LAJMI I FUNDIT:

Amerikani ndan përvojën e tij me syzet virtuale Vision Pro nga Apple

Amerikani ndan përvojën e tij me syzet virtuale Vision Pro nga Apple

Krijuesi i Sudowrite nga SHBA, Amit Gupta, ka ndarë në X përvojën e tij me produktin më të ri nga Apple, Vision Pro.

Duke qenë fillimisht i pasigurt për ta provuar, Gupta ka vendosur ta testojë pajisjen më të shtrenjtë të gjigantit teknologjik gjatë një fluturimi pesë orësh.


“Sapo u nisa për një fluturim pesë orësh me Apple Vision Pro. A do të jem aq i guximshëm sa ta lidh atë në fytyrë”, shkroi ai.

Megjithatë, përvoja e tij doli të ishte e favorshme. Ai ishte në gjendje të përdorte Vision Pro me MacBook-un e tij me ekranin pothuajse të mbyllur. Gjithashtu, ai theksoi se edhe kufjet Airpods kanë funksionuar në kuadër të Vision Pro.

“Më vjen mirë që mund të përdor tastierën time nga MacBook me ekranin kryesisht të mbyllur, me pije në tavolinën time. Mirë që kam këtë ekran privat, askush nuk më shikon”, shtoi Gupta.

Postimi i tij ka grumbulluar mbi 3.9 milionë shikime dhe ka ngjallur një sërë reagimesh nga përdoruesit e internetit.

Ndryshe, publikimi i Vision Pro nga gjiganti teknologjik Apple, llogaritet moment historik për dashamirët e realitetit virtual.

Apple ka njoftuar se së bashku me kufjet virtuale vijnë edhe 600 aplikacione dhe videolojëra të dizajnuara posaçërisht për to. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Mbi 33 milionë shikime - vogëlushi filloi të kërcente menjëherë pasi bëri hapat e para në jetë

Fun
Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Ke gabuar gjatë gjithë jetës: Një i ri tregoi se si hahen ëmbëlsirat Tic Tac, njerëzit janë të shokuar

Fun
Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Hajduti profesionist xhepash zbulon sekretet e vjedhjeve: Turistët janë objektivi i preferuar - kur duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm

Fun
Në mes të një fjalimi të 'zjarrtë', një kryebashkiaku kolumbian i bien pantollat

Në mes të një fjalimi të 'zjarrtë', një kryebashkiaku kolumbian i bien pantollat

Fun
Prindërit i shpuan veshët një foshnje tre muajshe dhe zemëruan publikun

Prindërit i shpuan veshët një foshnje tre muajshe dhe zemëruan publikun

Fun
Ngjarje e pazakontë - pastrojnë borën me makinë kositëse të barit

Ngjarje e pazakontë - pastrojnë borën me makinë kositëse të barit

Fun
Kalo në kategori