LAJMI I FUNDIT:

Samsung

925 Artikuj

Xiaomi shiti 30 milionë telefona në tre muaj

Xiaomi shiti 30 milionë telefona në tre muaj

Lajme Teknologji
Samsung Galaxy Z Flip 5 mund të pajisjet me çipin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC

Samsung Galaxy Z Flip 5 mund të pajisjet me çipin Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 SoC

Lajme Teknologji
Ekrani i ri OLED i Samsung mund të “lexojë” në çdo pjesë gjurmët e gishtit

Ekrani i ri OLED i Samsung mund të “lexojë” në çdo pjesë gjurmët e gishtit

Mobile
Canon kërkon të bashkëpunojë me një prodhues të telefonave të mençur

Canon kërkon të bashkëpunojë me një prodhues të telefonave të mençur

Lajme Teknologji
Samsung thuhet se po zhvillon një platformë me Inteligjencë Artificiale

Samsung thuhet se po zhvillon një platformë me Inteligjencë Artificiale

Lajme Teknologji
Samsung Galaxy Z Fold 5 dhe Z Flip 5 mund të lansohen më 26 korrik

Samsung Galaxy Z Fold 5 dhe Z Flip 5 mund të lansohen më 26 korrik

Lajme Teknologji
Përditësimi i radhës i Samsung për serinë Galaxy S23 do të sjellë modalitetin 2x për fotografitë ‘portrait’

Përditësimi i radhës i Samsung për serinë Galaxy S23 do të sjellë modalitetin 2x për fotografitë ‘portrait’

Mobile
Samsung iu thotë punëtorëve të mos përdorin mjete si ChatGPT, për shkak të shqetësimeve të sigurisë

Samsung iu thotë punëtorëve të mos përdorin mjete si ChatGPT, për shkak të shqetësimeve të sigurisë

Lajme Teknologji
Google mund të sjellë një kontrollë të veçantë të volumit për thirrjet dhe njoftimet

Google mund të sjellë një kontrollë të veçantë të volumit për thirrjet dhe njoftimet

Mobile
Përditësimi tjetër i Samsung Galaxy S23 Ultra për të përmirësuar imazhet në dritë të ulët

Përditësimi tjetër i Samsung Galaxy S23 Ultra për të përmirësuar imazhet në dritë të ulët

Mobile
Këto imazhe tregojnë se Galaxy Z Flip 5 është vendosur të sfidojë rivalët duke sjellë një ekran më të madh të pjesës së pasme

Këto imazhe tregojnë se Galaxy Z Flip 5 është vendosur të sfidojë rivalët duke sjellë një ekran më të madh të pjesës së pasme

Mobile
Nga imazhet e rrjedhura së fundmi zbulohet dizajni i Samsung Galaxy Z Fold5

Nga imazhet e rrjedhura së fundmi zbulohet dizajni i Samsung Galaxy Z Fold5

Mobile
Prodhimi i Samsung Galaxy Z Flip5 do të jetë dyfish më i madh se ai i Z Flip4

Prodhimi i Samsung Galaxy Z Flip5 do të jetë dyfish më i madh se ai i Z Flip4

Mobile
Shoferët e BMW-ve mund të hapin makinat e tyre me telefonat Android

Shoferët e BMW-ve mund të hapin makinat e tyre me telefonat Android

Auto Lajme
Google do të lansojë diku në qershor telefonin e saj të parë të palosshëm, ‘Pixel Fold’

Google do të lansojë diku në qershor telefonin e saj të parë të palosshëm, ‘Pixel Fold’

Lajme Teknologji
Përditësimi i radhës për Samsung Galaxy S23 Ultra do të rregullojë problemet e kamerës

Përditësimi i radhës për Samsung Galaxy S23 Ultra do të rregullojë problemet e kamerës

Mobile
Ferrari bashkëpunon me Samsung për të zhvilluar ekranet e makinave

Ferrari bashkëpunon me Samsung për të zhvilluar ekranet e makinave

Auto Lajme
Samsung po punon për një Galaxy Z Tab të palosshëm

Samsung po punon për një Galaxy Z Tab të palosshëm

Lajme Teknologji
TSMC komunikon me SHBA-në në lidhje me ‘udhëzimet’ e Aktit për Çipa

TSMC komunikon me SHBA-në në lidhje me ‘udhëzimet’ e Aktit për Çipa

Lajme Teknologji
Dalin specifikat e kamerave të Samsung Galaxy Z Flip 5 dhe Z Fold 5

Dalin specifikat e kamerave të Samsung Galaxy Z Flip 5 dhe Z Fold 5

Mobile
Koreja e Jugut do të ofrojë 5.3 miliardë dollarë financim për të mbështetur investimin e baterive në Amerikën e Veriut

Koreja e Jugut do të ofrojë 5.3 miliardë dollarë financim për të mbështetur investimin e baterive në Amerikën e Veriut

EVs
Versioni Beta i Shfletuesit të Internetit Samsung sjell disa veçori të reja

Versioni Beta i Shfletuesit të Internetit Samsung sjell disa veçori të reja

Aplikacione
Nga sot Huawei Health nuk mund të shkarkohet nga Google Play Store

Nga sot Huawei Health nuk mund të shkarkohet nga Google Play Store

Aplikacione
Informatori ShrimpApplePro thotë se Apple ka prodhuar prototipe të iPad Pro me ekrane AMOLED për lansimin e vitit 2024

Informatori ShrimpApplePro thotë se Apple ka prodhuar prototipe të iPad Pro me ekrane AMOLED për lansimin e vitit 2024

Lajme Teknologji