Tjetër paraqitje heroike nga Aro Muric, vendimtar me dy pritje

Aro Muric është treguar edhe njëherë vendimtar në barazimin 1-1 të Burnleyt ndaj Wolvesit në kuadër të javës së 31-të.

Reprezentuesi i Kosovës po kalon nëpër një formë fantastike te skuadra angleze, duke bërë paraqitje të jashtëzakonshme, siç ishte në ndeshjen ndaj Chelseat në barazimin 2-2.

Tani, kundër Wolvesit, Aro Muric bëri dy paraqitje jetike, duke e shpëtuar Burnleyn nga humbja.

Në minutën e 53-të, portieri kosovar ia mohoi një gol të qind për qindtë Rayan Ait-Nouri, duke e stopuar goditjen e tij kur ishin të dy ballë për ballë.

Në minutat e fundit të takimit, Muric sërish ishte heroi i Burnleyt, duke bërë pritje që ia siguruan skuadrës së tij një pikë.

Në një vlerësim nga SifaScore, Muric u notua me notën 7.0, ndërsa ndaj Chelseat u vlerësua me notën maksimale 10, gjersa ndaj Brentfordit mori 8.3. /Telegrafi/

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë