LAJMI I FUNDIT:

Manuel Sarrazin

81 Artikuj

Sarrazin: Kemi kërkuar sanksionimin e Radojçiqit, s’kemi kuorumin e duhur në Këshillin e BE-së

Sarrazin: Kemi kërkuar sanksionimin e Radojçiqit, s’kemi kuorumin e duhur në Këshillin e BE-së

Kosovë
Kosova e vlerëson partneritetin e ngushtë me Gjermaninë, Bislimi kërkon heqjen e masave ndëshkuese

Kosova e vlerëson partneritetin e ngushtë me Gjermaninë, Bislimi kërkon heqjen e masave ndëshkuese

Kosovë
Shefja e UNMIK-ut takohet me emisarin gjerman: Dialogu, e vetmja rrugë përpara

Shefja e UNMIK-ut takohet me emisarin gjerman: Dialogu, e vetmja rrugë përpara

Kosovë
Krasniqi takon Sarrazinin: Për PDK-në, është tejet e rëndësishme që BE të heqë sanksionet ndaj Kosovës

Krasniqi takon Sarrazinin: Për PDK-në, është tejet e rëndësishme që BE të heqë sanksionet ndaj Kosovës

Kosovë
Abdixhiku pret në takim Sarrazinin, e falënderon për mbështetjen që Gjermania i dha Kosovës për liberalizimin e vizave

Abdixhiku pret në takim Sarrazinin, e falënderon për mbështetjen që Gjermania i dha Kosovës për liberalizimin e vizave

Kosovë
Sarrazin: Kosova dhe Serbia duhet ta çojnë përpara zbatimin e marrëveshjes së Ohrit

Sarrazin: Kosova dhe Serbia duhet ta çojnë përpara zbatimin e marrëveshjes së Ohrit

Kosovë
Lajçak e Sarrazin bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Lajçak e Sarrazin bisedojnë për dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
​Sarrazin: Do të ketë shtytje të re në dialog, palët të përkushtohen për zbatimin e marrëveshjes së Brukselit dhe asaj të Ohrit

​Sarrazin: Do të ketë shtytje të re në dialog, palët të përkushtohen për zbatimin e marrëveshjes së Brukselit dhe asaj të Ohrit

Kosovë
Kurti, emisarit Sarrazin për sulmin në veri: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kurti, emisarit Sarrazin për sulmin në veri: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kosovë
Emisari gjerman takohet vetëm me Osmanin, Kurtin dhe Abdixhikun

Emisari gjerman takohet vetëm me Osmanin, Kurtin dhe Abdixhikun

Kosovë
Osmani takon Sarrazinin, kërkon sanksionimin e Serbisë pas ngjarjeve të së dielës në veri

Osmani takon Sarrazinin, kërkon sanksionimin e Serbisë pas ngjarjeve të së dielës në veri

Siguri
Ngjarjet në veri, Kurti falënderon Sarrazinin për vizitën

Ngjarjet në veri, Kurti falënderon Sarrazinin për vizitën

Siguri
Sarrazin: E dënojmë fuqishëm sulmin kriminal ndaj Policisë së Kosovës

Sarrazin: E dënojmë fuqishëm sulmin kriminal ndaj Policisë së Kosovës

Kosovë
Kurti nis takimin me emisarin gjerman, Sarrazin

Kurti nis takimin me emisarin gjerman, Sarrazin

Kosovë
Gjermania dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës: Grupet e paligjshme të ndalojnë rrezikimin e jetëve

Gjermania dënon ashpër sulmin ndaj Policisë së Kosovës: Grupet e paligjshme të ndalojnë rrezikimin e jetëve

Siguri
Sarrazin për raundin e ri të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë: Nuk ka entuziazëm të madh

Sarrazin për raundin e ri të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë: Nuk ka entuziazëm të madh

Politikë
Sarrazin: Ndryshimet në Kodin Penal u bënë brenda natës, mosndëshkimi nuk është një opsion

Sarrazin: Ndryshimet në Kodin Penal u bënë brenda natës, mosndëshkimi nuk është një opsion

Politikë
Sarrazin: Liderët politikë duhet të kenë guximin të bëhen bashkë për të arritur qëllimin e përbashkët shtetëror

Sarrazin: Liderët politikë duhet të kenë guximin të bëhen bashkë për të arritur qëllimin e përbashkët shtetëror

Politikë
Sarrazin takohet me Dodikun: Do të kenë pasoja sulmet ndaj Bosnje-Hercegovinës dhe Schmidtit

Sarrazin takohet me Dodikun: Do të kenë pasoja sulmet ndaj Bosnje-Hercegovinës dhe Schmidtit

Bosnja
Dodik deklaroi se Schmidt do të arrestohet nëse vjen në Republika Srpska, reagon Gjermania

Dodik deklaroi se Schmidt do të arrestohet nëse vjen në Republika Srpska, reagon Gjermania

Bosnja
Kurti u takua me emisarin gjerman, Manuel Sarrazin

Kurti u takua me emisarin gjerman, Manuel Sarrazin

Kosovë
Sarrazin: Maqedonia duhet të bëjë ndryshimet kushtetuese për të filluar negociatat me BE-në

Sarrazin: Maqedonia duhet të bëjë ndryshimet kushtetuese për të filluar negociatat me BE-në

Politikë
Zhvillimet në veri, deklaratat e Kurtit dhe emisarit gjerman për situatën

Zhvillimet në veri, deklaratat e Kurtit dhe emisarit gjerman për situatën

Kosovë
Kurti pasi takoi emisarin e Gjermanisë: Shkuarja e kryetarëve të komunës në zyrat e tyre të punës duhet të trajtohen si gjë normale

Kurti pasi takoi emisarin e Gjermanisë: Shkuarja e kryetarëve të komunës në zyrat e tyre të punës duhet të trajtohen si gjë normale

Kosovë