LAJMI I FUNDIT:
Portugalia

Portugalia

152 Artikuj

Një fragment i një komete ndriçoi qiellin mbi Spanjë dhe Portugali

Një fragment i një komete ndriçoi qiellin mbi Spanjë dhe Portugali

Shkencë
Meteori ndriçon qiellin mbi Portugali, dëshmitarët publikojnë video të ndryshme

Meteori ndriçon qiellin mbi Portugali, dëshmitarët publikojnë video të ndryshme

Interesante
Zelensky anulon udhëtimin në Spanjë dhe Portugali ndërsa situata në Kharkiv është ‘jashtëzakonisht e vështirë’

Zelensky anulon udhëtimin në Spanjë dhe Portugali ndërsa situata në Kharkiv është ‘jashtëzakonisht e vështirë’

Nga Bota
Sekuestrimi i anijes ‘izraelite’, Irani i dërgon mesazh aleatëve të Izraelit

Sekuestrimi i anijes ‘izraelite’, Irani i dërgon mesazh aleatëve të Izraelit

Azia
Pse ushtritë evropiane po e kanë të vështirë për të rekrutuar ushtarë?

Pse ushtritë evropiane po e kanë të vështirë për të rekrutuar ushtarë?

Evropa
Dramë në qiell: Pasagjerët dehën dhe përleshën, aeroplani aterroi në Portugali

Dramë në qiell: Pasagjerët dehën dhe përleshën, aeroplani aterroi në Portugali

Evropa
Shikoni pamjet dramatike të një aeroplani duke u ulur në Portugali

Shikoni pamjet dramatike të një aeroplani duke u ulur në Portugali

Evropa
Osmani kërkon përkrahjen e Portugalisë për rrugën euro-atlantike të Kosovës

Osmani kërkon përkrahjen e Portugalisë për rrugën euro-atlantike të Kosovës

Kosovë
Osmani pritet nga homologu i saj portugez: Do të forcojmë edhe më tej lidhjet mes Kosovës dhe Portugalisë

Osmani pritet nga homologu i saj portugez: Do të forcojmë edhe më tej lidhjet mes Kosovës dhe Portugalisë

Kosovë
Një turist provokoi një alarm për bombë në një restorant në Lisbonë të Portugalisë – pasi “porositi një granatë”

Një turist provokoi një alarm për bombë në një restorant në Lisbonë të Portugalisë – pasi “porositi një granatë”

Interesante
Vendet më miqësore në Evropë për vitin 2023

Vendet më miqësore në Evropë për vitin 2023

Udhëtime
Viktimat e huaja në Izrael dhe Gaza – listës i prijnë amerikanët

Viktimat e huaja në Izrael dhe Gaza – listës i prijnë amerikanët

Azia
Ndoqi navigacionin, më pas përfundoi në shkallët e famshme të Portugalisë

Ndoqi navigacionin, më pas përfundoi në shkallët e famshme të Portugalisë

Auto Fun
Shpërthejnë depozitat, momenti kur qyteti portugez mbulohet nga 2.2 milionë litra verë e kuqe që derdhej rrugëve

Shpërthejnë depozitat, momenti kur qyteti portugez mbulohet nga 2.2 milionë litra verë e kuqe që derdhej rrugëve

Interesante
Petrovska: Treguam se NATO do të thotë edhe një bashkëpunim më i fortë në mbrojtje, këtë herë me Portugalinë

Petrovska: Treguam se NATO do të thotë edhe një bashkëpunim më i fortë në mbrojtje, këtë herë me Portugalinë

Maqedonia e Veriut
Peshkatarin portugez e ndoqën orkat në det, filluan t’ia copëtojnë anijen – shpëtoi mrekullisht pa ndonjë lëndim

Peshkatarin portugez e ndoqën orkat në det, filluan t’ia copëtojnë anijen – shpëtoi mrekullisht pa ndonjë lëndim

Interesante
Qindra të evakuuar, Portugalia po lufton me zjarret që kanë përfshirë mijëra hektarë mes temperaturave në rritje

Qindra të evakuuar, Portugalia po lufton me zjarret që kanë përfshirë mijëra hektarë mes temperaturave në rritje

Evropa
“Zjarret janë mallkimi i shekullit tonë” – çfarë mund të mësojmë nga shembulli i Portugalisë?

“Zjarret janë mallkimi i shekullit tonë” – çfarë mund të mësojmë nga shembulli i Portugalisë?

Evropa
Lëshimi i muzikës me zë të lartë në një plazh mund t’ju sjellë një gjobë prej 36,000 euro në Portugali

Lëshimi i muzikës me zë të lartë në një plazh mund t’ju sjellë një gjobë prej 36,000 euro në Portugali

Kuriozitete
Portugalia i afrohet edhe më shumë ndalimit të furnizuesve kinezë të komponentëve të rrjetit 5G

Portugalia i afrohet edhe më shumë ndalimit të furnizuesve kinezë të komponentëve të rrjetit 5G

Lajme Teknologji