LAJMI I FUNDIT:

Londër

614 Artikuj

“Pse duhet investitorët e huaj, të vijnë në Kosovë?”, Kurti përgjigjet në Samitin e Investimeve në Ballkanin Perëndimor 2024

“Pse duhet investitorët e huaj, të vijnë në Kosovë?”, Kurti përgjigjet në Samitin e Investimeve në Ballkanin Perëndimor 2024

Kosovë
Kurti i reagon kryeministres serbe: Vendi im quhet Republika e Kosovës, jo ‘Kosova e Metohija’

Kurti i reagon kryeministres serbe: Vendi im quhet Republika e Kosovës, jo ‘Kosova e Metohija’

Kosovë
16-vjetori i Pavarësisë së Kosovës kremtohet në Londër, Kurti: Mbretëria e Bashkuar ishte njëri ndër zërat më të lartë për ta ndaluar gjenocidin në Kosovë

16-vjetori i Pavarësisë së Kosovës kremtohet në Londër, Kurti: Mbretëria e Bashkuar ishte njëri ndër zërat më të lartë për ta ndaluar gjenocidin në Kosovë

Kosovë
Pasagjerët e tmerruar regjistruan një përleshje me thika që po ndodhte jashtë autobusit ku gjendeshin ata, në një rrugë të Londrës

Pasagjerët e tmerruar regjistruan një përleshje me thika që po ndodhte jashtë autobusit ku gjendeshin ata, në një rrugë të Londrës

Evropa
Një burrë u gjet “i ngrirë” në pjesën te rrotat e një aeroplani, në aeroportin Gatwick të Londrës

Një burrë u gjet “i ngrirë” në pjesën te rrotat e një aeroplani, në aeroportin Gatwick të Londrës

Evropa
Banditët e armatosur përpiqen të grabisin klientët në një lokal në Londër – hasën në rezistencë dhe u larguan duarthatë

Banditët e armatosur përpiqen të grabisin klientët në një lokal në Londër – hasën në rezistencë dhe u larguan duarthatë

Evropa
Britania e Madhe falënderon Shqipërinë: Marrëveshja për azilkërkuesit uli me 90% numrin e mbërritjeve

Britania e Madhe falënderon Shqipërinë: Marrëveshja për azilkërkuesit uli me 90% numrin e mbërritjeve

Shqipëri
Një grua bleu një apartament në Londër, pas së cilës është njoftuar se do të prishej i gjithë blloku

Një grua bleu një apartament në Londër, pas së cilës është njoftuar se do të prishej i gjithë blloku

Interesante
Roja i McDonald’s u shkarkua pasi këto pamje nga Londra u shpërndanë në internet – dhe nxitën reagime të shumta

Roja i McDonald’s u shkarkua pasi këto pamje nga Londra u shpërndanë në internet – dhe nxitën reagime të shumta

Evropa
Momenti i frikshëm kur qentë e racës “XL Bully” nisin një sulm të frikshëm në një stacion hekurudhor në Londër

Momenti i frikshëm kur qentë e racës “XL Bully” nisin një sulm të frikshëm në një stacion hekurudhor në Londër

Evropa
Arrestohen disa shqiptarë në Londër, hodhën fishekzjarre kur festuan për Pavarësinë

Arrestohen disa shqiptarë në Londër, hodhën fishekzjarre kur festuan për Pavarësinë

Shqipëri
‘Perandoria’ e drogës e vëllezërve shqiptarë në mes të Londrës që kishte bazë një berberhane

‘Perandoria’ e drogës e vëllezërve shqiptarë në mes të Londrës që kishte bazë një berberhane

Shqipëri
A është kjo makina që ndezi zjarrin masiv – nga ku u dëmtuan rreth 1,500 automjete – në parkingun e aeroportit Luton të Londrës?

A është kjo makina që ndezi zjarrin masiv – nga ku u dëmtuan rreth 1,500 automjete – në parkingun e aeroportit Luton të Londrës?

Evropa
Rasti i parë i ekstradimit: Një vajzë shqiptare e kërkuar nga policia e Shqipërisë arrestohet në Londër

Rasti i parë i ekstradimit: Një vajzë shqiptare e kërkuar nga policia e Shqipërisë arrestohet në Londër

Shqipëri
Dhjetëra zjarrfikës në aksion – pamje që tregojnë zjarrin që kishte përfshirë një bllok banesash 24-katësh në Londër

Dhjetëra zjarrfikës në aksion – pamje që tregojnë zjarrin që kishte përfshirë një bllok banesash 24-katësh në Londër

Evropa
Edicioni joshës i femrës më tërheqëse në botë, Ashley Graham vë hiret në plan të parë

Edicioni joshës i femrës më tërheqëse në botë, Ashley Graham vë hiret në plan të parë

Modë
‘Mos i prek frerët!’: Momenti kur ushtari i Gardës së Mbretit i bërtet turistit që i afrohet “pak si tepër” kalit të tij

‘Mos i prek frerët!’: Momenti kur ushtari i Gardës së Mbretit i bërtet turistit që i afrohet “pak si tepër” kalit të tij

Interesante
Madonna do të nisë turneun e riplanifikuar botëror në Londër, pasi e ka tejkaluar sëmundjen

Madonna do të nisë turneun e riplanifikuar botëror në Londër, pasi e ka tejkaluar sëmundjen

Muzikë
Shakira tërhoqi vëmendjen në Londër me një kombinim sfidues mode

Shakira tërhoqi vëmendjen në Londër me një kombinim sfidues mode

Modë
E gjitha filloi “për ulëset”: Përleshje ndërmjet dy burrave në aeroplanin që po udhëtonte nga Malta për në Londër, dëshmitarët publikojnë pamjet

E gjitha filloi “për ulëset”: Përleshje ndërmjet dy burrave në aeroplanin që po udhëtonte nga Malta për në Londër, dëshmitarët publikojnë pamjet

Nga Bota
Vrasja e Ardian Nikulajt në Shëngjin, arrestohet në Londër anglezi i shpallur në kërkim

Vrasja e Ardian Nikulajt në Shëngjin, arrestohet në Londër anglezi i shpallur në kërkim

Shqipëri
Shoferi la gruan e moshuar të bllokuar brenda banesës së saj në Londër, pasi la dërgesën “nën dorezën e derës së saj”

Shoferi la gruan e moshuar të bllokuar brenda banesës së saj në Londër, pasi la dërgesën “nën dorezën e derës së saj”

Dështime
Me hartë në tavolinë, Lajçak në Londër takohet me Peach dhe flasin për dialogun

Me hartë në tavolinë, Lajçak në Londër takohet me Peach dhe flasin për dialogun

Kosovë
Pas përleshjes, në skenë u shfaq vetura e cila kaloi përmes një turme njerëzish – pamje të kaosit të krijuar në një rrugë të Londrës nga ku mbetën tre të lënduar

Pas përleshjes, në skenë u shfaq vetura e cila kaloi përmes një turme njerëzish – pamje të kaosit të krijuar në një rrugë të Londrës nga ku mbetën tre të lënduar

Evropa