LAJMI I FUNDIT:
Shqiptarët nëpër botë

Shqiptarët nëpër botë

7401 Artikuj

Info

Rubrika e cila mbledh të gjitha lajmet sportive të shqiptarëve që veprimtarinë e tyre e ushtrojnë jashtë vendit.

“Do të bëhet transferimi më i shtrenjtë në histori të klubit”, kapiteni i Legias e ngrit në qiell Ernest Mucin

“Do të bëhet transferimi më i shtrenjtë në histori të klubit”, kapiteni i Legias e ngrit në qiell Ernest Mucin

Ndërkombëtare
Personi më i padëshiruar në ‘Fadil Vokrri’, pritja e merituar që iu bë Uran Bislimit nga tifozët kosovarë

Personi më i padëshiruar në ‘Fadil Vokrri’, pritja e merituar që iu bë Uran Bislimit nga tifozët kosovarë

Ndërkombëtare
Shaqiri bëri gjestin e madh në fund të ndeshjes, takoi tifozin me aftësi të kufizuara dhe i dhuroi fanellën

Shaqiri bëri gjestin e madh në fund të ndeshjes, takoi tifozin me aftësi të kufizuara dhe i dhuroi fanellën

Ndërkombëtare
Pajtim Kasami pranë transferimit në Itali

Pajtim Kasami pranë transferimit në Itali

Ligat tjera
Dhjetë momentet kur Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka treguan se sa shumë e duan Kosovën

Dhjetë momentet kur Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka treguan se sa shumë e duan Kosovën

Lavdim Pireva
Zyrtare: Arijan Ademi kthehet te Dinamo Zagreb

Zyrtare: Arijan Ademi kthehet te Dinamo Zagreb

Ligat tjera
Luajti për Zvicrën dhe Kosovën, legjenda Albert Bunjaku në përkrahje të Dardanëve nga stadiumi: Fitojmë 2-1, kualifikimi ende i mundur

Luajti për Zvicrën dhe Kosovën, legjenda Albert Bunjaku në përkrahje të Dardanëve nga stadiumi: Fitojmë 2-1, kualifikimi ende i mundur

Romak Zeqiri
Pse frikësohet Shaqiri nga Kosova për ndeshjen e së shtunës

Pse frikësohet Shaqiri nga Kosova për ndeshjen e së shtunës

Përfaqësueset
Shaqiri: Kam pasur kërkesa të mëdha për bileta dhe të mos shënoj ndaj Kosovës, normale që të fishkëllehemi – por pritja do të jetë pozitive

Shaqiri: Kam pasur kërkesa të mëdha për bileta dhe të mos shënoj ndaj Kosovës, normale që të fishkëllehemi – por pritja do të jetë pozitive

Përfaqësueset
Beka iu tregon zviceranëve ndjenjat për të luajtur me Kosovën: Vendimi është marrë së bashku me familjen time

Beka iu tregon zviceranëve ndjenjat për të luajtur me Kosovën: Vendimi është marrë së bashku me familjen time

Përfaqësuesja e Kosovës
Nuk e njeh Kosovën, por falë Rrahmanit flamuri ynë merr jehonë në Rumani nga Rapidi: ‘Lewa’ në stërvitje

Nuk e njeh Kosovën, por falë Rrahmanit flamuri ynë merr jehonë në Rumani nga Rapidi: ‘Lewa’ në stërvitje

Ndërkombëtare
Daku e Muja në një intervistë ndryshe, të parën nga grumbullimi me Kombëtaren e Shqipërisë

Daku e Muja në një intervistë ndryshe, të parën nga grumbullimi me Kombëtaren e Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë
Një gabim i çuditshëm prishi gjithçka, zbulohen prapaskenat se si Dinamo Zagreb dështoi ta rikthejë Arijan Ademin nga Kina

Një gabim i çuditshëm prishi gjithçka, zbulohen prapaskenat se si Dinamo Zagreb dështoi ta rikthejë Arijan Ademin nga Kina

Ndërkombëtare
Zyrtare: Andi Zeqiri transferohet te Genk

Zyrtare: Andi Zeqiri transferohet te Genk

Ligat tjera
Zyrtare: Ajeti transferohet te Gaziantep

Zyrtare: Ajeti transferohet te Gaziantep

Ligat tjera
Nga Rrahmani te Rashica e Topalli, vlerësimet e futbollistëve shqiptar nëpër botë

Nga Rrahmani te Rashica e Topalli, vlerësimet e futbollistëve shqiptar nëpër botë

Ndërkombëtare
Andi Zeqiri ende mund të largohet nga Brightoni, dy klube ku afati kalimtar është i hapur po e duan atë

Andi Zeqiri ende mund të largohet nga Brightoni, dy klube ku afati kalimtar është i hapur po e duan atë

Ndërkombëtare
Rashica i lumtur me golin e parë me Besiktasin, ka një premtim për tifozët

Rashica i lumtur me golin e parë me Besiktasin, ka një premtim për tifozët

Ndërkombëtare
Etrit Berisha pret penalltinë kundër Juventusit

Etrit Berisha pret penalltinë kundër Juventusit

Serie A
Vazhdon shkëlqimi i Arbnor Muçollit, shënon dy gola në portën e Malmos

Vazhdon shkëlqimi i Arbnor Muçollit, shënon dy gola në portën e Malmos

Ligat tjera
Ernest Muçi shkëlqen me dy gola në fitoren e Legias

Ernest Muçi shkëlqen me dy gola në fitoren e Legias

Ligat tjera
Fjalët e Meriton Korenicës dhe Nderim Nexhipit, pas ribashkimit të dyshes te Manisa

Fjalët e Meriton Korenicës dhe Nderim Nexhipit, pas ribashkimit të dyshes te Manisa

Ligat tjera
Zyrtare: Meriton Korenica prezantohet si lojtar i klubit turk Manisa

Zyrtare: Meriton Korenica prezantohet si lojtar i klubit turk Manisa

Ligat tjera
Tifoz i Barcelonës që në vegjëli, tani do ta sfidojë në Ligën e Kampionëve – Arbnor Muja flet për shortin dhe ftesën nga Shqipëria

Tifoz i Barcelonës që në vegjëli, tani do ta sfidojë në Ligën e Kampionëve – Arbnor Muja flet për shortin dhe ftesën nga Shqipëria

Romak Zeqiri