LAJMI I FUNDIT:

Shëndeti

209 Artikuj

Ushqimet që duhet me patjetër t’i shmangni në mëngjes, paralajmëron gastroenterologu

Ushqimet që duhet me patjetër t’i shmangni në mëngjes, paralajmëron gastroenterologu

Ushqimi dhe Dieta
Zonat ku ju dalin puçrrat tregojnë shumë për shëndetin tuaj

Zonat ku ju dalin puçrrat tregojnë shumë për shëndetin tuaj

Të tjera
Shikohuni mirë në pasqyrë: Pesë mënyra të cilat ju tregojnë sytë që diçka nuk është në rregull me shëndetin!

Shikohuni mirë në pasqyrë: Pesë mënyra të cilat ju tregojnë sytë që diçka nuk është në rregull me shëndetin!

Këshilla mjekësore
Katër mënyra paralajmëruese të organizmit se diçka nuk është në rregull me shëndetin tuaj

Katër mënyra paralajmëruese të organizmit se diçka nuk është në rregull me shëndetin tuaj

Këshilla mjekësore
Nëse keni këtë linjë në shuplakë ju jeni fatlum i madh!

Nëse keni këtë linjë në shuplakë ju jeni fatlum i madh!

Lifestyle
Dhjetë mënyra natyrale për ta reduktuar ankthin

Dhjetë mënyra natyrale për ta reduktuar ankthin

Këshilla mjekësore
Lagështia në shtëpi mund të shkaktojë probleme shëndetësore, mësoni si ta parandaloni atë

Lagështia në shtëpi mund të shkaktojë probleme shëndetësore, mësoni si ta parandaloni atë

Këshilla dhe ide
Lista me disa nga funksionet e serotoninës në organizëm

Lista me disa nga funksionet e serotoninës në organizëm

Shëndetësi Lajme
Pesë gjëra që mund të tregojë gjuha për shëndetin tuaj

Pesë gjëra që mund të tregojë gjuha për shëndetin tuaj

Këshilla mjekësore
Si e ndihmon organizmin shtimi i një filxhani kafeje pa sheqer në ditë

Si e ndihmon organizmin shtimi i një filxhani kafeje pa sheqer në ditë

Shëndetësi Lajme
Nëse po kërkon në Google për simptomat e shëndetit, ja mënyra e duhur si ta bësh

Nëse po kërkon në Google për simptomat e shëndetit, ja mënyra e duhur si ta bësh

Shëndetësi Lajme
A duhet ta lani orizin para gatimit? Të dhënat nga hulumtimi

A duhet ta lani orizin para gatimit? Të dhënat nga hulumtimi

Këshilla Lifestyle
Dëshironi të jetoni deri në njëqind vjet me shëndet dhe lumturi? Tri këshilla nga neurologu më i vjetër në botë që punon ende çdo ditë

Dëshironi të jetoni deri në njëqind vjet me shëndet dhe lumturi? Tri këshilla nga neurologu më i vjetër në botë që punon ende çdo ditë

Këshilla mjekësore
Eksperti Xërxa: Bizneset duhet të merren më seriozisht në aftësimin e punëtorëve për sigurinë dhe shëndetin në punë

Eksperti Xërxa: Bizneset duhet të merren më seriozisht në aftësimin e punëtorëve për sigurinë dhe shëndetin në punë

Albert Spahiu
Hulumtimi i ri ka treguar sa hapa preferohet të ecni në ditë

Hulumtimi i ri ka treguar sa hapa preferohet të ecni në ditë

Sport / Fitnes
Uji i tepërt, rrezikon shëndetin?

Uji i tepërt, rrezikon shëndetin?

Shëndetësi Lajme
Femrat e padepiluara janë më seksi, më të shëndetshme dhe më inteligjente!

Femrat e padepiluara janë më seksi, më të shëndetshme dhe më inteligjente!

Lifestyle
Si ndikon klori i pishinave në trupin tuaj

Si ndikon klori i pishinave në trupin tuaj

Shëndetësi Lajme
Zakonet e humbjes së energjisë: Shihni se cilat veprime lënë pasoja negative për shëndetin tuaj mendor

Zakonet e humbjes së energjisë: Shihni se cilat veprime lënë pasoja negative për shëndetin tuaj mendor

Të tjera
Kripa është një nga “vdekjet e bardha”: Mos e teproni dhe me çfarë mund ta zëvendësoni

Kripa është një nga “vdekjet e bardha”: Mos e teproni dhe me çfarë mund ta zëvendësoni

Ushqimi dhe Dieta
Sëmundja është “e shkruar” në fytyrë: Çfarë mund të vërejmë menjëherë?

Sëmundja është “e shkruar” në fytyrë: Çfarë mund të vërejmë menjëherë?

Shëndetësi Lajme
Cilat simptoma pas lindjes mund të jenë të rrezikshme?

Cilat simptoma pas lindjes mund të jenë të rrezikshme?

Për nënat
Sheqeri dhe shëndeti: Pesë zbulime të reja befasuese nga neuroshkenca!

Sheqeri dhe shëndeti: Pesë zbulime të reja befasuese nga neuroshkenca!

Shëndetësi Lajme
Përbërësit e avokados që ndihmojnë në shëndet

Përbërësit e avokados që ndihmojnë në shëndet

Ushqim i shëndetshëm