LAJMI I FUNDIT:

Plazhi

152 Artikuj

U zgjodh plazhi më i mirë në Evropë, por nuk është tamam një vend tipik për pushime verore

U zgjodh plazhi më i mirë në Evropë, por nuk është tamam një vend tipik për pushime verore

Çfarë të vizitosh
Një plazh në Shqipëri ka zyrtarisht “ujin më të kaltër në botë”

Një plazh në Shqipëri ka zyrtarisht “ujin më të kaltër në botë”

Shqipëri
Nis sezoni i plazhit në Vlorë, turistë nga vende të ndryshme shijojnë rrezet e diellit

Nis sezoni i plazhit në Vlorë, turistë nga vende të ndryshme shijojnë rrezet e diellit

Shqipëri
Dallgë të fuqishme u regjistruan në një plazh të Kalifornisë – njerëzit i kapi paniku kur e kuptuan se çfarë po ndodhte

Dallgë të fuqishme u regjistruan në një plazh të Kalifornisë – njerëzit i kapi paniku kur e kuptuan se çfarë po ndodhte

Amerika
Temperaturat e larta, në plazhin e Durrësit qytetarë të shumtë

Temperaturat e larta, në plazhin e Durrësit qytetarë të shumtë

Shqipëri
Ku janë plazhet më të gjata në botë? Për atë që zë vendin e parë, duhen shtatë ditë për të kaluar në këmbë

Ku janë plazhet më të gjata në botë? Për atë që zë vendin e parë, duhen shtatë ditë për të kaluar në këmbë

Çfarë të vizitosh
Ky robot pastron rërën e plazhit duke e lënë peizazhin të pacenuar

Ky robot pastron rërën e plazhit duke e lënë peizazhin të pacenuar

Lajme Teknologji
Pamje që thuhet se tregojnë momentin kur rrufeja godet për vdekje dy persona në një plazh të Meksikës

Pamje që thuhet se tregojnë momentin kur rrufeja godet për vdekje dy persona në një plazh të Meksikës

Nga Bota
Plazh edhe në shtator, Durrësi vijon të presë turistë

Plazh edhe në shtator, Durrësi vijon të presë turistë

Shqipëri
E keni vizituar? Ky plazh u shpall më i bukuri në Evropë për vitin 2023

E keni vizituar? Ky plazh u shpall më i bukuri në Evropë për vitin 2023

Çfarë të vizitosh
Pse nxihemi disa orë pasi kthehemi në shtëpi nga plazhi?

Pse nxihemi disa orë pasi kthehemi në shtëpi nga plazhi?

Këshilla mjekësore
Mbillnin dhe shisnin kanabis në plazhin e Krorëzës, arrestohen dy persona

Mbillnin dhe shisnin kanabis në plazhin e Krorëzës, arrestohen dy persona

Shqipëri
Pavarësisht se binte shi, pushuesi në Ulqin nuk ndalet – futet me ombrellë në ujë

Pavarësisht se binte shi, pushuesi në Ulqin nuk ndalet – futet me ombrellë në ujë

Fun Lajme
Vdes 69-vjeçarja në plazhin e Qeparosë, dyshohet se pësoi arrest kardiak

Vdes 69-vjeçarja në plazhin e Qeparosë, dyshohet se pësoi arrest kardiak

Shqipëri
Nuk e dinin se pranë tyre po notonin dy peshkaqen, pushuesit në një plazh në Spanjë bëjnë gjithçka për të dalë nga uji

Nuk e dinin se pranë tyre po notonin dy peshkaqen, pushuesit në një plazh në Spanjë bëjnë gjithçka për të dalë nga uji

Interesante
Objekti misterioz, policia australiane paralajmëron qytetarët të qëndrojnë larg cilindrit të madh të metaltë që u shfaq në plazh  

Objekti misterioz, policia australiane paralajmëron qytetarët të qëndrojnë larg cilindrit të madh të metaltë që u shfaq në plazh  

Kuriozitete
Në mes të verës, Struga është gjysmë e zbrazur

Në mes të verës, Struga është gjysmë e zbrazur

Maqedonia e Veriut
Ndodh edhe kjo! Tanku rus futet në mesin e pushuesve të një plazhi

Ndodh edhe kjo! Tanku rus futet në mesin e pushuesve të një plazhi

Interesante
Peshkaqeni i shpejtë tmerron pushuesit e një plazhi në Florida

Peshkaqeni i shpejtë tmerron pushuesit e një plazhi në Florida

Amerika
Doli të pastrojë plazhin – gjeti një mesazh në shishe nga 25 vite më parë

Doli të pastrojë plazhin – gjeti një mesazh në shishe nga 25 vite më parë

Interesante
Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Interesante