LAJMI I FUNDIT:

MacBook

32 Artikuj

Çipi më i mirë dhe jetëgjatësia e jashtëzakonshme e baterisë, vetëm disa nga specifikat e laptopit të ri MacBook nga Apple

Çipi më i mirë dhe jetëgjatësia e jashtëzakonshme e baterisë, vetëm disa nga specifikat e laptopit të ri MacBook nga Apple

Lajme Teknologji
Amerikani ndan përvojën e tij me syzet virtuale Vision Pro nga Apple

Amerikani ndan përvojën e tij me syzet virtuale Vision Pro nga Apple

Interesante
Pesë produktet që Apple i ka larguar nga tregu në vitin 2023

Pesë produktet që Apple i ka larguar nga tregu në vitin 2023

Lajme Teknologji
A është kjo ideja më e çuditshme që Apple ka pasur deri më tani?

A është kjo ideja më e çuditshme që Apple ka pasur deri më tani?

Lajme Teknologji
Çfarë të presim nga ‘Wonderlust’ – eventi ku Apple do ta prezantojë iPhone 15-shin

Çfarë të presim nga ‘Wonderlust’ – eventi ku Apple do ta prezantojë iPhone 15-shin

Lajme Teknologji
MacBook M3 të Apple mund të mos vijnë këtë vit

MacBook M3 të Apple mund të mos vijnë këtë vit

Lajme Teknologji
Apple siguroi patentën për prodhimin e pajisjeve të saj me opsione të reja me ngjyrë të zezë mat

Apple siguroi patentën për prodhimin e pajisjeve të saj me opsione të reja me ngjyrë të zezë mat

Lajme Teknologji
Apple po punon për një MacBook më të lirë

Apple po punon për një MacBook më të lirë

Lajme Teknologji
Thuhet se Apple është duke punuar në krijimin e një laptopi me ekran të palosshëm

Thuhet se Apple është duke punuar në krijimin e një laptopi me ekran të palosshëm

Lajme Teknologji
Zgjerimi i pranisë së prodhimit jashtë Kinës, Apple në bisedime me furnitorët për të prodhuar MacBook në Tajlandë

Zgjerimi i pranisë së prodhimit jashtë Kinës, Apple në bisedime me furnitorët për të prodhuar MacBook në Tajlandë

Lajme Teknologji
Apple mund të lansojë një iMac me M3 që në gjysmën e dytë të vitit 2023

Apple mund të lansojë një iMac me M3 që në gjysmën e dytë të vitit 2023

Lajme Teknologji
Apple lanson Macbook-ët me çipa të rinj M2

Apple lanson Macbook-ët me çipa të rinj M2

Lajme Teknologji
Një MacBook Air me një ekran 15.5 inç pritet në pranverë

Një MacBook Air me një ekran 15.5 inç pritet në pranverë

Lajme Teknologji
Përdoruesit në Evropë do të mund ta riparojnë vetë iPhone

Përdoruesit në Evropë do të mund ta riparojnë vetë iPhone

Mobile
Apple lëshon përditësimin e ri të sigurisë pasi që zbuloi se pajisjet e tyre kishin dobësi ndaj hakerëve

Apple lëshon përditësimin e ri të sigurisë pasi që zbuloi se pajisjet e tyre kishin dobësi ndaj hakerëve

Lajme Teknologji
Apple zbulon MacBook-ët e rinj dhe gjeneratën e ardhshme të AirPods

Apple zbulon MacBook-ët e rinj dhe gjeneratën e ardhshme të AirPods

Lajme Teknologji
Apple pritet të zbulojë më 18 tetor MacBook Pro e ri

Apple pritet të zbulojë më 18 tetor MacBook Pro e ri

Lajme Teknologji
Çfarë do të prezantojë të hënën Apple?

Çfarë do të prezantojë të hënën Apple?

Lajme Teknologji
Me përditësimin e ri të macOS, rregullohet sistemi i kohëzgjatjes së baterisë ne macOS

Me përditësimin e ri të macOS, rregullohet sistemi i kohëzgjatjes së baterisë ne macOS

Këshilla Teknologjike
MacBook me një mundësi të re për mbrojtjen e kohëzgjatjes së baterisë

MacBook me një mundësi të re për mbrojtjen e kohëzgjatjes së baterisë

Lajme Teknologji
MacBook nuk do të ketë ekran të ndjeshëm në prekje, Apple do ta përditësojë tastierën e iPad

MacBook nuk do të ketë ekran të ndjeshëm në prekje, Apple do ta përditësojë tastierën e iPad

Lajme Teknologji
MacBook pro 16 inç mund të jetë laptopi që mbushet më së shpejti, nga Apple

MacBook pro 16 inç mund të jetë laptopi që mbushet më së shpejti, nga Apple

Lajme Teknologji
Patenta zbulon se Apple po punon në tastierë të re për laptopët e tyre MacBook

Patenta zbulon se Apple po punon në tastierë të re për laptopët e tyre MacBook

Lajme Teknologji
Së paku dy iPad do të lansohen gjatë këtij viti

Së paku dy iPad do të lansohen gjatë këtij viti

Mobile