shumicën e bënë vendet e njohura si

Për rezolutën e Srebrenicës, Perëndimi nuk ishte i izoluar siç tha Vuçiq - shumicën e bënë vendet e njohura si "Jugu Global"

Bosnja
Putini dëshiron

Putini dëshiron "armëpushim sipas linjave aktuale të fushëbetejës", por çfarë nënkupton kjo?

Botë
Vuçiq: Sonte përfundoi karriera ime

Vuçiq: Sonte përfundoi karriera ime

Serbia
SHBA: Ndarja nënkupton fund për Republikën Sërpska

SHBA: Ndarja nënkupton fund për Republikën Sërpska

Botë
Raketat ukrainase godasin Krimenë ndërsa Rusia nis stërvitjet bërthamore në atë zonë

Raketat ukrainase godasin Krimenë ndërsa Rusia nis stërvitjet bërthamore në atë zonë

Evropa
Grupi i parë i pilotëve ukrainas diplomohet në trajnimin amerikan për F-16

Grupi i parë i pilotëve ukrainas diplomohet në trajnimin amerikan për F-16

Botë
Kalo në kategori