LAJMI I FUNDIT:

Kalifornia

395 Artikuj

Ford Mustang-u ‘fluturon’ dhe përplaset në një shtëpi në Kaliforni

Ford Mustang-u ‘fluturon’ dhe përplaset në një shtëpi në Kaliforni

Auto
Ndahet nga jeta senatorja demokrate Dianne Feinstein

Ndahet nga jeta senatorja demokrate Dianne Feinstein

Amerika
Ariu u fut në shtëpinë e një gruaje në Kaliforni dhe i bastisi frigoriferin

Ariu u fut në shtëpinë e një gruaje në Kaliforni dhe i bastisi frigoriferin

Interesante
Ambulanca e së ardhmes, fluturakja e ngjashme me anijen kozmike mund të lëvizë me 180 km/h dhe të arrijë te pacientët brenda tetë minutash

Ambulanca e së ardhmes, fluturakja e ngjashme me anijen kozmike mund të lëvizë me 180 km/h dhe të arrijë te pacientët brenda tetë minutash

Evropa
Çfarë të presim nga ‘Wonderlust’ – eventi ku Apple do ta prezantojë iPhone 15-shin

Çfarë të presim nga ‘Wonderlust’ – eventi ku Apple do ta prezantojë iPhone 15-shin

Lajme Teknologji
Del në shitje shtëpia e përdorur në filmin e njohur ‘Halloween’

Del në shitje shtëpia e përdorur në filmin e njohur ‘Halloween’

Interesante
X ka paditur Kaliforninë për projektligjin e saj të raportimit të moderimit në internet

X ka paditur Kaliforninë për projektligjin e saj të raportimit të moderimit në internet

Aplikacione
Të përbashkëtat e njerëzve që jetojnë më gjatë

Të përbashkëtat e njerëzve që jetojnë më gjatë

Këshilla Lifestyle
Një foto e një gruaje me një AK-47 në Kaliforni u bë virale në internet – shoferi arrestohet pas gati dy vitesh, ua sheh sherrin fotove në Instagram

Një foto e një gruaje me një AK-47 në Kaliforni u bë virale në internet – shoferi arrestohet pas gati dy vitesh, ua sheh sherrin fotove në Instagram

Interesante
Hajduti tentoi grabitjen, por përpjekja e tij mori një kthesë – e pësoi keq nga punonjësit e një dyqani të bizhuterive në Kaliforni

Hajduti tentoi grabitjen, por përpjekja e tij mori një kthesë – e pësoi keq nga punonjësit e një dyqani të bizhuterive në Kaliforni

Interesante
E përplasën në tokë dhe e shqelmonin e grushtonin, të riut në Kaliforni i del në ndihmë kalimtari – e shpëton nga më e keqja

E përplasën në tokë dhe e shqelmonin e grushtonin, të riut në Kaliforni i del në ndihmë kalimtari – e shpëton nga më e keqja

Amerika
Autoritetet në Kaliforni shpëtojnë dy drerët që u bllokuan në shufrat e dyerve metalike

Autoritetet në Kaliforni shpëtojnë dy drerët që u bllokuan në shufrat e dyerve metalike

Interesante
Ishte rrëmbyer sapo kishte lindur, burri takon nënën pas 42 vjetësh në Kili – momenti emocionues i ribashkimit të tyre

Ishte rrëmbyer sapo kishte lindur, burri takon nënën pas 42 vjetësh në Kili – momenti emocionues i ribashkimit të tyre

Amerika
Të paktën tre të vdekur dhe dy në gjendje kritike pas të shtënave masive në një lokal në Kaliforninë e Jugut

Të paktën tre të vdekur dhe dy në gjendje kritike pas të shtënave masive në një lokal në Kaliforninë e Jugut

Amerika
Pas shirave të rrëmbyeshëm nga stuhia tropikale Hilary, zjarrfikësit në Kaliforni ikin me shpejtësi nga rrëshqitja e baltës

Pas shirave të rrëmbyeshëm nga stuhia tropikale Hilary, zjarrfikësit në Kaliforni ikin me shpejtësi nga rrëshqitja e baltës

Amerika
Kaos në Kaliforni: Përveç stuhisë Hilary, shteti amerikan u godit edhe nga një tërmet

Kaos në Kaliforni: Përveç stuhisë Hilary, shteti amerikan u godit edhe nga një tërmet

Amerika
Pas më shumë se 80 vjetësh, një stuhi tropikale mund ta godet Kaliforninë – përmbytje shkatërruese priten në Meksikë

Pas më shumë se 80 vjetësh, një stuhi tropikale mund ta godet Kaliforninë – përmbytje shkatërruese priten në Meksikë

Amerika
Momenti kur një amerikane zbulon se një i panjohur kishte jetuar nën shtëpinë e saj për muaj të tërë – filmon momentin e arrestimit të tij nga policia

Momenti kur një amerikane zbulon se një i panjohur kishte jetuar nën shtëpinë e saj për muaj të tërë – filmon momentin e arrestimit të tij nga policia

Fun Lajme
Shtëpia Barbie ekziston vërtet në Malibu dhe jepet me qira

Shtëpia Barbie ekziston vërtet në Malibu dhe jepet me qira

Udhëtime
Kalifornia e përdorë inteligjencën artificiale për të ndihmuar në zbulimin e zjarreve

Kalifornia e përdorë inteligjencën artificiale për të ndihmuar në zbulimin e zjarreve

Lajme Teknologji
Tre të vdekur pas përplasjes në ajër të dy helikopterëve në Kaliforni

Tre të vdekur pas përplasjes në ajër të dy helikopterëve në Kaliforni

Amerika
Kjo veturë policie Tesla Model Y së shpejti do të patrullojë “në heshtje” rrugët e Kalifornisë

Kjo veturë policie Tesla Model Y së shpejti do të patrullojë “në heshtje” rrugët e Kalifornisë

Auto Lajme
Amerikani që theri për vdekje një grua në Kaliforni, xhiroi momentet e saj të fundit dhe pamjet i postoi në Facebook

Amerikani që theri për vdekje një grua në Kaliforni, xhiroi momentet e saj të fundit dhe pamjet i postoi në Facebook

Amerika
Ariu mposht vapën duke u larë në pishinë

Ariu mposht vapën duke u larë në pishinë

Interesante