LAJMI I FUNDIT:

Proteinat

60 Artikuj

Sa kohë vërtet i nevojitet trupit që të hyjë në ketozë – gjendje në të cilën trupi fillon të shkrijë dhjamin

Sa kohë vërtet i nevojitet trupit që të hyjë në ketozë – gjendje në të cilën trupi fillon të shkrijë dhjamin

Dietë
Sa gramë proteinë përmban një vezë?

Sa gramë proteinë përmban një vezë?

Nutricion
Katër shprehi efektive të ngrënies për të humbur pesë kilogramë brenda një muaji

Katër shprehi efektive të ngrënies për të humbur pesë kilogramë brenda një muaji

Këshilla Lifestyle
Përfshini në orarin tuaj: Shtatë shprehitë e mëngjesit që mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Përfshini në orarin tuaj: Shtatë shprehitë e mëngjesit që mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Këshilla Lifestyle
Çka duhet të hani pas stërvitjes nëse dëshironi të humbni peshë dhe çka nëse dëshironi muskuj

Çka duhet të hani pas stërvitjes nëse dëshironi të humbni peshë dhe çka nëse dëshironi muskuj

Ushqim i shëndetshëm
Jeni pa energji dhe ndieni lodhje? Ushqimet që mungojnë në dietën tuaj

Jeni pa energji dhe ndieni lodhje? Ushqimet që mungojnë në dietën tuaj

Të njohim produktet
Si ta shpejtoni metabolizmin dhe ta eliminoni yndyrën në mënyrë natyrale

Si ta shpejtoni metabolizmin dhe ta eliminoni yndyrën në mënyrë natyrale

Këshilla mjekësore
Tetë shenjat dhe simptomat e mungesës së proteinave

Tetë shenjat dhe simptomat e mungesës së proteinave

Ushqimi dhe Dieta
Ushqimet që nuk i shërbejnë shëndetit të zemrës

Ushqimet që nuk i shërbejnë shëndetit të zemrës

Të njohim produktet
Në mëngjes apo në mbrëmje? Koha kur preferohet konsumimi i qumështit

Në mëngjes apo në mbrëmje? Koha kur preferohet konsumimi i qumështit

Ushqim i shëndetshëm
Mënyra e shëndetshme për përgatitjen e vezëve, ruan lëndët ushqyese dhe ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Mënyra e shëndetshme për përgatitjen e vezëve, ruan lëndët ushqyese dhe ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Kuzhina
Tetë shprehi të mëngjesit që po e dëmtojnë trupin tuaj

Tetë shprehi të mëngjesit që po e dëmtojnë trupin tuaj

Këshilla mjekësore
Dietat me proteina të shumta dhe fertiliteti

Dietat me proteina të shumta dhe fertiliteti

Dua bebe
Përbërësit që mbështesin rritjen dhe shëndetin e flokëve

Përbërësit që mbështesin rritjen dhe shëndetin e flokëve

Flokë dhe stil
Për ta shmangur dhe luftuar lodhjen

Për ta shmangur dhe luftuar lodhjen

Ushqim i shëndetshëm
Pesë gjëra që duhet t’i bëni në mëngjes për figurë të hollë trupore

Pesë gjëra që duhet t’i bëni në mëngjes për figurë të hollë trupore

Lifestyle
Burim i jashtëzakonshëm i proteinave: Provoni këtë bukë jo të zakonshme e cila në vete përmban vetëm 73 kalori

Burim i jashtëzakonshëm i proteinave: Provoni këtë bukë jo të zakonshme e cila në vete përmban vetëm 73 kalori

Nga duart tua
Gjashtë gabime dietike që nuk jua lejojnë të keni një bark të sheshtë

Gjashtë gabime dietike që nuk jua lejojnë të keni një bark të sheshtë

Ushqimi dhe Dieta
A hani shumë proteina? Mendoni se në këtë mënyrë do të ndërtoni masë muskulore? Ja se çfarë thonë ekspertët

A hani shumë proteina? Mendoni se në këtë mënyrë do të ndërtoni masë muskulore? Ja se çfarë thonë ekspertët

Të tjera
Pesë ushqimet që preferohet t’i përfshini në dietën tuaj

Pesë ushqimet që preferohet t’i përfshini në dietën tuaj

Ushqimi dhe Dieta
Kjo perime ka më shumë proteina se mishi

Kjo perime ka më shumë proteina se mishi

Ushqim i shëndetshëm
Shprehitë që ju ndihmojnë të ulni kolesterolin

Shprehitë që ju ndihmojnë të ulni kolesterolin

Këshilla mjekësore
A duhet të pini shejk proteinash pas stërvitjeve?

A duhet të pini shejk proteinash pas stërvitjeve?

Sport / Fitnes
Studim i ri për proteinat: Si ndikojnë ato në sistemin kardiovaskular?

Studim i ri për proteinat: Si ndikojnë ato në sistemin kardiovaskular?

Shëndetësi Lajme