LAJMI I FUNDIT:

migrena

91 Artikuj

Mami! Po më dhemb koka!

Mami! Po më dhemb koka!

Prindër dhe fëmijë
A mund vërtet të na dhembë koka për shkak që kemi pirë kafe edhe kur dhimbja është simptomë e sëmundjes së rrezikshme

A mund vërtet të na dhembë koka për shkak që kemi pirë kafe edhe kur dhimbja është simptomë e sëmundjes së rrezikshme

Këshilla mjekësore
Shenjat që paralajmërojnë migrenën

Shenjat që paralajmërojnë migrenën

Shëndetësi Lajme
Migrena është e tmerrshme: Pesë mënyra për t’u ndjerë më mirë

Migrena është e tmerrshme: Pesë mënyra për t’u ndjerë më mirë

Këshilla mjekësore
Migrena: Shkencëtarët pretendojnë se më në fund kanë gjetur shkakun e tyre

Migrena: Shkencëtarët pretendojnë se më në fund kanë gjetur shkakun e tyre

Këshilla mjekësore
Pesë simptoma pak të njohura të mungesës së vitaminës B12

Pesë simptoma pak të njohura të mungesës së vitaminës B12

Këshilla mjekësore
Nga ndryshimet në lëkurë deri te ulja e libidosë – shtatë efektet anësore të stresit që duhet t’i dini

Nga ndryshimet në lëkurë deri te ulja e libidosë – shtatë efektet anësore të stresit që duhet t’i dini

Psikologji
Shtatë arsye pse zgjoheni në mëngjes me dhimbje koke

Shtatë arsye pse zgjoheni në mëngjes me dhimbje koke

Këshilla mjekësore
Nëse jeni duhanpirës dhe keni tension të lartë të gjakut kushtoni kujdes kësaj dhimbjeje

Nëse jeni duhanpirës dhe keni tension të lartë të gjakut kushtoni kujdes kësaj dhimbjeje

Shëndetësi Lajme
Disa zakone për të mos nxitur migrenën

Disa zakone për të mos nxitur migrenën

Shëndetësi Lajme
Migrena – vitaminat dhe mineralet që t’i përdorni në vend të ilaçeve

Migrena – vitaminat dhe mineralet që t’i përdorni në vend të ilaçeve

Nutricion
Ndalni migrenën brenda pak sekondave me këtë përbërës 100 për qind natyral

Ndalni migrenën brenda pak sekondave me këtë përbërës 100 për qind natyral

Mjekësi alternative
Ushqimet që mund ta nxitin migrenën dhe llojet tjera të kokëdhimbjes

Ushqimet që mund ta nxitin migrenën dhe llojet tjera të kokëdhimbjes

Këshilla mjekësore
Minerali i domosdoshëm për organizmin, simptomat që tregojnë nëse keni mungesë magnezi

Minerali i domosdoshëm për organizmin, simptomat që tregojnë nëse keni mungesë magnezi

Këshilla mjekësore
Ngjyrat shërojnë shumë sëmundje të trupit dhe shpirtit: E kuqja i ndjek mendimet negative, ndërkaq ngjyra vjollcë migrenën!

Ngjyrat shërojnë shumë sëmundje të trupit dhe shpirtit: E kuqja i ndjek mendimet negative, ndërkaq ngjyra vjollcë migrenën!

Psikologji
Ëndrrat mund të zbulojnë simptomat e sëmundjes – madje shumë vite më herët

Ëndrrat mund të zbulojnë simptomat e sëmundjes – madje shumë vite më herët

Këshilla mjekësore
Temperaturat e larta dhe ndikimi te dhimbjet kronike

Temperaturat e larta dhe ndikimi te dhimbjet kronike

Këshilla mjekësore
Shkencëtarët në gjurmë të shkaktarit? Janë zbuluar ndryshime misterioze në trurin e njerëzve që vuajnë nga migrena

Shkencëtarët në gjurmë të shkaktarit? Janë zbuluar ndryshime misterioze në trurin e njerëzve që vuajnë nga migrena

Shëndetësi Lajme
Vitaminat e grupit B dhe migrena

Vitaminat e grupit B dhe migrena

Shëndetësi Lajme
Lidhja midis kequshqyerjes dhe migrenës

Lidhja midis kequshqyerjes dhe migrenës

Shëndetësi Lajme
Ekspertët shpresojnë në zbardhjen e misterit të migrenës

Ekspertët shpresojnë në zbardhjen e misterit të migrenës

Shëndetësi Lajme
Pesë pyetje që duhet t’ia bëni nënës suaj

Pesë pyetje që duhet t’ia bëni nënës suaj

Këshilla dhe arsye
A shkakton migrena humbje të kujtesës?

A shkakton migrena humbje të kujtesës?

Shëndetësi Lajme
Ushqimet që mund ta nxitin migrenën

Ushqimet që mund ta nxitin migrenën

Këshilla mjekësore