LAJMI I FUNDIT:

Rozeta Hajdari

308 Artikuj

Largohet nga puna zyrtari i MINT-it, ai e cilëson si vendim politik dhe skandaloz

Largohet nga puna zyrtari i MINT-it, ai e cilëson si vendim politik dhe skandaloz

Të Tjera
Hapet aplikimi për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme për subvencionimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje

Hapet aplikimi për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme për subvencionimin e pajisjeve efiçiente për ngrohje

Ekonomi
MINT hap zyrë për regjistrimin e bizneseve në Mitrovicën e Veriut

MINT hap zyrë për regjistrimin e bizneseve në Mitrovicën e Veriut

Ekonomi
ELNOR sjell dizajn dhe cilësi në panairin e ndërtimit Swiss Bau në Zvicër 

ELNOR sjell dizajn dhe cilësi në panairin e ndërtimit Swiss Bau në Zvicër 

ELNOR
Ndërtimtaria dhe prodhimet e drurit kosovar në qendër të “SWISS BAU 2024” – Qeveria premton mbështetje për prodhuesit

Ndërtimtaria dhe prodhimet e drurit kosovar në qendër të “SWISS BAU 2024” – Qeveria premton mbështetje për prodhuesit

Të Tjera
Përplasje për importin e produkteve serbe, deputetë të opozitës lëshojnë mbledhjen e Komisionit

Përplasje për importin e produkteve serbe, deputetë të opozitës lëshojnë mbledhjen e Komisionit

Biznes
FKGK dhe SIDA nënshkruajnë marrëveshjen e garancisë në vlerë 14,9 milionë euro

FKGK dhe SIDA nënshkruajnë marrëveshjen e garancisë në vlerë 14,9 milionë euro

Financa
Kushtetuesja e rrëzoi Ligjin për çmimet tavan, Hajdari: Manipulimet me çmime po vazhdojnë

Kushtetuesja e rrëzoi Ligjin për çmimet tavan, Hajdari: Manipulimet me çmime po vazhdojnë

Të Tjera
Industria e drurit, Kurti: Sektor strategjik për zhvillimin ekonomik të vendit

Industria e drurit, Kurti: Sektor strategjik për zhvillimin ekonomik të vendit

Biznes
Caktohet marzha maksimale e shitjes së naftës me shumicë dhe pakicë në Kosovë

Caktohet marzha maksimale e shitjes së naftës me shumicë dhe pakicë në Kosovë

Biznes
Prezantohen masat e reja për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje për biznese

Prezantohen masat e reja për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje për biznese

Energjetika
​Hajdari nënshkruan udhëzim për ata që importojnë dhe shesin karburantet e naftës

​Hajdari nënshkruan udhëzim për ata që importojnë dhe shesin karburantet e naftës

Ekonomi
MINT vendos rregulla të reja për qiradhënien e veturave

MINT vendos rregulla të reja për qiradhënien e veturave

Ekonomi
Përplasje e ashpër në Kuvend, Tahiri e quan Hajdarin “ministre që ka vjedhur”, i përgjigjet ministrja: Turp, i pandershëm

Përplasje e ashpër në Kuvend, Tahiri e quan Hajdarin “ministre që ka vjedhur”, i përgjigjet ministrja: Turp, i pandershëm

Politikë
“Nuk e kishin menduar idenë e nisjes së një ‘start-up-i’, por sot e lulëzojnë ekonominë” – nis Java Botërore e Ndërmarrësisë në Parkun e Inovacionit në Prizren

“Nuk e kishin menduar idenë e nisjes së një ‘start-up-i’, por sot e lulëzojnë ekonominë” – nis Java Botërore e Ndërmarrësisë në Parkun e Inovacionit në Prizren

Biznes
PDK e dërgoi në Kushtetuese edhe një ligj të Qeverisë Kurti, reagon Hajdari: Çka po e pengon opozitën?

PDK e dërgoi në Kushtetuese edhe një ligj të Qeverisë Kurti, reagon Hajdari: Çka po e pengon opozitën?

Kosovë
MINT subvencionon edhe 35 ndërmarrje në vlerë prej 1 milion euro

MINT subvencionon edhe 35 ndërmarrje në vlerë prej 1 milion euro

Ekonomi
Eksperti i komunikacionit: Policia nuk ka të drejtë t’ia merr patentë shoferin qytetarit, është antikushtetuese

Eksperti i komunikacionit: Policia nuk ka të drejtë t’ia merr patentë shoferin qytetarit, është antikushtetuese

Kosovë
MINT ndan skemën e parë të granteve për certifikimin e produkteve në vlerë 400 mijë euro

MINT ndan skemën e parë të granteve për certifikimin e produkteve në vlerë 400 mijë euro

Ekonomi
Gjoba 200 euro ndaj Hajdarit, reagon Mustafa: Roja e pyllit me t’nxan me dru’ të dënon ma shumë

Gjoba 200 euro ndaj Hajdarit, reagon Mustafa: Roja e pyllit me t’nxan me dru’ të dënon ma shumë

Kosovë
Ministrja Hajdari gjobitet me 200 euro, aksidentoi me veturë një fëmijë

Ministrja Hajdari gjobitet me 200 euro, aksidentoi me veturë një fëmijë

Kosovë
Hajdari takon përfaqësuesit e kompanisë Masdar, flasin për mundësitë e investimit në Kosovë

Hajdari takon përfaqësuesit e kompanisë Masdar, flasin për mundësitë e investimit në Kosovë

Ekonomi
Kosova forcon bashkëpunimin ekonomik dhe tregtar me Emiratet e Bashkuara Arabe

Kosova forcon bashkëpunimin ekonomik dhe tregtar me Emiratet e Bashkuara Arabe

Të Tjera
Hajdari në Forumin Botëror për Investime: Kosova një vend me potencial për investime të huaja

Hajdari në Forumin Botëror për Investime: Kosova një vend me potencial për investime të huaja

Ekonomi