LAJMI I FUNDIT:

Lista serbe

961 Artikuj

“Ka ende probleme në kufirin me Serbinë”, Kurti: Kosova e kërcënuar nga kriminelë që duan të pasurohen me luftë

“Ka ende probleme në kufirin me Serbinë”, Kurti: Kosova e kërcënuar nga kriminelë që duan të pasurohen me luftë

Kosovë
Ish-ministrja e Jashtme: Ende nuk ka aktakuzë ndaj Radoiçiqit, e Lista Serbe vazhdon të financohet nga shteti i Kosovës

Ish-ministrja e Jashtme: Ende nuk ka aktakuzë ndaj Radoiçiqit, e Lista Serbe vazhdon të financohet nga shteti i Kosovës

Kosovë
Mungesa e Listës Serbe lë pezull votimin e ndryshimeve kushtetuese lidhur me vettingun

Mungesa e Listës Serbe lë pezull votimin e ndryshimeve kushtetuese lidhur me vettingun

Kosovë
Lista Serbe bojkoton Kuvendin, por jo pagat

Lista Serbe bojkoton Kuvendin, por jo pagat

Politikë
Haradinaj-Stublla, Listën Serbe e quan “Lista e fortë e Vuçiqit” në Kosovë

Haradinaj-Stublla, Listën Serbe e quan “Lista e fortë e Vuçiqit” në Kosovë

Kosovë
​Vazhdimi i mandatit në rrezik – deputetët e Listës Serbe erdhën sa për t’u nënshkruar dhe lëshuan seancën

​Vazhdimi i mandatit në rrezik – deputetët e Listës Serbe erdhën sa për t’u nënshkruar dhe lëshuan seancën

Kosovë
Posterat kundër Radoiçiqit në veri, këndellje për largim nga kthetrat e krimit politik apo tendencë për zëvendësim me figura të reja?

Posterat kundër Radoiçiqit në veri, këndellje për largim nga kthetrat e krimit politik apo tendencë për zëvendësim me figura të reja?

Donjeta Zeqiraj
Lista Serbe: Rreth 100 mijë serbë në Kosovë janë prekur nga vendimi për dinarin

Lista Serbe: Rreth 100 mijë serbë në Kosovë janë prekur nga vendimi për dinarin

Politikë
Atiq: Nënshkrimi i peticionit u bë nën presionin e Listës Serbe

Atiq: Nënshkrimi i peticionit u bë nën presionin e Listës Serbe

Kosovë
Vokrri: Rreth 2 mijë kontrata kolektive janë përgatit nga Lista Serbe për serbët në veri

Vokrri: Rreth 2 mijë kontrata kolektive janë përgatit nga Lista Serbe për serbët në veri

Kosovë
Ish-ministrja e Jashtme publikon momentin kur anëtarët e KQZ-së votojnë pro ndarjes së 360 mijë eurove për Listën Serbe

Ish-ministrja e Jashtme publikon momentin kur anëtarët e KQZ-së votojnë pro ndarjes së 360 mijë eurove për Listën Serbe

Kosovë
Haradinaj-Stublla: Vendimi i KQZ-së për financimin e Listës Serbe, ‘amnisti’ për kriminalitet

Haradinaj-Stublla: Vendimi i KQZ-së për financimin e Listës Serbe, ‘amnisti’ për kriminalitet

Kosovë
Haradinaj-Stublla reagon ndaj peticionit për shkarkimin e kryetarëve në veri: Përbënë rrezik për rikthimin e Listës Serbe

Haradinaj-Stublla reagon ndaj peticionit për shkarkimin e kryetarëve në veri: Përbënë rrezik për rikthimin e Listës Serbe

Kosovë
Financimi prej 360 mijë euro i Listës Serbe, Haradinaj-Stublla kërkon t’i ndalohen aktivitet dhe të shpallet organizatë terroriste

Financimi prej 360 mijë euro i Listës Serbe, Haradinaj-Stublla kërkon t’i ndalohen aktivitet dhe të shpallet organizatë terroriste

Kosovë
​Radomiroviq publikon edhe dokumente tjera që dëshmojnë keqpërdorimet e Listës Serbe

​Radomiroviq publikon edhe dokumente tjera që dëshmojnë keqpërdorimet e Listës Serbe

Kosovë
Rexhaj: Radoiçiqi ditë më parë u takua me Listën Serbe, aktiviteti i tij terrorist kundër Kosovës po vazhdon

Rexhaj: Radoiçiqi ditë më parë u takua me Listën Serbe, aktiviteti i tij terrorist kundër Kosovës po vazhdon

Kosovë
KQZ: Kuvendi zgjedhor i Listës Serbe në përputhje me Rregulloren

KQZ: Kuvendi zgjedhor i Listës Serbe në përputhje me Rregulloren

Kosovë
Komisioni Evropian miraton Raportin e Progresit për Kosovën, këto janë të gjeturat kryesore

Komisioni Evropian miraton Raportin e Progresit për Kosovën, këto janë të gjeturat kryesore

Kosovë
Një vit pas dorëheqjes së serbëve nga institucionet, deputetët e Listës Serbe paguhen pa ardhur në punë

Një vit pas dorëheqjes së serbëve nga institucionet, deputetët e Listës Serbe paguhen pa ardhur në punë

Kosovë
Rashiq: Një e treta e serbëve janë zhvendosur nga Kosova për shkak të Listës serbe

Rashiq: Një e treta e serbëve janë zhvendosur nga Kosova për shkak të Listës serbe

Kosovë
Arsenijeviq për zgjedhjen e kirurgut në krye të Listës Serbe: Ata kanë nevojë për një psikiatër

Arsenijeviq për zgjedhjen e kirurgut në krye të Listës Serbe: Ata kanë nevojë për një psikiatër

Kosovë
Kryetari i ri i Listës Serbe, Musliu: Vuçiqi vetëm i ndërroi dorëzat e duarve

Kryetari i ri i Listës Serbe, Musliu: Vuçiqi vetëm i ndërroi dorëzat e duarve

Kosovë
Zllatan Ellek, zgjidhet kryetar i ri i Listës Serbe

Zllatan Ellek, zgjidhet kryetar i ri i Listës Serbe

Kosovë
Lista Serbe para ndryshimeve, një parti e re e serbëve në horizont

Lista Serbe para ndryshimeve, një parti e re e serbëve në horizont

Kosovë