LAJMI I FUNDIT:

Shqipëri

4775 Artikuj

Hotelet presin më shumë turista në shkurt, rritet me 53.2 për qind numri i net qëndrimeve në Shqipëri

Hotelet presin më shumë turista në shkurt, rritet me 53.2 për qind numri i net qëndrimeve në Shqipëri

Shqipëri
Aborti dhe lindjet invitro, gati projektligji i ri në Shqipëri

Aborti dhe lindjet invitro, gati projektligji i ri në Shqipëri

Shqipëri
Rikthehen reshjet e dëborës në zonat malore në veri të Shqipërisë

Rikthehen reshjet e dëborës në zonat malore në veri të Shqipërisë

Shqipëri
Shqipëria del nga monitorimi i KiE, vlerësohet reforma në drejtësi ndërkohë që mbetet shqetësim përkeqësimi i lirisë së medias

Shqipëria del nga monitorimi i KiE, vlerësohet reforma në drejtësi ndërkohë që mbetet shqetësim përkeqësimi i lirisë së medias

Shqipëri
Shtohen të prekurit me autizëm në Shqipëri, prindërit kërkojnë mbështetje nga shteti

Shtohen të prekurit me autizëm në Shqipëri, prindërit kërkojnë mbështetje nga shteti

Shqipëri
Sëmundja “duar-këmbë-gojë”, mjekët: Kujdes, po prek fëmijët në çerdhe e kopshte

Sëmundja “duar-këmbë-gojë”, mjekët: Kujdes, po prek fëmijët në çerdhe e kopshte

Shqipëri
Shqipëria kryeson trafikun ajror, rritje e numrit të vizitorëve në shkurt

Shqipëria kryeson trafikun ajror, rritje e numrit të vizitorëve në shkurt

Shqipëri
USAID-i shton me gati 30 milionë dollarë mbështetjen për Shqipërinë

USAID-i shton me gati 30 milionë dollarë mbështetjen për Shqipërinë

Shqipëri
Komisioni i Senatit miraton kandidaturën e ambasadorit të ri të SHBA në Shqipëri

Komisioni i Senatit miraton kandidaturën e ambasadorit të ri të SHBA në Shqipëri

Shqipëri
Ngadalësohet rritja e çmimeve në Shqipëri, inflacion zbriti në 2.3 për qind në mars

Ngadalësohet rritja e çmimeve në Shqipëri, inflacion zbriti në 2.3 për qind në mars

Shqipëri
Vala e të nxehtit, Durrësi me rritjen me të shpejtë të temperaturave deri në vitin 2040, ndiqet nga Prishtina

Vala e të nxehtit, Durrësi me rritjen me të shpejtë të temperaturave deri në vitin 2040, ndiqet nga Prishtina

Shqipëri
Shqipëria promovohet në aeroportin e Parisit, cilësohet “Princesha e re e Lindjes”

Shqipëria promovohet në aeroportin e Parisit, cilësohet “Princesha e re e Lindjes”

Shqipëri
Revista spanjolle: Shqipëria, destinacion me mrekulli natyrore dhe kulturore

Revista spanjolle: Shqipëria, destinacion me mrekulli natyrore dhe kulturore

Shqipëri
Mbi 7 mijë kosovarë shkuan në Shqipëri në orët e hershme të së shtunës

Mbi 7 mijë kosovarë shkuan në Shqipëri në orët e hershme të së shtunës

Shqipëri
Kryhet operacioni i parë i trakesë në Shqipëri, flet kirurgu

Kryhet operacioni i parë i trakesë në Shqipëri, flet kirurgu

Shqipëri
Banka Botërore: Tirana e qytetet e mëdha shqiptare, me nivelin e rritjes së gjelbërimit ndër më të ulëtit në rajon

Banka Botërore: Tirana e qytetet e mëdha shqiptare, me nivelin e rritjes së gjelbërimit ndër më të ulëtit në rajon

Shqipëri
Arrestimi i vëllait të deputetit socialist pas zbulimit të kanabisit në stan, reagon Ndreca

Arrestimi i vëllait të deputetit socialist pas zbulimit të kanabisit në stan, reagon Ndreca

Shqipëri
BB parashikon rritja ekonomike 3.3 për qind për Shqipërinë në 2024-ën

BB parashikon rritja ekonomike 3.3 për qind për Shqipërinë në 2024-ën

Shqipëri
Rama vizitë në Paris: Hapa konkretë për bashkëpunimin strategjik me Francën

Rama vizitë në Paris: Hapa konkretë për bashkëpunimin strategjik me Francën

Shqipëri
Freedom House: Përkeqësim i gjendjes së mediave dhe shoqërisë civile në Shqipëri

Freedom House: Përkeqësim i gjendjes së mediave dhe shoqërisë civile në Shqipëri

Shqipëri
U la në arrest shtëpie – si e eksportoi drejtori i IT-së në Policinë e Shqipërisë bazën e sistemit TIMS

U la në arrest shtëpie – si e eksportoi drejtori i IT-së në Policinë e Shqipërisë bazën e sistemit TIMS

Shqipëri
Pololikashvili: Shqipëria histori suksesi, turizmi mënyra më e mirë për të krijuar vende pune

Pololikashvili: Shqipëria histori suksesi, turizmi mënyra më e mirë për të krijuar vende pune

Shqipëri
Ngadalësohet ritmi rritës i inflacionit në Shqipëri, në mars regjistrohet niveli më i ulët që nga 2021

Ngadalësohet ritmi rritës i inflacionit në Shqipëri, në mars regjistrohet niveli më i ulët që nga 2021

Shqipëri
“Bojkotoni qumështin serb”, blegtorët shqiptarë në protestë për çmimet e ulëta të qumështit dhe mungesën e subvencioneve

“Bojkotoni qumështin serb”, blegtorët shqiptarë në protestë për çmimet e ulëta të qumështit dhe mungesën e subvencioneve

Shqipëri