LAJMI I FUNDIT:
Princi William

Princi William

206 Artikuj

Info

Duka i Cambridge-it, William Arthur Philip Louis, është i lindur më 21 qershor të vitit 1982.

Është një anëtar i familjes mbretërore britanike. Ai është djali i madh i Princit Charles dhe Princeshës Diana. Që nga lindja, ai ka qenë i dyti në linjën e trashëgimisë në fronin britanik.

Fjala “abdikim” kumbon në Britani – a do të bëjë Charles një lëvizje që nuk është parë në 90 vjet në monarkinë britanike?

Fjala “abdikim” kumbon në Britani – a do të bëjë Charles një lëvizje që nuk është parë në 90 vjet në monarkinë britanike?

Evropa
Si do të ndikojë sëmundja e Mbretit Charles III-të në jetën e Williamit, Harryt dhe pjesës tjetër të familjes mbretërore

Si do të ndikojë sëmundja e Mbretit Charles III-të në jetën e Williamit, Harryt dhe pjesës tjetër të familjes mbretërore

Evropa
E ulur pranë Princit William, Osmani merr pjesë në ceremoninë e Earthshot Prize

E ulur pranë Princit William, Osmani merr pjesë në ceremoninë e Earthshot Prize

Kosovë
Princi William habit njerëzit në Londër teksa u shërben hamburgerë në rrugë

Princi William habit njerëzit në Londër teksa u shërben hamburgerë në rrugë

Yjet
Nga Brad Pitt te Daniel Craig – finalja e Wimbeldon bëri bashkë yjet e njohur të Hollywoodit

Nga Brad Pitt te Daniel Craig – finalja e Wimbeldon bëri bashkë yjet e njohur të Hollywoodit

Yjet
Princi William nuk kishte ngrënë një javë për shkak të intervistës tronditëse të Harryt dhe Meghan për Oprah Winfrey

Princi William nuk kishte ngrënë një javë për shkak të intervistës tronditëse të Harryt dhe Meghan për Oprah Winfrey

Yjet
Princi William flet për ndikimin që muzika e Tina Turner kishte në fëmijërinë e tij – përmes saj ai mban gjallë kujtimin për nënën e tij, Princeshë Diana

Princi William flet për ndikimin që muzika e Tina Turner kishte në fëmijërinë e tij – përmes saj ai mban gjallë kujtimin për nënën e tij, Princeshë Diana

Yjet
Linja e trashëgimisë në fronin britanik: Kush mund të bëhet Mbret pas Charlesit?

Linja e trashëgimisë në fronin britanik: Kush mund të bëhet Mbret pas Charlesit?

Evropa
Elegancë dhe kostume shumëngjyrëshe – çfarë veshën të ftuarit në ceremoninë e kurorëzimit të Mbretit Charles

Elegancë dhe kostume shumëngjyrëshe – çfarë veshën të ftuarit në ceremoninë e kurorëzimit të Mbretit Charles

Yjet
Princat dhe Princeshat arrijnë në Westminster Abbey

Princat dhe Princeshat arrijnë në Westminster Abbey

Evropa
Moment i sikletshëm për Princeshën Kate Middleton, imami mysliman refuzon t’ia shtrëngojë dorën për shkak të traditave islame të përshëndetjes

Moment i sikletshëm për Princeshën Kate Middleton, imami mysliman refuzon t’ia shtrëngojë dorën për shkak të traditave islame të përshëndetjes

Yjet
Kate Middleton mori vëmendje në tapetin e kuq të BAFTAs, ndërsa i dhuroi një shuplakë në të pasme Princit William

Kate Middleton mori vëmendje në tapetin e kuq të BAFTAs, ndërsa i dhuroi një shuplakë në të pasme Princit William

Yjet
Kate Middleton shfaqet me një palë vathë Zara në vlerë prej 25 eurosh në tapetin e kuq të BAFTAs

Kate Middleton shfaqet me një palë vathë Zara në vlerë prej 25 eurosh në tapetin e kuq të BAFTAs

Yjet
Princi William dhe Kate Middleton shfaqen të buzëqeshur në daljen e tyre të parë publike që pas librit bombastik të Princit Harry

Princi William dhe Kate Middleton shfaqen të buzëqeshur në daljen e tyre të parë publike që pas librit bombastik të Princit Harry

Yjet
Harry mendon se marrëdhënia e tij me Princin William do të ishte ndryshe nëse Princesha Diana do jetonte akoma

Harry mendon se marrëdhënia e tij me Princin William do të ishte ndryshe nëse Princesha Diana do jetonte akoma

Yjet
Princi Harry pohon se William e sulmoi fizikisht gjatë një zënke lidhur me Meghan

Princi Harry pohon se William e sulmoi fizikisht gjatë një zënke lidhur me Meghan

Po Flitet
“The Crown” shpërfill lutjet e Princit William që në serial të mos rikrijohet skenat e intervistës famëkeqe të nënës së tij

“The Crown” shpërfill lutjet e Princit William që në serial të mos rikrijohet skenat e intervistës famëkeqe të nënës së tij

TV / Film
Kate Middleton preku shumë zemra me një takim emocionues në spital, sjellja e saj ngjante me princeshën Diana

Kate Middleton preku shumë zemra me një takim emocionues në spital, sjellja e saj ngjante me princeshën Diana

Yjet
Historia sentimentale prapa orës që princi William e mban në tri dekadat e fundit

Historia sentimentale prapa orës që princi William e mban në tri dekadat e fundit

Yjet
Si i përgatiti Mbretëresha Elizabeth II, Princat Charles, William dhe George për të qenë Mbret

Si i përgatiti Mbretëresha Elizabeth II, Princat Charles, William dhe George për të qenë Mbret

Evropa
“Babi, nuk mund të flas tani… Sapo kam shtrënguar duart me Princin William”

“Babi, nuk mund të flas tani… Sapo kam shtrënguar duart me Princin William”

Fun Lajme
Princi Harry dhe Meghan Markle të zemëruar që fëmijët e tyre nuk do të marrin titujt mbretëror

Princi Harry dhe Meghan Markle të zemëruar që fëmijët e tyre nuk do të marrin titujt mbretëror

Evropa
Princi William pohoi se ecja krah arkivolit të Mbretëreshës Elizabeth II ia kujtoi funeralin e nënës së tij, Diana

Princi William pohoi se ecja krah arkivolit të Mbretëreshës Elizabeth II ia kujtoi funeralin e nënës së tij, Diana

Evropa
Princi William do të ketë të ardhura prej 25 milionë eurove në vit – ai trashëgoi punën e vjetër të babait të tij

Princi William do të ketë të ardhura prej 25 milionë eurove në vit – ai trashëgoi punën e vjetër të babait të tij

Botë