LAJMI I FUNDIT:

“Po i jap vetes kohë për t’u shëruar” – Familja mbretërore do të mbështesë Kate në kthimin e saj të rëndësishëm në detyrë

“Po i jap vetes kohë për t’u shëruar” – Familja mbretërore do të mbështesë Kate në kthimin e saj të rëndësishëm në detyrë

Familja mbretërore, e udhëhequr nga Princi William, do të mbështesë Princeshën e Uellsit ndërsa ajo do të bëjë kthimin e saj të rëndësishëm në detyrat publike.

Kate, 42-vjeçare ka munguar në detyrat publike për pesë muaj, ndërsa ajo iu nënshtrua ‘kimioterapisë parandaluese’ për një formë të pazbuluar kanceri.

Por ajo do të shoqërojë tre fëmijët e saj në një karrocë gjatë paradës së “Trooping the Color” sot dhe do t’i bashkohet mbretit Charles, Mbretëreshës Camilla dhe anëtarëve të tjerë të moshuar të familjes në ballkonin e Pallatit Buckingham gjatë ngjarjes së profilit të lartë, shkruan DailyMail.


Kate, 42, e cila zbuloi në mars se po i nënshtrohej 'kimioterapisë parandaluese' për një formë të pazbuluar të sëmundjes, lëshoi ​​një deklaratë të sinqertë dje duke thënë se ajo po bën 'përparim të mirë' në trajtimin e saj.

Ndërkohë që pjesëmarrja e saj në festimet e sotme do të jetë padyshim një moment i rëndësishëm, është theksuar fuqishëm se pamja e Kate nuk duhet parë ende si një rikthim në orarin e plotë të angazhimeve publike.

Princesha ndau në një deklaratë emocionale dje se ajo i ka dhënë vetes kohën e nevojshme për t’u shëruar dhe si shumica e pacientëve me kancer ka ditë të mira dhe ditë të këqija.

Megjithatë, tani mund të zbulohet se Kate ka filluar të punojë nga shtëpia, kalon kohë duke u relaksuar në natyrë dhe shpreson të bashkohet me disa angazhime publike gjatë verës. /Telegrafi/

Princesha e Uellsit do të shoqërojë tre fëmijët e saj në një karrocë gjatë paradës së Trooping the Color sot dhe do t'i bashkohet mbretit Charles, mbretëreshës Camilla dhe anëtarëve të tjerë të moshuar të familjes në ballkonin e Pallatit Buckingham gjatë ngjarjes së profilit të lartë. Ajo është fotografuar me bashkëshortin e saj Princin William dhe fëmijët e tyre gjatë Trooping of the Color vitin e kaluar

Një zëdhënës i Princit të Uellsit, i pyetur se si po kalonte në një kohë kaq të vështirë për familjen e tij, tha: “Princi është i kënaqur që e sheh Princeshën duke filluar të angazhohet me punën dhe projektet që janë të rëndësishme për të. Ai do të vazhdojë të përqendrojë kohën e tij në mbështetjen e gruas dhe fëmijëve të tij, ndërsa do të vazhdojë të marrë përsipër detyrat e tij publike.' Kate dhe William janë fotografuar së bashku në një shërbim për të përkujtuar jetën e madhërisë së saj të ndjerë Mbretëresha Elizabeth II në Katedralen St Davids më 8 shtator 2023

Mbreti Charles do të mirëpresë Princeshën e Uellsit përsëri në detyrat publike sot në paradën Trooping the Color. Kjo do të shënojë herën e parë që monarku dhe mbretëresha e ardhshme janë parë publikisht së bashku që kur iu nënshtruan trajtimeve të tyre përkatëse. Charles dhe Kate janë fotografuar së bashku në shtator 2021