LAJMI I FUNDIT:

Lufta

103 Artikuj

Esat pashë Toptani nuk ua shiti Shkodrën malazezëve!

Esat pashë Toptani nuk ua shiti Shkodrën malazezëve!

Histori
Shqipëria hap ‘thesin’ për blerje armatimesh

Shqipëria hap ‘thesin’ për blerje armatimesh

Shqipëri
Kur muzika bashkon izraelitët dhe palestinezët

Kur muzika bashkon izraelitët dhe palestinezët

Cult+
Perëndimi duhet të ndalojë spastrimin etnik të palestinezëve

Perëndimi duhet të ndalojë spastrimin etnik të palestinezëve

Opinione
Lufta në Izrael, Kuvendi i Shqipërisë mban një minutë heshtje për viktimat

Lufta në Izrael, Kuvendi i Shqipërisë mban një minutë heshtje për viktimat

Shqipëri
Osmani: Lufta shkatërron shtëpitë dhe shpresat e njerëzve

Osmani: Lufta shkatërron shtëpitë dhe shpresat e njerëzve

Maqedonia e Veriut
Bankat kineze po e financojnë Rusinë me miliarda dollarë në luftën e saj në Ukrainë

Bankat kineze po e financojnë Rusinë me miliarda dollarë në luftën e saj në Ukrainë

Botë
Artisti gjerman dhe makthet nga të cilat nuk mund të shpëtojë

Artisti gjerman dhe makthet nga të cilat nuk mund të shpëtojë

PamArt
Katër fazat e ‘arratisjes’: Si i evakuojnë shtetet, njerëzit e tyre nga një zonë lufte

Katër fazat e ‘arratisjes’: Si i evakuojnë shtetet, njerëzit e tyre nga një zonë lufte

Nga Bota
Musliu: Nuk do të ketë luftë në Kosovë – lufta hibride e Serbisë po vazhdon

Musliu: Nuk do të ketë luftë në Kosovë – lufta hibride e Serbisë po vazhdon

Kosovë
Hoti për Kurtin: Po e përmend luftën për të mbuluar dështimin në qeverisje

Hoti për Kurtin: Po e përmend luftën për të mbuluar dështimin në qeverisje

Kosovë
Rreziku për një luftë të re, Kurti: Në Ballkan nuk mund të ketë luftë pa Serbinë, as paqe pa shqiptarët

Rreziku për një luftë të re, Kurti: Në Ballkan nuk mund të ketë luftë pa Serbinë, as paqe pa shqiptarët

Kosovë
Jeta e përmbysur: Çfarë flet kjo kullë me karrige, për luftën e Putinit?

Jeta e përmbysur: Çfarë flet kjo kullë me karrige, për luftën e Putinit?

PamArt
Deklaratat e Kurtit për luftë, Demhasaj: Tendencë për të tërhequr vëmendjen nga problemet e mëdha ekonomike

Deklaratat e Kurtit për luftë, Demhasaj: Tendencë për të tërhequr vëmendjen nga problemet e mëdha ekonomike

Elfije Boletini
Analisti serb: Rusia përmes Serbisë dëshiron konflikt të përgjakshëm në Ballkan, Kosovën e sheh vend ideal për këtë

Analisti serb: Rusia përmes Serbisë dëshiron konflikt të përgjakshëm në Ballkan, Kosovën e sheh vend ideal për këtë

Kosovë
A do ta anashkalojë Japonia kushtetutën e saj e cila e ndalon atë ta ngritë forcën ushtarake të vendit?

A do ta anashkalojë Japonia kushtetutën e saj e cila e ndalon atë ta ngritë forcën ushtarake të vendit?

Azia
Portrete të shpresës: Lufta për t’i mbrojtur vajzat nga konflikti

Portrete të shpresës: Lufta për t’i mbrojtur vajzat nga konflikti

Fotografia
Çfarë tregojnë ëndrrat me makthe të luftës

Çfarë tregojnë ëndrrat me makthe të luftës

Të tjera
Barometri: Mbi 60 për qind e të anketuarve i tremben përfshirjes së Shqipërisë në luftë

Barometri: Mbi 60 për qind e të anketuarve i tremben përfshirjes së Shqipërisë në luftë

Shqipëri
Rrëfimi i çiftit ukrainas për Telegrafin: Si u larguan nga Kievi, ndarja nga familja – babai në luftë kundër rusëve, nëna e gjyshja të fshehura në bodrum

Rrëfimi i çiftit ukrainas për Telegrafin: Si u larguan nga Kievi, ndarja nga familja – babai në luftë kundër rusëve, nëna e gjyshja të fshehura në bodrum

Kemajl Berisha
Demiraj parashikon fundin e luftës: Brenda 2-3 javëve shterojnë kapacitetet ushtarake të Rusisë

Demiraj parashikon fundin e luftës: Brenda 2-3 javëve shterojnë kapacitetet ushtarake të Rusisë

Klaudjo Jonuzaj
Majko zbulon kundërshtitë e luftës së Rusisë në Ukrainë

Majko zbulon kundërshtitë e luftës së Rusisë në Ukrainë

Shqipëri
Piktori i luftës

Piktori i luftës

Piktura
Cilët jemi ne, qytetarët rusë të fillimit të shekullit të XXI-të?

Cilët jemi ne, qytetarët rusë të fillimit të shekullit të XXI-të?

Cult+