LAJMI I FUNDIT:

Në ditën e publikimit të albumit, familjarët dhe mësuesja e Mozzikut flasin për rrugëtimin e tij në një dokumentar të shkurtër

Në ditën e publikimit të albumit, familjarët dhe mësuesja e Mozzikut flasin për rrugëtimin e tij në një dokumentar të shkurtër
Foto: Mozzik/Instagram

Reperi i njohur Mozzik ka zgjedhur një mënyrë unike për të festuar ditën e publikimit të albumit të tij të ri: ai ka ndarë me botën një mini-dokumentar ku familjarët e tij më të dashur flasin për atë që ai përfaqëson për ta. Me anë të një postimi në Instagram, artisti ka zbuluar përvoja dhe momente të rralla familjare, duke sjellë në dritë më tepër se vetëm fytyrën e njohur publike të Mozzik.

Në këtë dokumentar të shkurtër, të postuar në llogarinë e tij zyrtare, shfaqen prindërit, gjyshërit dhe mësuesja e tij e shkollës fillore duke folur me zemër për reperin. Këto dëshmi të sinqerta përçojnë një histori të gjallë dhe të prekshme që rrallë shihet përtej skenës dhe mikrofonit.

Mozzik ka shprehur ndjenjat e tij të thella për këtë moment në fjalën e tij në Instagram: “Nuk qenka e lehtë ndjesia me i ndëgju sidomos këta njerëz duke folur për ty në këtë rast për mua. Nuk ka pasur luftë më të ashpër se e imja kur i kam shpallur luftë lotëve të mërzisë, zhgënjimit e mos përmbushjes së dëshirave prindërore. Nanës time të ia rikthej në lot gëzimi gjithë lotët ky ka qenë një qëllim i gjatë e i madh i imi”.


Foto: Mozzik/Instagram

Ai shton se lufta për ta bërë krenar babanë ka qenë më e komplikuar, por beson se ia ka arritur, pasi “krenaria e prindërve nuk pushon asnjëherë”. Reperi po ashtu e ka vlerësuar shumë edukimin dhe dashurinë që ka marrë nga gjyshërit e tij, si dhe ka një vlerësim të veçantë për mësuesen e tij të fëmijërisë, të cilën ai e përshkruan si dikë që ka ditur të lexojë dhe të kuptojë “shpirtin e mendjen e një artisti të vogël që sot është bërë artist i ‘Madh'”.

Me këtë veprim emocional, Mozzik jo vetëm që ka ndarë një pjesë të zemrës së tij, por gjithashtu ka krijuar një lidhje të ngushtë mes fansave dhe jetës së tij personale. Dokumentari shërben si një dëshmi e fuqishme se jeta dhe karriera e tij janë ndërtuar mbi themele solide të dashurisë, mbështetjes dhe respektit ndaj atyre që janë rritur dhe edukuar. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by MOZZIK (@mozzik)

Në trend Magazina

Më shumë
“Standarde joreale të trupit” – Kylie Jenner kritikohet për dukjen në fotografitë e publikuara

“Standarde joreale të trupit” – Kylie Jenner kritikohet për dukjen në fotografitë e publikuara

Magazina
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina

"Sepse Bana's të ban mirë", Arbana Osmani sjell sipërmarrjen e saj në Prishtinë: Radhën e ka rikthimi në ekran

Butrint Avdyli
Nelly Furtado rikthehet në skenë teksa pozon ‘topless’, në kopertinën për albumin e ardhshëm “7”

Nelly Furtado rikthehet në skenë teksa pozon ‘topless’, në kopertinën për albumin e ardhshëm “7”

Magazina
U kritikua se u martua me tuta, Portieri i Real Madridit Andriy Lunin, tregon pse bëri një gjë të tillë

U kritikua se u martua me tuta, Portieri i Real Madridit Andriy Lunin, tregon pse bëri një gjë të tillë

Magazina
Winona Ryder thotë se ajo kishte veshur fustanin e Met Gala të Kendall Jenner 2024 në vitin 1999 - pasi modelja pretendoi se ishte e para

Winona Ryder thotë se ajo kishte veshur fustanin e Met Gala të Kendall Jenner 2024 në vitin 1999 - pasi modelja pretendoi se ishte e para

Magazina
Kalo në kategori