LAJMI I FUNDIT:

Samiti i NATO

27 Artikuj

Samiti i NATO-s, Osmani: Kosova u veçua nga gjitha shtetet në ShBA, aleancën ta ruajmë si sytë e ballit

Samiti i NATO-s, Osmani: Kosova u veçua nga gjitha shtetet në ShBA, aleancën ta ruajmë si sytë e ballit

Kosovë
Osmani takohet me Macron në Samitin e NATO-s, bisedojnë për të ardhmen euroatlantike të Kosovës

Osmani takohet me Macron në Samitin e NATO-s, bisedojnë për të ardhmen euroatlantike të Kosovës

Kosovë
Rama tërheq vëmendjen me atletet e bardha në Samitin e NATO-s, merr edhe “aprovimin” nga Macron

Rama tërheq vëmendjen me atletet e bardha në Samitin e NATO-s, merr edhe “aprovimin” nga Macron

Shqipëri
Mickoski në Samitin e NATO-s: Vazhdojmë me aleatët tanë të jemi të përkushtuar ndaj paqes, stabilitetit dhe sundimit të së drejtës ndërkombëtare

Mickoski në Samitin e NATO-s: Vazhdojmë me aleatët tanë të jemi të përkushtuar ndaj paqes, stabilitetit dhe sundimit të së drejtës ndërkombëtare

Politikë
Samiti i NATO-s, Haradinaj: Lidershipi aktual i Kosovës e ka pamundësuar që të diskutohet për anëtarësim në këtë organizatë

Samiti i NATO-s, Haradinaj: Lidershipi aktual i Kosovës e ka pamundësuar që të diskutohet për anëtarësim në këtë organizatë

Kosovë
Rama niset drejt Uashingtonit për të marrë pjesën në samitin e NATO-s

Rama niset drejt Uashingtonit për të marrë pjesën në samitin e NATO-s

Shqipëri
Shqipëria kërkon të mikpresë Samitin e NATO-s në vitin 2027

Shqipëria kërkon të mikpresë Samitin e NATO-s në vitin 2027

Shqipëri
Samiti i NATO-s, Xhaçka: Mbështetje politike dhe praktike për Ukrainën

Samiti i NATO-s, Xhaçka: Mbështetje politike dhe praktike për Ukrainën

Shqipëri
Rama takon Erdoganin në samitin e NATO-s: Në fokus situata në veri të Kosovës

Rama takon Erdoganin në samitin e NATO-s: Në fokus situata në veri të Kosovës

Shqipëri
Rama takohet me Macronin, zbulon lajmin se Presidenti francez pritet të vizitojë Tiranën

Rama takohet me Macronin, zbulon lajmin se Presidenti francez pritet të vizitojë Tiranën

Shqipëri
Mblidhen udhëheqësit e NATO-s, Rama mbërrin në Vilnius

Mblidhen udhëheqësit e NATO-s, Rama mbërrin në Vilnius

Shqipëri
Biden arrin në  Lituani për samitin e NATO-s, udhëtoi me aeroplanin më të avancuar në botë – nga ai mund të koordinojë veprimet në rast të një lufte bërthamore

Biden arrin në  Lituani për samitin e NATO-s, udhëtoi me aeroplanin më të avancuar në botë – nga ai mund të koordinojë veprimet në rast të një lufte bërthamore

Evropa
Krerët e NATO-s mblidhen në Lituani, Rama: Samiti i gjen aleatët më të fortë e më të vendosur

Krerët e NATO-s mblidhen në Lituani, Rama: Samiti i gjen aleatët më të fortë e më të vendosur

Shqipëri
Udhëheqësit e NATO-s mblidhen për samitin në Vilnius, Kosova jashtë agjendës

Udhëheqësit e NATO-s mblidhen për samitin në Vilnius, Kosova jashtë agjendës

Kosovë
Gjermania: Nuk na duhen tensione në Ballkan, Prishtina e Beogradi t’i kthehen tryezës së bisedimeve

Gjermania: Nuk na duhen tensione në Ballkan, Prishtina e Beogradi t’i kthehen tryezës së bisedimeve

Kosovë


mob5