LAJMI I FUNDIT:

Mira Murati

39 Artikuj

Vjen GPT-4o – çfarë thotë për këtë risi Mira Murati

Vjen GPT-4o – çfarë thotë për këtë risi Mira Murati

Lajme Teknologji
Në ‘Met Gala 2024’ ishte edhe Mira Murati, shqiptarja revolucionare e OpenAI shkëlqeu e veshur me një fustan “Dior”

Në ‘Met Gala 2024’ ishte edhe Mira Murati, shqiptarja revolucionare e OpenAI shkëlqeu e veshur me një fustan “Dior”

Yjet
Shtohen tre anëtarë të rinj të jashtëm në Akademinë e Shkencave, mes tyre Mira Murati

Shtohen tre anëtarë të rinj të jashtëm në Akademinë e Shkencave, mes tyre Mira Murati

Shqipëri
Mira Murati ka një lajm të mirë për shfrytëzuesit e Inteligjencës Artificiale

Mira Murati ka një lajm të mirë për shfrytëzuesit e Inteligjencës Artificiale

Lajme Teknologji
Nga Dua Lipa te Mira Murati, sekretari Blinken liston shqiptarët që kanë ‘pushtuar’ botën: Nuk mund të shpjegoj sa mirënjohës jam

Nga Dua Lipa te Mira Murati, sekretari Blinken liston shqiptarët që kanë ‘pushtuar’ botën: Nuk mund të shpjegoj sa mirënjohës jam

Yjet
“Nga Vlora e Shqipërisë” – El Pais me artikull të veçantë për suksesin e inxhinieres Mira Murati, e cilësuar si një nga gratë më me ndikim në botë

“Nga Vlora e Shqipërisë” – El Pais me artikull të veçantë për suksesin e inxhinieres Mira Murati, e cilësuar si një nga gratë më me ndikim në botë

Lajme Teknologji
“Bisedova me Mira Muratin”, Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE-në bëhet me ChatGPT

“Bisedova me Mira Muratin”, Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE-në bëhet me ChatGPT

Shqipëri
Mira Murati në mesin e 25 grave më të fuqishme në botë, sipas gazetës Financial Times

Mira Murati në mesin e 25 grave më të fuqishme në botë, sipas gazetës Financial Times

Lajme Teknologji
Ekipi i OpenAI kishte bërë një zbulim të madh përpara se bordi të shkarkonte Altman – për çfarë bëhet fjalë?

Ekipi i OpenAI kishte bërë një zbulim të madh përpara se bordi të shkarkonte Altman – për çfarë bëhet fjalë?

Lajme Teknologji
Kush është Mira Murati dhe a vjen nga Shqipëria? – Si përgjigjet, ChatGPT në pyetjet lidhur me inxhinieren e njohur

Kush është Mira Murati dhe a vjen nga Shqipëria? – Si përgjigjet, ChatGPT në pyetjet lidhur me inxhinieren e njohur

Lajme Teknologji
Si OpenAI krijoi “kushtet perfekte për kaos”

Si OpenAI krijoi “kushtet perfekte për kaos”

Lajme Teknologji
Si e priti Altman vendimin për rikthimin e tij në OpenAI, ky është reagimi i tij në rrjetin social X

Si e priti Altman vendimin për rikthimin e tij në OpenAI, ky është reagimi i tij në rrjetin social X

Lajme Teknologji
Vjen reagimi i inxhinieres shqiptare Mira Murati pas rikthimit të Sam Altman në OpenAI

Vjen reagimi i inxhinieres shqiptare Mira Murati pas rikthimit të Sam Altman në OpenAI

Lajme Teknologji
Kush është në bordin e OpenAI – ‘grupi që qëndron pas largimit’ të Sam Altman

Kush është në bordin e OpenAI – ‘grupi që qëndron pas largimit’ të Sam Altman

Lajme Teknologji
“Nuk është asgjë pa njerëzit e saj”: A po paralajmëron edhe Mira Murati, largim nga OpenAI?

“Nuk është asgjë pa njerëzit e saj”: A po paralajmëron edhe Mira Murati, largim nga OpenAI?

Lajme Teknologji
“U rrita në Shqipëri, një vend i vogël në Evropë” – rrugëtimi mahnitës i inxhinieres shqiptare Mira Murati që transformoi botën me Inteligjencën Artificiale

“U rrita në Shqipëri, një vend i vogël në Evropë” – rrugëtimi mahnitës i inxhinieres shqiptare Mira Murati që transformoi botën me Inteligjencën Artificiale

Arigona Bytyçi
New York Times shkruan për Mira Muratin, inxhinieren shqiptare që po drejton kompaninë më të madhe në botë të Inteligjencës Artificiale

New York Times shkruan për Mira Muratin, inxhinieren shqiptare që po drejton kompaninë më të madhe në botë të Inteligjencës Artificiale

Lajme Teknologji
Mira Murati zgjidhet CEO e përkohshme e OpenAI

Mira Murati zgjidhet CEO e përkohshme e OpenAI

Lajme Teknologji
Shqiptarja Mira Murati, pjesë e Organit Këshillimor të Nivelit të Lartë për Inteligjencën Artificiale të OKB-së

Shqiptarja Mira Murati, pjesë e Organit Këshillimor të Nivelit të Lartë për Inteligjencën Artificiale të OKB-së

Lajme Teknologji
Musk ‘sfidon’ shqiptaren Mira Murati, lanson modelin e parë me Inteligjencë Artificiale

Musk ‘sfidon’ shqiptaren Mira Murati, lanson modelin e parë me Inteligjencë Artificiale

Lajme Teknologji
Fotografia që po bën xhiron në internet – shqiptarja Mira Murati e ulur pranë Bill Gates gjatë një eventi teknologjik

Fotografia që po bën xhiron në internet – shqiptarja Mira Murati e ulur pranë Bill Gates gjatë një eventi teknologjik

Lajme Teknologji
Mira Murati po formëson të ardhmen e inteligjencës artificiale – dhe ndoshta edhe tuajën

Mira Murati po formëson të ardhmen e inteligjencës artificiale – dhe ndoshta edhe tuajën

Lajme Teknologji
Mira Murati në mesin e Grave më të Fuqishme në Biznes, të shpallura nga revista “Fortune”

Mira Murati në mesin e Grave më të Fuqishme në Biznes, të shpallura nga revista “Fortune”

Botë
OpenAI prezanton versionin e ri të DALL-E, softueri që gjeneron imazhe bazuar nga teksti

OpenAI prezanton versionin e ri të DALL-E, softueri që gjeneron imazhe bazuar nga teksti

Lajme Teknologji