LAJMI I FUNDIT:

Rama nxjerr pamje nga Samiti i NATO-s, diskuton nga afër me Biden

Rama nxjerr pamje nga Samiti i NATO-s, diskuton nga afër me Biden

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar sot një video nga Samiti i NATO-s që po mbahet në Madrid.

Reklama

Në videon e shpërndarë në Facebook, Rama shihet duke marrë pjesë në foton e grupit të liderëve të NATO-së, por ajo që bie në sy është një diskutim nga afër me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden.

Ndërsa nuk dihet se çfarë është diskutuar mes Ramës dhe Biden, biseda e tyre duket shumë miqësore dhe e hapur.

Rama zbardh bisedën me Biden gjatë Samitit të NATO-s
Lexo po ashtu Rama zbardh bisedën me Biden gjatë Samitit të NATO-s

Kryeministri Edi Rama kryeson delegacionin shqiptar që merr pjesë në samitin e NATO-s që mbahet në Madrid. Pjesë e delegacionit është edhe ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka.

Ministria e Jashtme njoftoi sot se, ministrja Xhaçka do të zhvillojë takime me homologë të Finlandës, Holandës dhe Norvegjisë.

Në samit do të diskutohen ndër të tjera vazhdimi i mbështetjes ndaj Ukrainës për një afat më të gjatë, si dhe dakordësimi mbi Konceptin Strategjik 2022. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Kurti tregon bisedën me Erdoganin: I shpreha shqetësimin për dhunën e milicisë serbe kundër Policisë, KFOR-it dhe mediave

Lajme
Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Lajme
Sveçla: Njëri nga serbët e arrestuar kishte luftuar në Koshare, u dekorua nga Millosheviqi

Sveçla: Njëri nga serbët e arrestuar kishte luftuar në Koshare, u dekorua nga Millosheviqi

Lajme
Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Kirby: Kurti duhet të sigurohet që kryetarët e zgjedhur t’i kryejnë detyrat nga lokacionet alternative

Politikë
Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Lajme
Vazhdojnë protestat në veri - serbët kërkojnë largimin e policisë dhe kryetarëve të rinj

Vazhdojnë protestat në veri - serbët kërkojnë largimin e policisë dhe kryetarëve të rinj

Lajme
Kalo në kategori