LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria Speciale

186 Artikuj

Prokurori i Speciales: Si do të kapen serbët që kryen përdhunime gjatë luftës në Kosovë

Prokurori i Speciales: Si do të kapen serbët që kryen përdhunime gjatë luftës në Kosovë

Kosovë
Prokuroria Speciale: Ambasadori Berishaj u intervistua si i dyshuar për tri vepra penale

Prokuroria Speciale: Ambasadori Berishaj u intervistua si i dyshuar për tri vepra penale

Drejtësi
Ambasadori Martin Berishaj përfundon deklaratën në Speciale, deklarohet avokati Gashi

Ambasadori Martin Berishaj përfundon deklaratën në Speciale, deklarohet avokati Gashi

Kosovë
“Sërish vjen marsi”, Prokuroria Speciale ende pa aktakuzë për masakrën e Prekazit edhe 26 vjet pas

“Sërish vjen marsi”, Prokuroria Speciale ende pa aktakuzë për masakrën e Prekazit edhe 26 vjet pas

Drejtësi
Një muaj paraburgim për serbin që dyshohet se kishte kryer përdhunime në Vushtrri gjatë luftës

Një muaj paraburgim për serbin që dyshohet se kishte kryer përdhunime në Vushtrri gjatë luftës

Drejtësi
Akuzohet për përgatitje të sulmeve terroriste ndaj komunitetit LGBT, Blend Vrajolli ka një kërkesë për gjykatën

Akuzohet për përgatitje të sulmeve terroriste ndaj komunitetit LGBT, Blend Vrajolli ka një kërkesë për gjykatën

Drejtësi
Prokuroria Speciale ngre aktakuzë ndaj “Kobrës” dhe të tjerëve, të dyshuar për vrasjen e të riut në Prizren

Prokuroria Speciale ngre aktakuzë ndaj “Kobrës” dhe të tjerëve, të dyshuar për vrasjen e të riut në Prizren

Kosovë
Aksion i prokurorisë dhe policë në Prizren – konfiskohen mbi 24 mijë euro që dyshohet se janë të falsifikuara

Aksion i prokurorisë dhe policë në Prizren – konfiskohen mbi 24 mijë euro që dyshohet se janë të falsifikuara

Drejtësi
Dërgimi i provave jashtë vendit, vonon ngritjen e aktakuzës për Banjskën

Dërgimi i provave jashtë vendit, vonon ngritjen e aktakuzës për Banjskën

Kosovë
Aktakuzë kundër dy serbëve për sulm ndaj KFOR-it

Aktakuzë kundër dy serbëve për sulm ndaj KFOR-it

Kosovë
Plane për sulme terroriste në Kosovë, si i zbuloi Antiterrorizmi pesë të dyshuar

Plane për sulme terroriste në Kosovë, si i zbuloi Antiterrorizmi pesë të dyshuar

Kosovë
Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë ndaj 27 personave, dyshohen për kontrabandimin e mbi 700 sirianëve

Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë ndaj 27 personave, dyshohen për kontrabandimin e mbi 700 sirianëve

Kosovë
Ngritet aktakuzë ndaj Dejan Pantiqit dhe tre të tjerëve lidhur me demolimin e zyrave të KQZ-së në veri

Ngritet aktakuzë ndaj Dejan Pantiqit dhe tre të tjerëve lidhur me demolimin e zyrave të KQZ-së në veri

Kosovë
I dyshuar për krime lufte, ftesë dhe aktakuzë për gjykim në mungesë për të akuzuarin Dejan Raçiq  

I dyshuar për krime lufte, ftesë dhe aktakuzë për gjykim në mungesë për të akuzuarin Dejan Raçiq  

Drejtësi
“Masakra e Mejës”, prokurorja Hajdari: Në aktakuzë janë 53 persona, vranë 370 civilë dhe tentuan të fshehin krimet në Serbi

“Masakra e Mejës”, prokurorja Hajdari: Në aktakuzë janë 53 persona, vranë 370 civilë dhe tentuan të fshehin krimet në Serbi

Kosovë
Prokurori Morina flet për Masakrën e Dubravës: Nën hetim janë 88 të pandehur, një është në paraburgim

Prokurori Morina flet për Masakrën e Dubravës: Nën hetim janë 88 të pandehur, një është në paraburgim

Drejtësi
Arrestimi i tetë doganierëve dhe një polici, prokurori Abazi tregon se në cilat lokacione u kryen kontrollet

Arrestimi i tetë doganierëve dhe një polici, prokurori Abazi tregon se në cilat lokacione u kryen kontrollet

Donjeta Zeqiraj
Ku kanë arritur hetimet për sulmin terrorist të para dy muajve në Banjskë?

Ku kanë arritur hetimet për sulmin terrorist të para dy muajve në Banjskë?

Siguri
Dekretohet Ligji për Prokurorinë Speciale, Ministria e Drejtësisë tregon se çka përmban

Dekretohet Ligji për Prokurorinë Speciale, Ministria e Drejtësisë tregon se çka përmban

Kosovë
Një ekip nga Belgjika pjesë e aksionit të Krimeve Ekonomike në Gjakovë, policia jep detaje

Një ekip nga Belgjika pjesë e aksionit të Krimeve Ekonomike në Gjakovë, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Prindërit e Astrit Deharit kërkojnë shkarkimin e prokurorit Afrim Shefkiu – numërojnë 12 shkelje që ai ka bërë gjatë trajtimit të lëndës

Prindërit e Astrit Deharit kërkojnë shkarkimin e prokurorit Afrim Shefkiu – numërojnë 12 shkelje që ai ka bërë gjatë trajtimit të lëndës

Kosovë
Gashi kërkon që të jetë prezent në intervistimin e Haxhiut lidhur me rastin Dehari

Gashi kërkon që të jetë prezent në intervistimin e Haxhiut lidhur me rastin Dehari

Kosovë
Haxhiu ftohet për të dëshmuar në Prokurorinë Speciale lidhur me deklaratën e saj për rastin Dehari

Haxhiu ftohet për të dëshmuar në Prokurorinë Speciale lidhur me deklaratën e saj për rastin Dehari

Kosovë
Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë ndaj katër personave, dyshohen për kanosje dhe nxitje të përçarjes

Prokuroria Speciale ngrit aktakuzë ndaj katër personave, dyshohen për kanosje dhe nxitje të përçarjes

Kosovë