LAJMI I FUNDIT:

Samantha Power

23 Artikuj

Senatori Murphy ankohet për ndotjen e ajrit në Kosovë: SHBA-ja do ta financoj një plan për të zgjeruar energjinë diellore

Senatori Murphy ankohet për ndotjen e ajrit në Kosovë: SHBA-ja do ta financoj një plan për të zgjeruar energjinë diellore

Energjetika
Power: SHBA, mbrojtëse e interesave të Kosovës

Power: SHBA, mbrojtëse e interesave të Kosovës

Politikë
Hovenier: SHBA-ja mbetet e palëkundur në mbështetje të integrimit euroatlantik të Kosovës

Hovenier: SHBA-ja mbetet e palëkundur në mbështetje të integrimit euroatlantik të Kosovës

Kosovë
Power: Kosova dhe Serbia të intensifikojnë përpjekjet për normalizim

Power: Kosova dhe Serbia të intensifikojnë përpjekjet për normalizim

Kosovë
Osmani pas takimit me Power: USAID për më shumë se dy dekada i ka qëndruar krah për krah Kosovës

Osmani pas takimit me Power: USAID për më shumë se dy dekada i ka qëndruar krah për krah Kosovës

Kosovë
Hovenier: Të zbatohen të gjitha marrëveshjet e dala nga dialogu, përfshirë formimin e Asociacionit

Hovenier: Të zbatohen të gjitha marrëveshjet e dala nga dialogu, përfshirë formimin e Asociacionit

Kosovë
Qeveria lanson ankandin për parkun me energji solare deri në 100 MW

Qeveria lanson ankandin për parkun me energji solare deri në 100 MW

Energjetika
Power: Asociacioni sipas parimeve të Chollet dhe Escobar

Power: Asociacioni sipas parimeve të Chollet dhe Escobar

Kosovë
Shefja e USAID-it: Politikanët duhet të marrin vendime të vështira në Kosovë

Shefja e USAID-it: Politikanët duhet të marrin vendime të vështira në Kosovë

Kosovë
Hovenier mirëpret administratoren Power: Jam mirënjohës për kontributin e tyre në avancimin e prioriteteve tona

Hovenier mirëpret administratoren Power: Jam mirënjohës për kontributin e tyre në avancimin e prioriteteve tona

Kosovë
Administratorja e USAID, viziton ICK-në dhe takohet me komunitetin e ICT

Administratorja e USAID, viziton ICK-në dhe takohet me komunitetin e ICT

Kosovë
Kurti takon shefen e USAID-it, së bashku do të shpallin ankandin për parkun me energji solare

Kurti takon shefen e USAID-it, së bashku do të shpallin ankandin për parkun me energji solare

Kosovë
​Power: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje reciproke

​Power: Normalizimi i marrëdhënieve Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje reciproke

Politikë
​Shefja e USAID-it vjen për vizitë në Kosovë

​Shefja e USAID-it vjen për vizitë në Kosovë

Kosovë
Diplomatja e lartë amerikane në Beograd: Guxim politik për zgjidhje të qëndrueshme me Kosovën

Diplomatja e lartë amerikane në Beograd: Guxim politik për zgjidhje të qëndrueshme me Kosovën

Kosovë
Diplomatja amerikane Power gjatë javës do ta vizitojë Kosovën dhe Serbinë për intensifikimin e dialogut

Diplomatja amerikane Power gjatë javës do ta vizitojë Kosovën dhe Serbinë për intensifikimin e dialogut

Kosovë
Shefja e USAID-it: Kosova rriti ndjeshëm bazën tatimore gjatë dekadës së fundit

Shefja e USAID-it: Kosova rriti ndjeshëm bazën tatimore gjatë dekadës së fundit

Financa
Osmani takoi nënsekretaren e shtetit, Nuland – diskutojnë për energjinë, sundimin e ligjit dhe marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Osmani takoi nënsekretaren e shtetit, Nuland – diskutojnë për energjinë, sundimin e ligjit dhe marrëdhëniet Kosovë-Serbi

Kosovë
Biden nominon ish-ambasadoren amerikane në OKB si drejtoreshë të USAID-it

Biden nominon ish-ambasadoren amerikane në OKB si drejtoreshë të USAID-it

Amerika
Power: Rusia po shkatërron rendin botëror

Power: Rusia po shkatërron rendin botëror

Nga Bota
Power, Rusisë: Fëmijët në Alepo nuk janë terroristë

Power, Rusisë: Fëmijët në Alepo nuk janë terroristë

Nga Bota
SHBA akuzon Rusinë për “barbarizëm” në Siri

SHBA akuzon Rusinë për “barbarizëm” në Siri

Nga Bota
OKB: Ambasadorja Power, diplomatja e vetme në KS

OKB: Ambasadorja Power, diplomatja e vetme në KS

Nga Bota