LAJMI I FUNDIT:

Nagorni-Karabaku

66 Artikuj

Ministria armene e Mbrojtjes: Aeroplanët luftarakë rusë – të dobët

Ministria armene e Mbrojtjes: Aeroplanët luftarakë rusë – të dobët

Azia
Lufta që ka alarmuar botën, gjithçka fshihet pas kësaj fotoje

Lufta që ka alarmuar botën, gjithçka fshihet pas kësaj fotoje

Azia
Kryeministri armen i nxit qytetarët: Paraqituni në front, asnjë zgjidhje diplomatike e mundur

Kryeministri armen i nxit qytetarët: Paraqituni në front, asnjë zgjidhje diplomatike e mundur

Evropa
Nagorni-Karabaku, Armenia dhe Azerbajxhani pritet të zhvillojnë një takim në Washington

Nagorni-Karabaku, Armenia dhe Azerbajxhani pritet të zhvillojnë një takim në Washington

Nga Bota
OKB dënon sulmet ndaj civilëve në Nagorni-Karabaku

OKB dënon sulmet ndaj civilëve në Nagorni-Karabaku

Evropa
Në konfliktin azero-armen, vdes edhe një futbollist në vijën e frontit të luftës në Nagorni-Karabaku

Në konfliktin azero-armen, vdes edhe një futbollist në vijën e frontit të luftës në Nagorni-Karabaku

Evropa
Armenia dhe Azerbajxhani akuzojnë njëra-tjetrën për shkeljen e armëpushimit të ri

Armenia dhe Azerbajxhani akuzojnë njëra-tjetrën për shkeljen e armëpushimit të ri

Azia
Nagorni-Karabaku, rreth 13 civilë të vrarë dhe 40 të tjerë të plagosur në qytetin e Ganjas të Azerbajxhanit

Nagorni-Karabaku, rreth 13 civilë të vrarë dhe 40 të tjerë të plagosur në qytetin e Ganjas të Azerbajxhanit

Azia
Edhe Armenia e konfirmon, Azerbajxhani pushtoi pjesë të Nagorni-Karabakut

Edhe Armenia e konfirmon, Azerbajxhani pushtoi pjesë të Nagorni-Karabakut

Evropa
Po rritet numri i viktimave në Nagorni-Karabaku

Po rritet numri i viktimave në Nagorni-Karabaku

Evropa
Armenët thonë se 45 ushtarë të tjerë u vranë në luftimet me Azerbajxhanin

Armenët thonë se 45 ushtarë të tjerë u vranë në luftimet me Azerbajxhanin

Evropa
Ankaraja urdhëroi: Armenët të tërhiqen nga territori i Azerbajxhanit

Ankaraja urdhëroi: Armenët të tërhiqen nga territori i Azerbajxhanit

Evropa
Vazhdojnë përplasjet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, pavarësisht marrëveshjes së armëpushimit

Vazhdojnë përplasjet midis Armenisë dhe Azerbajxhanit, pavarësisht marrëveshjes së armëpushimit

Azia
Përplasje pas armëpushimit, Azerbajxhani thotë se shtatë persona ndërruan jetë nga bombardimet armene

Përplasje pas armëpushimit, Azerbajxhani thotë se shtatë persona ndërruan jetë nga bombardimet armene

Azia
Azerbajxhani dhe Armenia bien dakord për një armëpushim

Azerbajxhani dhe Armenia bien dakord për një armëpushim

Azia
Azerbajxhani dhe Armenia bien dakord për një armëpushim?

Azerbajxhani dhe Armenia bien dakord për një armëpushim?

Azia
F-19 në Kaukaz, dëshmi e përfshirjes së Turqisë në konfliktin Nagorni-Karabaku?

F-19 në Kaukaz, dëshmi e përfshirjes së Turqisë në konfliktin Nagorni-Karabaku?

Evropa
Luftime të ashpra në Nagorni-Karabak, azerët publikojnë pamjet e reja të sulmeve ajrore mbi kazermën e ushtrisë armene  

Luftime të ashpra në Nagorni-Karabak, azerët publikojnë pamjet e reja të sulmeve ajrore mbi kazermën e ushtrisë armene  

Azia
Borell: BE-ja frikësohet se në konfliktin e Nagorni-Karabakut do të hyjnë edhe aktorë të tjerë

Borell: BE-ja frikësohet se në konfliktin e Nagorni-Karabakut do të hyjnë edhe aktorë të tjerë

Evropa
Foreign Policy: Turqia dërgoj 1,500 luftëtarë sirianë në Azerbajxhan

Foreign Policy: Turqia dërgoj 1,500 luftëtarë sirianë në Azerbajxhan

Azia
Kryeministri armen u bëri thirrje ushtarëve të çmobilizuar të kthehen në ushtri

Kryeministri armen u bëri thirrje ushtarëve të çmobilizuar të kthehen në ushtri

Nga Bota
Në ditën e tetë të konfliktit, presidenti i Azerbajxhanit kërkoi tërheqjen e forcave armene

Në ditën e tetë të konfliktit, presidenti i Azerbajxhanit kërkoi tërheqjen e forcave armene

Nga Bota
Azerbajxhani thotë se Armenia po i sulmon qytetet, kërcënon me hakmarrje

Azerbajxhani thotë se Armenia po i sulmon qytetet, kërcënon me hakmarrje

Nga Bota
Rubla ruse nën presionin e pandemisë COVID-19, naftës dhe Putinit

Rubla ruse nën presionin e pandemisë COVID-19, naftës dhe Putinit

Botë