LAJMI I FUNDIT:

Pulat

13 Artikuj

Shqipëria mbyll kufijtë për importin e pulave dhe derrave nga shumë shtete

Shqipëria mbyll kufijtë për importin e pulave dhe derrave nga shumë shtete

Shqipëri
Australiani kap një krijesë që nuk ishte parë për 130 vjet

Australiani kap një krijesë që nuk ishte parë për 130 vjet

Interesante
Miniferma e pulave në Krushopek të Shkupit, nga hobi në biznes

Miniferma e pulave në Krushopek të Shkupit, nga hobi në biznes

Maqedonia e Veriut
Kinezi arrestohet për shkak se i frikësoi për vdekje pulat e komshiut të tij

Kinezi arrestohet për shkak se i frikësoi për vdekje pulat e komshiut të tij

Fun Lajme
Blenë katër pula dhe një gjel që ishin të vjedhura – dy persona në Gjilan dënohen me nga tre muaj burgim

Blenë katër pula dhe një gjel që ishin të vjedhura – dy persona në Gjilan dënohen me nga tre muaj burgim

Drejtësi
Burg me kusht dhe gjobë, për hajnin e pulave në Rahovec

Burg me kusht dhe gjobë, për hajnin e pulave në Rahovec

Kronika e Zezë
Fermeri dhuron “spektakël” me dymijë pulat e tij, formojnë numrin 70

Fermeri dhuron “spektakël” me dymijë pulat e tij, formojnë numrin 70

Interesante
Pulat ‘u bashkuan për të vrarë dhelprën’ në një shkollë bujqësore në Francë

Pulat ‘u bashkuan për të vrarë dhelprën’ në një shkollë bujqësore në Francë

Fun Lajme
Policia ndalon dy persona, kontrabandonin 400 pula

Policia ndalon dy persona, kontrabandonin 400 pula

Kronika e Zezë
Fshatarët habiteshin se si në mënyrë misterioze po u zhdukeshin shpendët, kapin pitonin gjigant dhe e detyrojnë të vjell pulën e patën që i kishte gëlltitur për së gjalli (Video, +18)

Fshatarët habiteshin se si në mënyrë misterioze po u zhdukeshin shpendët, kapin pitonin gjigant dhe e detyrojnë të vjell pulën e patën që i kishte gëlltitur për së gjalli (Video, +18)

Nga Bota
Fotot të cilat dëshmojnë se pulat janë nënat më të mira në mbretërinë e kafshëve (Foto)

Fotot të cilat dëshmojnë se pulat janë nënat më të mira në mbretërinë e kafshëve (Foto)

Kujdesi për kafshët
Pasi i gëlltiti me një kafshim, pitoni pendohet dhe i “vjell” dy pulat në prezencë të fermerit (Video, +18)

Pasi i gëlltiti me një kafshim, pitoni pendohet dhe i “vjell” dy pulat në prezencë të fermerit (Video, +18)

Nga Bota
Në Kosovë, asgjësohen 8 mijë pula për shkak të sëmundjes

Në Kosovë, asgjësohen 8 mijë pula për shkak të sëmundjes

Të Tjera