LAJMI I FUNDIT:
Kate Middleton

Kate Middleton

346 Artikuj

Info

Catherine Elizabeth Middleton, e njohur edhe si Kate, ka lindur në Reading në qarkun anglez të Berkshire – Mbretëria e Bashkuar më 9 janar 1982, është bijë e Michael Francis Middleton dhe Carol Elizabeth Goldsmith, dy ish punonjës të British Airways.

Është anëtare e familjes mbretërore britanike. Burri i saj, Princi William, Duka i Cambridge-it, është i dyti në linjën e trashëgimisë në fronin britanik , duke e bërë atë një bashkëshorte të ardhshme mbretëreshë.

Kate Middleton ka një zgjidhje për një model flokësh të shkëlqyeshëm kur duhet të përgatiteni për pesë minuta

Kate Middleton ka një zgjidhje për një model flokësh të shkëlqyeshëm kur duhet të përgatiteni për pesë minuta

Flokë dhe stil
Princesha e Uellsit theu monotoninë e zymtë të vjeshtës me një ngjyrë mbretërore të ndritshme

Princesha e Uellsit theu monotoninë e zymtë të vjeshtës me një ngjyrë mbretërore të ndritshme

Moda
Kate Middleton dominon sërish lozhën në Wimbledon: Ngjyra e kompletit është esenca e femërores

Kate Middleton dominon sërish lozhën në Wimbledon: Ngjyra e kompletit është esenca e femërores

Moda
Nga Brad Pitt te Daniel Craig – finalja e Wimbeldon bëri bashkë yjet e njohur të Hollywoodit

Nga Brad Pitt te Daniel Craig – finalja e Wimbeldon bëri bashkë yjet e njohur të Hollywoodit

Yjet
Detaji i modës që është hiti i nxehtë i sezonit – francezet e adhurojnë

Detaji i modës që është hiti i nxehtë i sezonit – francezet e adhurojnë

Modë
Kate Middleton tregon aftësitë e saj muzikore dhe mahnit në Eurovision me performancën në piano

Kate Middleton tregon aftësitë e saj muzikore dhe mahnit në Eurovision me performancën në piano

Muzikë
Kate Middleton në xhaketën perfekte pranverore dhe një kombinim që kopjohet lehtë

Kate Middleton në xhaketën perfekte pranverore dhe një kombinim që kopjohet lehtë

Moda
Pse Kate Middleton ulet kur flet me fëmijët: Ky nuk është një rregull mbretëror, por një truk prindëror

Pse Kate Middleton ulet kur flet me fëmijët: Ky nuk është një rregull mbretëror, por një truk prindëror

Moda
Elegancë dhe kostume shumëngjyrëshe – çfarë veshën të ftuarit në ceremoninë e kurorëzimit të Mbretit Charles

Elegancë dhe kostume shumëngjyrëshe – çfarë veshën të ftuarit në ceremoninë e kurorëzimit të Mbretit Charles

Yjet
Moment i sikletshëm për Princeshën Kate Middleton, imami mysliman refuzon t’ia shtrëngojë dorën për shkak të traditave islame të përshëndetjes

Moment i sikletshëm për Princeshën Kate Middleton, imami mysliman refuzon t’ia shtrëngojë dorën për shkak të traditave islame të përshëndetjes

Yjet
Kate Middleton mori vëmendje në tapetin e kuq të BAFTAs, ndërsa i dhuroi një shuplakë në të pasme Princit William

Kate Middleton mori vëmendje në tapetin e kuq të BAFTAs, ndërsa i dhuroi një shuplakë në të pasme Princit William

Yjet
Kate Middleton shfaqet me një palë vathë Zara në vlerë prej 25 eurosh në tapetin e kuq të BAFTAs

Kate Middleton shfaqet me një palë vathë Zara në vlerë prej 25 eurosh në tapetin e kuq të BAFTAs

Yjet
Kostumi 3000 eurosh në ngjyrën e saj të preferuar: Kate Middleton dha edhe një herë një leksion për modën e lartë

Kostumi 3000 eurosh në ngjyrën e saj të preferuar: Kate Middleton dha edhe një herë një leksion për modën e lartë

Moda
Kate Middleton akuzon Meghan Marklen për ndarjen e familjes mbretërore

Kate Middleton akuzon Meghan Marklen për ndarjen e familjes mbretërore

Yjet
Princi William dhe Kate Middleton shfaqen të buzëqeshur në daljen e tyre të parë publike që pas librit bombastik të Princit Harry

Princi William dhe Kate Middleton shfaqen të buzëqeshur në daljen e tyre të parë publike që pas librit bombastik të Princit Harry

Yjet
Kate Middleton ‘e indinjuar dhe e lënduar’ nga akuzat që Princi Harry bëri në librin “Spare”

Kate Middleton ‘e indinjuar dhe e lënduar’ nga akuzat që Princi Harry bëri në librin “Spare”

Yjet
Vetëm në vitin që shkoi ka shpenzuar 739 mijë euro për veshje

Vetëm në vitin që shkoi ka shpenzuar 739 mijë euro për veshje

Moda
Publikimi i dokumentarit në Netflix, Kate Middleton thotë se ndihet e ‘tradhtuar’ nga Princi Harry

Publikimi i dokumentarit në Netflix, Kate Middleton thotë se ndihet e ‘tradhtuar’ nga Princi Harry

Yjet
Kjo veshje e Kate Middleton rikthen stilin e princeshës Diana

Kjo veshje e Kate Middleton rikthen stilin e princeshës Diana

Moda
Britanikja që për shkak të ngjashmërisë me Kate Middleton, pranon kërcënime me vdekje – por edhe oferta të panumërta për martesë

Britanikja që për shkak të ngjashmërisë me Kate Middleton, pranon kërcënime me vdekje – por edhe oferta të panumërta për martesë

Interesante
Kate Middleton dhe Megan Markle me kostume të bardha: Njëra zgjodhi të ishte më sfiduese, kurse tjetra më modeste

Kate Middleton dhe Megan Markle me kostume të bardha: Njëra zgjodhi të ishte më sfiduese, kurse tjetra më modeste

Moda
Kate Middleton konsumon ushqimin e njëjtë çdo mëngjes, mësoni se nga çfarë përbëhet

Kate Middleton konsumon ushqimin e njëjtë çdo mëngjes, mësoni se nga çfarë përbëhet

Ushqim i shëndetshëm
Kate Middleton preku shumë zemra me një takim emocionues në spital, sjellja e saj ngjante me princeshën Diana

Kate Middleton preku shumë zemra me një takim emocionues në spital, sjellja e saj ngjante me princeshën Diana

Yjet
Kate Middleton ka dy metoda që e ndihmojnë të qëndrojë me taka për orë të tëra, dhe ato janë pothuajse të pamundura për t’i vënë re

Kate Middleton ka dy metoda që e ndihmojnë të qëndrojë me taka për orë të tëra, dhe ato janë pothuajse të pamundura për t’i vënë re

Keshilla Modë