LAJMI I FUNDIT:

SHBA-të

1581 Artikuj

​ShBA-të partneri kryesor i Kosovës për eksporte të mallrave

​ShBA-të partneri kryesor i Kosovës për eksporte të mallrave

Biznes
Kurti: Raportet me SHBA-të janë shumë të mira, por s’pajtohemi për çdo gjë

Kurti: Raportet me SHBA-të janë shumë të mira, por s’pajtohemi për çdo gjë

Kosovë
Ish-kryenegociatorja fajëson Kurtin se po cenon raportet me SHBA-të, e quan mashtrues e të padijshëm

Ish-kryenegociatorja fajëson Kurtin se po cenon raportet me SHBA-të, e quan mashtrues e të padijshëm

Kosovë
Hovenier: Mesazhi i O’Brien ka qenë shumë i qartë – dinari ka ndikuar në raportet me Kosovën

Hovenier: Mesazhi i O’Brien ka qenë shumë i qartë – dinari ka ndikuar në raportet me Kosovën

Kosovë
Diplomaci e ‘tensionuar’, analistët kërkojnë reflektim të Qeverisë Kurti pas deklaratave të O’Brien

Diplomaci e ‘tensionuar’, analistët kërkojnë reflektim të Qeverisë Kurti pas deklaratave të O’Brien

Jehona Hulaj
Murati për deklaratën e O’Brien: Patjetër që konsultohemi e koordinohemi me partnerët tanë

Murati për deklaratën e O’Brien: Patjetër që konsultohemi e koordinohemi me partnerët tanë

Kosovë
Biden letër Vuçiqit: Marrëveshja me Kosovën, hap kyç për stabilitet në rajon dhe Evropë

Biden letër Vuçiqit: Marrëveshja me Kosovën, hap kyç për stabilitet në rajon dhe Evropë

Kosovë
Pendarovski në takim me Aggeler: Maqedonia e Veriut u kushton vëmendje të veçantë marrëdhënieve me SHBA-të

Pendarovski në takim me Aggeler: Maqedonia e Veriut u kushton vëmendje të veçantë marrëdhënieve me SHBA-të

Politikë
Tifozët serbë me flamuj rusë në stadium, Mujanoviq: Pasqyrë e një realiteti që BE dhe SHBA zgjedhin të mos e shohin

Tifozët serbë me flamuj rusë në stadium, Mujanoviq: Pasqyrë e një realiteti që BE dhe SHBA zgjedhin të mos e shohin

Kosovë
Mbyllja e komunave paralele, Shala: Nuk duhet të përshihet në dialog – nevojitet koordinim me ndërkombëtarët për të shmangur pasojat negative

Mbyllja e komunave paralele, Shala: Nuk duhet të përshihet në dialog – nevojitet koordinim me ndërkombëtarët për të shmangur pasojat negative

Jehona Hulaj
“A kemi parë deklaratë të tillë për rrëmbimin e tre policëve dhe sulmin në Banjskë” – deputetja britanike reagon ndaj deklaratës së Hovenierit

“A kemi parë deklaratë të tillë për rrëmbimin e tre policëve dhe sulmin në Banjskë” – deputetja britanike reagon ndaj deklaratës së Hovenierit

Kosovë
Haradinaj në Lutjet e Mëngjesit: Jemi në rresht me Amerikën

Haradinaj në Lutjet e Mëngjesit: Jemi në rresht me Amerikën

Kosovë
O’Brien në Shkup: Mundësi reale që vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen pjesë e BE-së

O’Brien në Shkup: Mundësi reale që vendet e Ballkanit Perëndimor të bëhen pjesë e BE-së

Maqedonia e Veriut
Rusia “dënoi fuqishëm” blerjen e “Javelin” nga Kosova, reagon analistja amerikane: Do të poshtëroheni në Ballkan

Rusia “dënoi fuqishëm” blerjen e “Javelin” nga Kosova, reagon analistja amerikane: Do të poshtëroheni në Ballkan

Kosovë
Furnizimi i Kosovës me “Javelin” nervozon rusët, Zakharova: Rrezik për destabilizim

Furnizimi i Kosovës me “Javelin” nervozon rusët, Zakharova: Rrezik për destabilizim

Kosovë
Çfarë janë dhe si funksionojnë raketat anti-tank “Javelin” të cilat do t’i blejë Kosova

Çfarë janë dhe si funksionojnë raketat anti-tank “Javelin” të cilat do t’i blejë Kosova

Kosovë
SHBA inkurajon Maqedoninë e Veriut të ndërmerr hapat e nevojshëm për të ardhme më të mirë të shtetit

SHBA inkurajon Maqedoninë e Veriut të ndërmerr hapat e nevojshëm për të ardhme më të mirë të shtetit

Maqedonia e Veriut
Hovenier takon ministren Rizvanolli: ShBA-të mbështesin tranzicionin energjetik të Kosovës

Hovenier takon ministren Rizvanolli: ShBA-të mbështesin tranzicionin energjetik të Kosovës

Energjetika
Kovaçevski në takim me senatorët amerikanë: Maqedoninë e Veriut e pret e ardhmja evropiane

Kovaçevski në takim me senatorët amerikanë: Maqedoninë e Veriut e pret e ardhmja evropiane

Politikë
Aggeler: Liderët t’u sqarojnë qytetarëve pse e miratojnë Ligjin për amnisti

Aggeler: Liderët t’u sqarojnë qytetarëve pse e miratojnë Ligjin për amnisti

Maqedonia e Veriut
“Një tjetër fuçi baruti në Evropë”, The Guardian: Serbia tërheq disa trupa nga kufiri me Kosovën pas paralajmërimit nga SHBA

“Një tjetër fuçi baruti në Evropë”, The Guardian: Serbia tërheq disa trupa nga kufiri me Kosovën pas paralajmërimit nga SHBA

Kosovë
Bytyqi në Washington: Shkëmbimi i mallrave me SHBA është në rritje

Bytyqi në Washington: Shkëmbimi i mallrave me SHBA është në rritje

Politikë
Vjen reagimi i SHBA-ve pas rastit në veri: Dënojmë sulmet e orkestruara ndaj policisë, autorët të sillen para drejtësisë

Vjen reagimi i SHBA-ve pas rastit në veri: Dënojmë sulmet e orkestruara ndaj policisë, autorët të sillen para drejtësisë

Kosovë
Escobar: Maqedonia e Veriut duhet t’i harmonizojë ligjet jo vetëm me Kushtetutën, por edhe me standardet evropiane

Escobar: Maqedonia e Veriut duhet t’i harmonizojë ligjet jo vetëm me Kushtetutën, por edhe me standardet evropiane

Maqedonia e Veriut