LAJMI I FUNDIT:

Shëndeti i zemrës

63 Artikuj

Përfitime të shumta, por duhet edhe të keni kujdes: Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani rregullisht kivi

Përfitime të shumta, por duhet edhe të keni kujdes: Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani rregullisht kivi

Ushqim i shëndetshëm
Ushqimet që nuk i shërbejnë shëndetit të zemrës

Ushqimet që nuk i shërbejnë shëndetit të zemrës

Të njohim produktet
Përfitimet shëndetësore dhe ushqyese të shegës

Përfitimet shëndetësore dhe ushqyese të shegës

Ushqim i shëndetshëm
Pse duhet të hani më shumë shegë

Pse duhet të hani më shumë shegë

Ushqim i shëndetshëm
Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini çaj çdo ditë

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini çaj çdo ditë

Të njohim produktet
Përbërësit që i shërbejnë shëndetit të zemrës – rekomandimet e kardiologëve

Përbërësit që i shërbejnë shëndetit të zemrës – rekomandimet e kardiologëve

Këshilla mjekësore
Birra është më e mirë se probiotikët

Birra është më e mirë se probiotikët

Ushqim i shëndetshëm
Ushqimet që konsiderohen më të këqijat për shëndetin e zemrës

Ushqimet që konsiderohen më të këqijat për shëndetin e zemrës

Të njohim produktet
Vërtetohet shkencërisht se e qeshura të zgjat jetën

Vërtetohet shkencërisht se e qeshura të zgjat jetën

Shëndetësi Lajme
Ekspertët të befasuar për efektin e mjaltit të papërpunuar në organizëm

Ekspertët të befasuar për efektin e mjaltit të papërpunuar në organizëm

Ushqim i shëndetshëm
Një prej ushqimeve më të rrezikshme për zemrën

Një prej ushqimeve më të rrezikshme për zemrën

Të njohim produktet
Katër pijet që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës

Katër pijet që mund të ndihmojnë në uljen e rrezikut të sëmundjeve të zemrës

Ushqim i shëndetshëm
Mënyra për ta vlerësuar qarkullimin e gjakut

Mënyra për ta vlerësuar qarkullimin e gjakut

Të tjera
Kjo pije është e mrekullueshme për një zemër të shëndetshme

Kjo pije është e mrekullueshme për një zemër të shëndetshme

Shëndetësi Lajme
Përqindjet e disa prej simptomave që mund të shfaqen te femrat para një sulmi në zemër

Përqindjet e disa prej simptomave që mund të shfaqen te femrat para një sulmi në zemër

Këshilla mjekësore
Kardiologët tregojnë ushqimet më të këqija për shëndetin e zemrës

Kardiologët tregojnë ushqimet më të këqija për shëndetin e zemrës

Shëndetësi Lajme
Lënia e duhanit përmirëson rrahjet e zemrës që në minutat e para

Lënia e duhanit përmirëson rrahjet e zemrës që në minutat e para

Shëndetësi Lajme
Dobitë nga qëndrimi në pyll, mjaftojnë edhe 15 minuta në ditë

Dobitë nga qëndrimi në pyll, mjaftojnë edhe 15 minuta në ditë

Lifestyle
Koha e preferuar e ushtrimeve

Koha e preferuar e ushtrimeve

Sport / Fitnes
Eliminoni sheqerin nga dieta juaj për të përmirësuar ndjeshëm shëndetin

Eliminoni sheqerin nga dieta juaj për të përmirësuar ndjeshëm shëndetin

Ushqim i shëndetshëm
Ilaç natyral me vezë të ziera për nivele të larta të sheqerit në gjak

Ilaç natyral me vezë të ziera për nivele të larta të sheqerit në gjak

Mjekësi alternative
Kardiologët absolutisht nuk lejojnë pesë lloje ushqimesh: Janë fatale për zemrën

Kardiologët absolutisht nuk lejojnë pesë lloje ushqimesh: Janë fatale për zemrën

Këshilla mjekësore
Mbajeni zemrën të shëndetshme ndërkohë që po plakeni

Mbajeni zemrën të shëndetshme ndërkohë që po plakeni

Këshilla mjekësore
Arsyeja pse duhet të konsumoni më shpesh arra

Arsyeja pse duhet të konsumoni më shpesh arra

Ushqim i shëndetshëm