LAJMI I FUNDIT:

Norvegjia

334 Artikuj

Dramë në një anije norvegjeze pasi më shumë se 2,000 turistë “janë futur në karantinë” – për shkak të sëmundjes misterioze

Dramë në një anije norvegjeze pasi më shumë se 2,000 turistë “janë futur në karantinë” – për shkak të sëmundjes misterioze

Nga Bota
Breivik humbet çështjen kundër shtetit për kushtet e burgut

Breivik humbet çështjen kundër shtetit për kushtet e burgut

Nga Bota
A e dini se brenda flamurit të Norvegjisë ‘fshihen’ edhe së paku gjashtë flamuj të vendeve të tjera?

A e dini se brenda flamurit të Norvegjisë ‘fshihen’ edhe së paku gjashtë flamuj të vendeve të tjera?

Kuriozitete
Stuhia Ingun po shkakton kaos nëpër Norvegji, erërat po fryjnë me fuqinë e uraganit

Stuhia Ingun po shkakton kaos nëpër Norvegji, erërat po fryjnë me fuqinë e uraganit

Evropa
Nga -32 në +28! Evropa në një “vorbull” temperaturash

Nga -32 në +28! Evropa në një “vorbull” temperaturash

Evropa
Një skandal për plagjiaturë trondit qeverinë e Norvegjisë

Një skandal për plagjiaturë trondit qeverinë e Norvegjisë

Evropa
Ambasadori norvegjez në qendër të skandalit: Ai informoi ministrin boshnjak se Republika Serbe po shkëputet dhe nuk i premtoi mbështetjen e NATO-s – intervenuan ambasadorët e tjerë

Ambasadori norvegjez në qendër të skandalit: Ai informoi ministrin boshnjak se Republika Serbe po shkëputet dhe nuk i premtoi mbështetjen e NATO-s – intervenuan ambasadorët e tjerë

Bosnja
Pjesë të Suedisë dhe Finlandës po ngrijnë në minus 40 gradë Celsius, pasi i ftohti nordik sjell temperaturat më të ftohta të dimrit

Pjesë të Suedisë dhe Finlandës po ngrijnë në minus 40 gradë Celsius, pasi i ftohti nordik sjell temperaturat më të ftohta të dimrit

Evropa
Anija norvegjeze me 396 persona përplaset me një valë të madhe, thyhen xhamat dhe ndërpritet energjia elektrike

Anija norvegjeze me 396 persona përplaset me një valë të madhe, thyhen xhamat dhe ndërpritet energjia elektrike

Evropa
Norvegjezi thyen rekordin botëror në hedhjen e rrezikshme në det, nga 40.5 metra ia mësyn ujërave të ngrira

Norvegjezi thyen rekordin botëror në hedhjen e rrezikshme në det, nga 40.5 metra ia mësyn ujërave të ngrira

Interesante
Vendet më të shtrenjta për të jetuar

Vendet më të shtrenjta për të jetuar

Udhëtime
Tri vendet evropiane që mund t’i vizitoni brenda tri sekondash

Tri vendet evropiane që mund t’i vizitoni brenda tri sekondash

Çfarë të vizitosh
Vendet më miqësore në Evropë për vitin 2023

Vendet më miqësore në Evropë për vitin 2023

Udhëtime
Volkswagen do të shesë vetëm vetura elektrike në Norvegji duke filluar nga viti 2024

Volkswagen do të shesë vetëm vetura elektrike në Norvegji duke filluar nga viti 2024

Auto Lajme
Norvegjia ndalon hyrjen e makinave të regjistruara në Rusi

Norvegjia ndalon hyrjen e makinave të regjistruara në Rusi

Evropa
Vendet më të mira për rritjen e fëmijëve

Vendet më të mira për rritjen e fëmijëve

Lifestyle
Norvegjia do të sigurojë 87 milionë euro ndihmë humanitare për ukrainasit

Norvegjia do të sigurojë 87 milionë euro ndihmë humanitare për ukrainasit

Evropa
Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Norvegjia arrestoi ish-komandantin e Wagnerit që tentoi të kthehej në Rusi

Evropa
Rekrutimi ushtarak po rikthehet në disa vende të Evropës – a është kjo një gjë e mirë?

Rekrutimi ushtarak po rikthehet në disa vende të Evropës – a është kjo një gjë e mirë?

Evropa
Nobel anulon vendimin për ta ftuar Rusinë dhe Bjellorusinë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve

Nobel anulon vendimin për ta ftuar Rusinë dhe Bjellorusinë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve

Evropa
Sulm me thikë në Norvegji, një student plagosi dy profesorë në universitet

Sulm me thikë në Norvegji, një student plagosi dy profesorë në universitet

Evropa
Norvegjia bëhet vendi i tretë që do t’i dhurojë Ukrainës aeroplanë F-16

Norvegjia bëhet vendi i tretë që do t’i dhurojë Ukrainës aeroplanë F-16

Evropa
Po iu vjen fundi vendpushimeve tradicionale – pse turistët po ndryshojnë destinacionet verore?

Po iu vjen fundi vendpushimeve tradicionale – pse turistët po ndryshojnë destinacionet verore?

Evropa
Norvegjia furnizon ukrainasit me sisteme të reja anti-drone

Norvegjia furnizon ukrainasit me sisteme të reja anti-drone

Evropa