LAJMI I FUNDIT:
Mozzik

Mozzik

709 Artikuj

Info

Gramos Aliu, i njohur si Mozzik, është i lindur më 29 shtator të vitit 1995, në Ferizaj.

Ai është një reper mjaft i njohur në estradën shqiptare, gjersa karrierën e ka nisur që në moshë të re.

Vëllai i tij, Getoar Aliu, i njohur si Getinjo, është reper gjithashtu.

Deri në vitin 2018, Mozzik dhe Getinjo ishin nën menaxhimin e label-it “ON Records”, derisa më pas u larguan, duke vendosur të vazhdojnë karrierën solo.

Në vitin 2018, ata themeluan studion e tyre “2 Euro Music”, ku të gjitha këngët dhe tekstet e tyre të reja i realizojnë vet.

Disa nga këngët më të suksesshme të Mozzikut janë: “Kokaina”, “Madam”, “Premtimet” (Feat. Kida), “Tony Montana” (Feat. Getinjo) etj.

Rrahje, drogë e kërcënime: Këta janë artistët shqiptarë që u përballën me drejtësinë vitin e kaluar

Rrahje, drogë e kërcënime: Këta janë artistët shqiptarë që u përballën me drejtësinë vitin e kaluar

Egzona Shigjeqi
Yjet e famshëm urojnë Vitin e Ri dhe liberalizimin e vizave për Kosovën

Yjet e famshëm urojnë Vitin e Ri dhe liberalizimin e vizave për Kosovën

Yjet
Mozzik konfirmon se janë arrestuar tre persona, pak muaj pasi hajnat i hynë në shtëpi

Mozzik konfirmon se janë arrestuar tre persona, pak muaj pasi hajnat i hynë në shtëpi

Yjet
Mozzik uron të bijën për ditëlindje: Para pesë viteve më ka plasur vaji, është dashuri e shenjtë ajo e prindit për vajzën

Mozzik uron të bijën për ditëlindje: Para pesë viteve më ka plasur vaji, është dashuri e shenjtë ajo e prindit për vajzën

Yjet
Mozzik prezanton makinën e tij të re super luksoze “Maybach”

Mozzik prezanton makinën e tij të re super luksoze “Maybach”

Yjet
Mozzik viziton krerët e UÇK-së në Hagë: Disa djem që dikur me armë morën rrugën për ta çliruar Kosovën, po rrinë në burg

Mozzik viziton krerët e UÇK-së në Hagë: Disa djem që dikur me armë morën rrugën për ta çliruar Kosovën, po rrinë në burg

Yjet
“Rolls Royce Cullinan”- Getinjo dhe Mozzik nuk kanë të ndalur, bëhen me një tjetër makinë luksoze

“Rolls Royce Cullinan”- Getinjo dhe Mozzik nuk kanë të ndalur, bëhen me një tjetër makinë luksoze

Yjet
Mozzik publikon këngën e re të quajtur “Zani”

Mozzik publikon këngën e re të quajtur “Zani”

Muzikë
Mozzik paralajmëron këngën e re “Zani”, lansohet më 9 nëntor

Mozzik paralajmëron këngën e re “Zani”, lansohet më 9 nëntor

Muzikë
Tifozët shqiptarë ‘tallen’ me të dashurin e Loredanës, i përmendin Mozzikun gjatë ndeshjes

Tifozët shqiptarë ‘tallen’ me të dashurin e Loredanës, i përmendin Mozzikun gjatë ndeshjes

Yjet
“Ne jemi perandori”- Getinjo reagon pasi shtëpia e Mozzikut ishte pre e hajdutëve

“Ne jemi perandori”- Getinjo reagon pasi shtëpia e Mozzikut ishte pre e hajdutëve

Yjet
Hajnat hyjnë në shtëpinë e Mozzikut, i vjedhin 100 mijë euro, bizhuteri ari dhe 16 armë

Hajnat hyjnë në shtëpinë e Mozzikut, i vjedhin 100 mijë euro, bizhuteri ari dhe 16 armë

Yjet
Dafina Zeqiri dhe Mozzik sjellin këngën e re “Drama Pahiri”

Dafina Zeqiri dhe Mozzik sjellin këngën e re “Drama Pahiri”

Muzikë
Mozzik për Dafina Zeqirin: Je shembulli më i mirë çka mundet të bëjë një femër

Mozzik për Dafina Zeqirin: Je shembulli më i mirë çka mundet të bëjë një femër

Yjet
Zbulohet data e saktë e lansimit të këngës së re të Dafina Zeqirit me Mozzik

Zbulohet data e saktë e lansimit të këngës së re të Dafina Zeqirit me Mozzik

Muzikë
Mozzik prezanton veturat e tij luksoze dhe transformimin e tyre

Mozzik prezanton veturat e tij luksoze dhe transformimin e tyre

Yjet
‘Dent Fix’ kujdeset për buzëqeshjen e reperit Mozzik

‘Dent Fix’ kujdeset për buzëqeshjen e reperit Mozzik

Yjet
Mozzik feston ditëlindjen e 28-të: Ishalla ky vit nuk më nxë beqar

Mozzik feston ditëlindjen e 28-të: Ishalla ky vit nuk më nxë beqar

Yjet
Dafina Zeqiri publikon foto përkrah Mozzik nga xhirimet e videoklipit në Stamboll

Dafina Zeqiri publikon foto përkrah Mozzik nga xhirimet e videoklipit në Stamboll

Muzikë
Dafina Zeqiri dhe Mozzik po vijnë me një bashkëpunim të ri

Dafina Zeqiri dhe Mozzik po vijnë me një bashkëpunim të ri

Muzikë
Estrada shqiptare reagon për vrasjen e policit në veri të Mitrovicës

Estrada shqiptare reagon për vrasjen e policit në veri të Mitrovicës

Yjet
Mozzik: Që tri vjet jam beqar, kurdo që të lidhem do të publikoj fotografi me të

Mozzik: Që tri vjet jam beqar, kurdo që të lidhem do të publikoj fotografi me të

Yjet
Stilisti Mr Rex rishpërndan një fotografi nga e kaluara me Mozzikun, tregon sa shumë ka ndryshuar reperi shqiptar

Stilisti Mr Rex rishpërndan një fotografi nga e kaluara me Mozzikun, tregon sa shumë ka ndryshuar reperi shqiptar

Yjet
Tha se ishte në lidhje dashuri, tani Mozzik e mohon: Jam baba beqar

Tha se ishte në lidhje dashuri, tani Mozzik e mohon: Jam baba beqar

Yjet