LAJMI I FUNDIT:

Marrëveshja e Uashingtonit

66 Artikuj

​Kurti: Nënshkrimi i marrëveshjes së Washingtonit është shkelje e Kushtetutës me paramendim

​Kurti: Nënshkrimi i marrëveshjes së Washingtonit është shkelje e Kushtetutës me paramendim

Kosovë
Kurti lëshon sallën, përplasen Abazi dhe Tahiri në Kuvend

Kurti lëshon sallën, përplasen Abazi dhe Tahiri në Kuvend

Kosovë
Hoti: Marrëveshja e Washingtonit ka thyer izolimin ndërkombëtar, kritikuesit të kërkojnë falje

Hoti: Marrëveshja e Washingtonit ka thyer izolimin ndërkombëtar, kritikuesit të kërkojnë falje

Kosovë
Tahiri për marrëveshjen e Washingtonit: Është një çështje shumë serioze dhe nuk të ka hije me qesh kryeministër

Tahiri për marrëveshjen e Washingtonit: Është një çështje shumë serioze dhe nuk të ka hije me qesh kryeministër

Kosovë
​Kusari-Lila për marrëveshjen e Washingtonit: Nuk mundet as një plan fizibiliteti të cenojë sovranitetin e Kosovës

​Kusari-Lila për marrëveshjen e Washingtonit: Nuk mundet as një plan fizibiliteti të cenojë sovranitetin e Kosovës

Kosovë
​Sot debat parlamentar për zbatimin e marrëveshjes së Washingtonit

​Sot debat parlamentar për zbatimin e marrëveshjes së Washingtonit

Kosovë
​Nesër debat parlamentar për zbatimin e Marrëveshjes së Uashingtonit

​Nesër debat parlamentar për zbatimin e Marrëveshjes së Uashingtonit

Kosovë
Hoti: Ai që e kundërshton marrëveshjen e Uashingtonit, promovon interesa ruse dhe kineze në Kosovë dhe në regjion

Hoti: Ai që e kundërshton marrëveshjen e Uashingtonit, promovon interesa ruse dhe kineze në Kosovë dhe në regjion

Kosovë
Serbia nuk respekton marrëveshjen e Washingtonit për Ambasadën në Jerusalem

Serbia nuk respekton marrëveshjen e Washingtonit për Ambasadën në Jerusalem

Politikë
Hoti: Ai që kundërshton marrëveshjen e Washingtonit, promovon interesa ruse dhe kineze

Hoti: Ai që kundërshton marrëveshjen e Washingtonit, promovon interesa ruse dhe kineze

Kosovë
SHBA-ja pret që Kosova dhe Serbia t’i përmbahen marrëveshjes së Uashingtonit

SHBA-ja pret që Kosova dhe Serbia t’i përmbahen marrëveshjes së Uashingtonit

Kosovë
Raporti i SHBA-së për liqenin e Ujmanit, deklarata e presidentes Osmani në Vjenë dhe takimi i kryeministrit Kurti me presidentin francez – top lajmet e javës

Raporti i SHBA-së për liqenin e Ujmanit, deklarata e presidentes Osmani në Vjenë dhe takimi i kryeministrit Kurti me presidentin francez – top lajmet e javës

Besnike Salihu
Haliti: Kurti po përpiqet ta prezantojë Marrëveshjen e Uashingtonit si akt tradhtie

Haliti: Kurti po përpiqet ta prezantojë Marrëveshjen e Uashingtonit si akt tradhtie

Politikë
Kurti: I qëndroj mbrapa çdo deklarimi të deritashëm për Ujmanin

Kurti: I qëndroj mbrapa çdo deklarimi të deritashëm për Ujmanin

Kosovë
Kurti: Ende nuk e kam lexuar raportin e SHBA-së për Ujmanin, pastaj do ta komentojmë

Kurti: Ende nuk e kam lexuar raportin e SHBA-së për Ujmanin, pastaj do ta komentojmë

Politikë
Kosova dhe Serbia heshtin për propozimin amerikan për Ujmanin

Kosova dhe Serbia heshtin për propozimin amerikan për Ujmanin

Kosovë
Hoti, Kurtit: A mendon ende se e cenon sovranitetin e Kosovës marrëveshja e Washingtonit?

Hoti, Kurtit: A mendon ende se e cenon sovranitetin e Kosovës marrëveshja e Washingtonit?

Kosovë
Hoti pas raportit për Ujmanin: Qeveria të realizojë marrëveshjen e Washingtonit, ndryshe nuk do ta kenë gjatë

Hoti pas raportit për Ujmanin: Qeveria të realizojë marrëveshjen e Washingtonit, ndryshe nuk do ta kenë gjatë

Ekonomi
Selmanaj: Kurti të distancohet nga deklarata e zëdhënësit të Qeverisë, marrëveshja e Washingtonit ka ndikim të fuqishëm

Selmanaj: Kurti të distancohet nga deklarata e zëdhënësit të Qeverisë, marrëveshja e Washingtonit ka ndikim të fuqishëm

Kosovë
Tha se marrëveshja e Washingtonit s’ka vlerë juridike, reagime të shumta ndaj deklaratës së zëdhënësit të Qeverisë Kurti

Tha se marrëveshja e Washingtonit s’ka vlerë juridike, reagime të shumta ndaj deklaratës së zëdhënësit të Qeverisë Kurti

Xhejlane Kaçiu
Ish-ambasadorja Çitaku: Marrëveshja e Washingtonit nuk është lojë, komunikimi me aleatët nuk bëhen përmes deklaratave e rrjeteve sociale

Ish-ambasadorja Çitaku: Marrëveshja e Washingtonit nuk është lojë, komunikimi me aleatët nuk bëhen përmes deklaratave e rrjeteve sociale

Politikë
Abdixhiku për deklaratën e Kryeziut: Aq di i ‘shkreti’, çdo marrëveshje me ShBA-të është e obligueshme dhe në interes të Kosovës

Abdixhiku për deklaratën e Kryeziut: Aq di i ‘shkreti’, çdo marrëveshje me ShBA-të është e obligueshme dhe në interes të Kosovës

Politikë
Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës: Marrëveshja e Washingtonit s’ka vlerë juridike

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës: Marrëveshja e Washingtonit s’ka vlerë juridike

Kosovë
Bislimi i LDK-së reagon ndaj deklaratës së Lajçakut për Marrëveshjen e Washingtonit

Bislimi i LDK-së reagon ndaj deklaratës së Lajçakut për Marrëveshjen e Washingtonit

Kosovë